Dodaj ogłoszenie o pracy


Pekaes realizuje nie tylko plany logistyczne, ale też misję pomocy

Załoga Pekaes co roku aktywnie uczestniczy w licznych akcjach charytatywnych. Priorytetem w tych działaniach jest, by dotrzeć na czas i wesprzeć tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Pośród akcji, które wspiera Pekaes i jego zespół są m in. takie jak „Szlachetna Paczka”, zbiórka plastikowych nakrętek i środków na leczenie i rehabilitację dzieci, czy wspólne akcje z Ośrodkami Pomocy Społecznej to przedsięwzięcia. Pracownicy mają także możliwość zaproponowania akcji, w której chcieliby wziąć udział i dołączyć do zespołu Pekaes Pomaga.

Podobnie jak w latach poprzednich, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, każdy pracownik oraz przewoźnik Pekaes, może przygotować świąteczny upominek dla dziecka, którego rodzice znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wszystkie prezenty są wręczane dzieciom w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia, podczas wizyty wolontariusza.

W tym roku wolontariusze z Oddziału Pekaes Zielona Góra z pomocą Działu Logistyki w Słubicach oraz przewoźników i kierowców, postanowili pomóc rodzinom pozostającym pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Dzięki zbiórce udało się zapewnić ciepłą odzież i obuwie dla kilku rodzin.
–  Nasi Pracownicy dostarczyli rzeczy, które dla tych rodzin byłyby trudne do osiągnięcia. Serca darczyńców są naprawdę ogromne! Już od początku grudnia dostarczamy potrzebującym  chemię gospodarczą, artykuły spożywcze, domowe przetwory oraz zabawki i słodycze dla dzieci. Wszystkie paczki są pięknie opakowane. Warto dodać, że Przewoźnicy współpracujący z PEKAES, przekazali, abyśmy nie zaklejali kartonów, gdyż płyną kolejne dary. Nasi Wolontariusze, Pracownicy i Partnerzy biznesowi są niesamowici! – powiedziała Aneta Wawrzyniak, wolontariusz Pekaes Pomaga z Oddziału w Zielonej Górze.
Pomoc wolontariuszy Pekaes trafi również do Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach k. Warszawy, Domu Samotnej Matki w Łodzi oraz Domu Dziecka w Golance Dolnej. Przez ostatnie tygodnie, pracownicy operatora, jak i ich rodziny, zaangażowali się także w projekt  „Paka dla bezdomnego szczeniaka” na rzecz Fundacji dla Szczeniąt Judyta. Dzięki akcji udało się zebrać pokaźną ilość darów, m.in. karmę, legowiska, kołdry, podkłady i koce. Firma wspiera również „Szlachetną Paczkę”, czyli ogólnopolską akcję polegającą na wyborze rodziny i spełnieniu jej indywidualnych potrzeb.

Pomoc dla Ksawerego
Pracownicy Pekaes ruszyli także z pomocą dla Ksawerego Rynkiewicza, chłopca, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni i musi pilnie skorzystać z terapii genowej, zwanej najdroższym lekiem świata. Jej koszt wynosi 9 milionów złotych. Ponieważ pasek na internetowej zbiórce (www.siepomaga.pl ») praktycznie stoi w miejscu, Wolontariusze postanowili działać organizując zbiórkę książek na aukcję charytatywną. Wszystkie książki są systematycznie licytowane przez Wolontariuszy na  facebookowej stronie „LICYTACJE – KSAWERY kontra SMA”.

– Akcji w których uczestniczymy jest naprawdę wiele, począwszy od dobrze znanych, ogólnopolskich projektów jak „Szlachetna Paczka”, a kończąc na tych lokalnych, które są również bardzo potrzebne i ważne, jak na przykład „Przekaż książkę na szczytny cel”. Nasz Zespół jest naprawdę niesamowity! Co roku zaskakuje nowymi pomysłami i z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do inicjatyw niesienia pomocy innym. – mówi Joanna Więckowska, dyrektor ds. marketingu i komunikacji PEKAES.
Finałem tegorocznego wolontariatu będzie Bożonarodzeniowa Aukcja Charytatywna. Pracownicy przygotowując ozdoby choinkowe na konkurs wewnątrzfirmowy, mogą przekazać swoje prace na licytację i w ten sposób wesprzeć osoby z bliskiego otoczenia pracowników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

(źr. Pekaes)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.