Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Parcel Polska z nagrodą Great Place To Work

Prawie 1000 losowo wybranych pracowników DHL Parcel otrzymało zaproszenie do wypełnienia poufnej ankiety, którą przeprowadziła firma zewnętrzna Great Place to Work. Firma otrzymała prestiżowy tytuł, ale to nie wszystko. Szczegółowe wyniki badania przekroczyły oczekiwania, świadcząc o wysokim zaangażowaniu pracowników spółki
i budowanej od lat unikalnej kulturze organizacyjnej.

Great Place to Work to wyróżnienie przyznawane wyłącznie na podstawie opinii pracowników. To również światowy autorytet w dziedzinie kultury miejsca pracy. Od ponad 30 lat organizacja wspiera spółki na całym świecie w rozwijaniu nowoczesnego środowiska firmowego, opartego na zaufaniu i osiąganiu dzięki temu lepszych wyników biznesowych. Wyjątkowy program certyfikacji oraz rankingów Great Place to Work, wyróżnia rygorystyczny, bo oparty na danych ilościowych, model oceny doświadczenia pracowników w miejscu pracy. Obecnie badania
i program wyróżnień są prowadzone w ponad 60 krajach.

- Siłą DHL Parcel są fantastyczni ludzie, którzy każdego dnia dają z siebie wszystko, aby spełnić obietnicę daną naszym klientom – bezpiecznej, pewnej dostawy na czas – podkreśla Agata Boroń – Dyrektor ds. Personalnych i Komunikacji Wewnętrznej w DHL Parcel. - O wynikach badania w 100 proc. decydują pracownicy, a to właśnie ich głos jest dla nas kluczowy. Dlatego tytuł Great Place to Work traktujemy jako duże wyróżnienie, z którego jesteśmy bardzo dumni. Niezwykle cieszy nas fakt, że według raportu, opracowanego na podstawie badania, to co pracownicy szczególnie sobie cenią to dobra atmosfera pracy i nadrzędne dla nas wartości - wzajemny szacunek i współpraca, które pozwalają na realizację celów. Ankieta została przeprowadzona w czasie pandemii COVID-19. Dlatego tak pozytywna opinia pracowników, mimo wielu wyzwań, z którymi się mierzyliśmy, jest dla nas powodem do dumy i motywacją do dalszego rozwoju naszej firmy – powiedziała Agata Boroń po otrzymaniu informacji o uzyskaniu tytułu.

Firma DHL Parcel po raz pierwszy wzięła udział w badaniu, którego celem było określenie poziomu satysfakcji zespołu. Ankietę wypełniło blisko 85 proc. zaproszonych,
a poziom zadowolenia z pracy wyniósł niemal 90 proc. W pytaniu o szczególne aspekty, które powodują, że DHL Parcel jest świetnym miejscem pracy, zdecydowana większość ankietowanych wskazała na atmosferę, ludzi i szacunek, które sprawiają, że codzienna praca staje się przyjemnością.

- Niemal 85 proc. pracowników DHL Parcel, zaproszonych do badania, podzieliło się swoją opinią. Taka mobilizacja robi naprawdę wielkie wrażenie. Również wyniki, które uzyskała firma są imponujące. Jasno pokazują, ze kierownictwo cieszy się dużym zaufaniem, pracownicy czują dumę z pracy w takim miejscu, a relacje między nimi są bardzo pozytywne - podkreśla Krzysztof Malinowski – Konsultant w zespole Great Place To Work.

(źr. DHL Parcel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.