Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Global Forwarding radzi sobie dobrze z projektami przemysłowymi

Pomimo trudnej sytuacji na rynku oraz dużej konkurencji, miniony rok można zaliczyć do udanych jeśli chodzi o obsługę projektów przemysłowych. Obroty w tych usługach wzrosły o 38proc. w porównaniu z rokiem poprzednim – takie wyniki w 2011 roku osiągnął dział Projektów Przemysłowych DHL Global Forwarding, dedykowany obsłudze ładunków ponadgabarytowych i wymagających niestandardowego serwisu przewozowego.


- Rynek Projektów Przemysłowych jest niezwykle wymagający – mówi Monika Piotrowska, Industrial Projects Manager. - W branży pojawia się coraz więcej nowych graczy, stawki są coraz niższe, a biznesu jest mniej. Niepewna sytuacja gospodarcza nie napawa optymizmem. Większość światowych gospodarek nie wróciła (i pewnie już nie wróci) do poziomu sprzed kryzysu, czego efektem są trudności w finansowaniu dużych projektów” – dodaje.

 

Jednym z najważniejszych wydarzeń 2011 roku dla działu projektów przemysłowych DHL GF, było zdobycie największych kontraktów. Wśród dużych zleceń znalazła się wysyłka 10 sztuk transformatorów do Kanady dla lidera w dziedzinie technologii energii i automatyki, dla którego łącznie zrealizowano transport 25 transformatorów. Waga przewiezionych ładunków wahała się od 40 do 135 ton. Dużym sukcesem zakończył się transport cukrowni z Holandii na Ukrainę, zorganizowany na zlecenie ukraińskiego kontrahenta oraz wysyłka konstrukcji stalowych do Norwegii dla największej firmy na polskim rynku w branży budownictwa przemysłowego.


Obok pomyślnie zrealizowanych zleceń, rok 2011 obfitował w rekordy w rozmiarach i ilości transportowanych ładunków. Największy ładunek w historii DHL Global Forwarding, miał niebagatelne wymiary - średnicę ponad 8,1 m i został przewieziony z Gdyni do holenderskiego miasteczka – Dordrecht. Natomiast rekordowo ciężki generator, który firma dostarczyła do Goole w Wielkiej Brytanii, ważył ponad 230 ton. Firma zabukowała dla swoich klientów  łącznie 8 czarterów morskich i jest to również najlepszy wynik w historii firmy w Polsce.


Niestety prognozy na 2012 rok nie są już tak optymistyczne. - Nowy rok to przede wszystkim wiele obaw związanych z zakończeniem inwestycji na Euro 2012 oraz brak długofalowych projektów inwestycyjnych, czego wynikiem może być brak zleceń na rynku – podkreśla Monika Piotrowska. Natomiast główne szanse dla branży projektów przemysłowych, firma upatruje w dynamicznie rozwijającym się sektorze energetyki, zwłaszcza wiatrowej, który budzi zainteresowanie coraz większej grupy inwestorów w naszym kraju.
(źr. za inf. DHL Global Forwarding)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.