Konto pracodawcy


Pekaes realizuje nie tylko plany logistyczne, ale też misję pomocy

Załoga Pekaes co roku aktywnie uczestniczy w licznych akcjach charytatywnych. Priorytetem w tych działaniach jest, by dotrzeć na czas i wesprzeć tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Pośród akcji, które wspiera Pekaes i jego zespół są m in. takie jak „Szlachetna Paczka”, zbiórka plastikowych nakrętek i środków na leczenie i rehabilitację dzieci, czy wspólne akcje z Ośrodkami Pomocy Społecznej to przedsięwzięcia. Pracownicy mają także możliwość zaproponowania akcji, w której chcieliby wziąć udział i dołączyć do zespołu Pekaes Pomaga.

Podobnie jak w latach poprzednich, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, każdy pracownik oraz przewoźnik Pekaes, może przygotować świąteczny upominek dla dziecka, którego rodzice znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wszystkie prezenty są wręczane dzieciom w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia, podczas wizyty wolontariusza.

W tym roku wolontariusze z Oddziału Pekaes Zielona Góra z pomocą Działu Logistyki w Słubicach oraz przewoźników i kierowców, postanowili pomóc rodzinom pozostającym pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Dzięki zbiórce udało się zapewnić ciepłą odzież i obuwie dla kilku rodzin.
–  Nasi Pracownicy dostarczyli rzeczy, które dla tych rodzin byłyby trudne do osiągnięcia. Serca darczyńców są naprawdę ogromne! Już od początku grudnia dostarczamy potrzebującym  chemię gospodarczą, artykuły spożywcze, domowe przetwory oraz zabawki i słodycze dla dzieci. Wszystkie paczki są pięknie opakowane. Warto dodać, że Przewoźnicy współpracujący z PEKAES, przekazali, abyśmy nie zaklejali kartonów, gdyż płyną kolejne dary. Nasi Wolontariusze, Pracownicy i Partnerzy biznesowi są niesamowici! – powiedziała Aneta Wawrzyniak, wolontariusz Pekaes Pomaga z Oddziału w Zielonej Górze.
Pomoc wolontariuszy Pekaes trafi również do Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach k. Warszawy, Domu Samotnej Matki w Łodzi oraz Domu Dziecka w Golance Dolnej. Przez ostatnie tygodnie, pracownicy operatora, jak i ich rodziny, zaangażowali się także w projekt  „Paka dla bezdomnego szczeniaka” na rzecz Fundacji dla Szczeniąt Judyta. Dzięki akcji udało się zebrać pokaźną ilość darów, m.in. karmę, legowiska, kołdry, podkłady i koce. Firma wspiera również „Szlachetną Paczkę”, czyli ogólnopolską akcję polegającą na wyborze rodziny i spełnieniu jej indywidualnych potrzeb.

Pomoc dla Ksawerego
Pracownicy Pekaes ruszyli także z pomocą dla Ksawerego Rynkiewicza, chłopca, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni i musi pilnie skorzystać z terapii genowej, zwanej najdroższym lekiem świata. Jej koszt wynosi 9 milionów złotych. Ponieważ pasek na internetowej zbiórce (www.siepomaga.pl ») praktycznie stoi w miejscu, Wolontariusze postanowili działać organizując zbiórkę książek na aukcję charytatywną. Wszystkie książki są systematycznie licytowane przez Wolontariuszy na  facebookowej stronie „LICYTACJE – KSAWERY kontra SMA”.

– Akcji w których uczestniczymy jest naprawdę wiele, począwszy od dobrze znanych, ogólnopolskich projektów jak „Szlachetna Paczka”, a kończąc na tych lokalnych, które są również bardzo potrzebne i ważne, jak na przykład „Przekaż książkę na szczytny cel”. Nasz Zespół jest naprawdę niesamowity! Co roku zaskakuje nowymi pomysłami i z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do inicjatyw niesienia pomocy innym. – mówi Joanna Więckowska, dyrektor ds. marketingu i komunikacji PEKAES.
Finałem tegorocznego wolontariatu będzie Bożonarodzeniowa Aukcja Charytatywna. Pracownicy przygotowując ozdoby choinkowe na konkurs wewnątrzfirmowy, mogą przekazać swoje prace na licytację i w ten sposób wesprzeć osoby z bliskiego otoczenia pracowników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

(źr. Pekaes)

kobiety w logistyce
Rusza program mentoringowy dla liderek i liderów z branży morsko-logistycznej!
O zmianach i najnowszych trendach na rynku logistycznym rozmawiamy z Martą Tęsiorowską z Prologis
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Skocz po whisky - czyli o czym wiedziec powinien importer alkoholi?
Czy zawodowy kierowca może wyruszyć w trasę ze swoim pupilem?
Czas pracy w porze nocnej i kary za przekroczenie 10 godzin
Podsumowanie kontroli PIP 2020 w transporcie i zapowiedź kolejnych!
Wysyłasz darmowe towary na fakturze proforma poza UE? To musisz zapłacić VAT!
Brexit – przewoźniku o czym wiedzieć powinieneś?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Bez zmiany polskiego prawa koszty przewoźników zwiększą się nawet o 100%!?
Będzie rewizja Pakietu Mobilności. Ma negatywny wpływ na środowisko?!
Dachser o rozbieżnościach między podażą a popytem w transporcie morskim
Polska wykorzystuje swój potencjał na Nowym Jedwabnym Szlaku? – raport Rohlig Suus Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Firmy kurierskie napędzają popyt na powierzchnie magazynowe
21. Oddział PEKAES w Kaliszu rozpoczął prace
Wyścig z czasem – Hillebrand dostarczył w ciągu kilku dni 160 ton wina i 940 mln ...
Logistyczne wyzwania w recykling baterii dla motoryzacji
LPP przyspiesza wdrożenie RFID
CEVA Logistics dołącza do United Airlines Eco-Skies Alliance
RTV EURO AGD wdraża aplikacją mobilną w dostawach produktów
Dachser podsumował wyniki za 2020
VOX w SEGRO Logistics Park Poznań
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC