Dodaj ogłoszenie o pracy


Zimowy atak na K2 w ramach wyprawy InPost - #GorzkowskaInPostK2Winter

Magdalena Gorzkowska – polska alpinistka i himalaistka – podejmie próbę zimowego wejścia na K2 w ramach wyprawy InPost K2 Winter 2020-2021. Mierzący 8611m, ostatni niezdobyty dotąd zimą ośmiotysięcznik, położony jest w Pakistanie. To drugi pod względem wysokości szczyt na Ziemi – do tej pory bezskutecznie mierzyli się z nim zimą najlepsi wspinacze na świecie, w tym trzy polskie wyprawy. Temperatury poniżej -40 stopni Celsjusza, wiatr wiejący z prędkością 200 kilometrów na godzinę i twardy jak skała lód – to tylko część trudności, z jakimi trzeba się zmierzyć chcąc wejść na szczyt. Himalaistka wyruszy do Pakistanu 18 grudnia.

Pierwszym etapem wyprawy będzie przelot z Islamabadu do Skardu, dalej przejazd do Askole i 100 kilometrów trekkingu do bazy pod K2 (5000 m n.p.m.). Akcja górska powinna rozpocząć się na początku stycznia – Magdalena Gorzkowska wraz towarzyszącymi jej Szerpami będzie aklimatyzować się i sukcesywnie zakładać obozy. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, atak szczytowy zostanie przeprowadzony w połowie lutego. Zakończenie akcji i powrót do Polski planowane są pod koniec lutego.
- Wyprawa na K2 to ogromna przedsięwzięcie sportowe, ale też logistyczne. Moje dotychczasowe ekspedycje kończyły się sukcesem – wiem, że czeka mnie zupełnie nowe wyzwanie, łączące elementy wspinaczki wysokogórskiej i zimowej eksploracji – mówi Magdalena Gorzkowska. "Jestem przygotowana jak nigdy wcześniej i mam dopracowany każdy szczegół ekwipunku, tak by był przystosowany do ekstremalnie niskich temperatur. Mój wylot do Pakistanu poprzedziły miesiące ciężkich treningów. Pracowałam nad wydolnością, wytrzymałością, odpornością na zimno, ale też siłą ogólną i techniką wspinaczkową" – dodaje.

- Jako InPost zawsze stawialiśmy przed sobą cele przez innych uznawane za niemożliwe do realizacji. Zimowe wejście na K2 to ogromne wyzwanie, dlatego wspieramy Magdę. Chcemy, aby ten sukces przypadł Polakom – a Magda Gorzkowska jest świetnie przygotowana i ma wielkie szanse, by udowodnić, że można pokonać K2 zimą. Wszyscy trzymamy za nią kciuki  – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Magdalena Gorzkowska jest byłą zawodową lekkoatletką. Realizuje projekt zdobycia Korony Himalajów i Karakorum. Na swoim koncie ma trzy ośmiotysięczniki: Mount Everest, Makalu i Manaslu. Dwa ostatnie zdobyła bez wspomagania tlenem. Również podczas najbliższej wyprawy planuje działać bez tlenu.
K2 (8611 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Karakorum i drugi pod względem wysokości szczyt Ziemi. Pozostaje niezdobyty zimą, choć mierzyli się z nim już najlepsi światowi wspinacze.

Magdalena Gorzkowska (ur. 30 kwietnia 1992 roku w Bytomiu) przed rozpoczęciem kariery himalaistki była uznaną lekkoatletką i sprinterką. Kilkukrotna Mistrzyni Polski w biegu na 400m, w 2011 roku zdobyła srebro na mistrzostwach Europy juniorów, a w 2013 roku była Mistrzynią Europy U23 w sztafecie 4x 400m. Uczestniczyła w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012. W marcu 2016 roku weszła w skład polskiej sztafety 4 × 400 metrów, która zdobyła srebrny medal halowych mistrzostw świata w Portland.

Więcej informacji na fanpage’u Magdalena Gorzkowska - Szczyt Twoich Możliwości
Oficjalny kontakt wyprawy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 725 250-985
Oficjalny Twitter wyprawy: https://twitter.com/GorzkowskaW 

(źr. InPost)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.