Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS - wysoki zysk na koniec 2011r.

Firma UPS podała wyniki z IV kw. 2011 roku. Całkowite przychody wzrosły o 6proc. do poziomu 14,2 mld USD, zaś skorygowany zysk operacyjny wzrósł o 17proc. do ponad 2 mld USD. W IV kwartale firma zrealizowała dostawę 1,13 mld przesyłek (wzrost o 3,6proc.)

 

W całym ubiegłym roku firma osiągnęła rekordowy poziom zysków na akcję rozwodnioną w wysokości 4,35 USD. - UPS uzyskał w IV kwartale wyniki rekordowe pod względem wielkości sprzedaży, przychodów i rentowności  – powiedział Scott Davis, prezes i dyrektor generalny UPS. - Podsumowując, IV kwartał  potwierdza siłę globalnego modelu UPS oraz o zdolność firmy do wydajnego działania na zmieniających się rynkach.

W IV kwartale UPS zrealizował dostawę 1,13 mld przesyłek (wzrost o 3,6proc. w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku). Skorygowana marża operacyjna wzrosła o 140 punktów bazowych do 14,3proc. W oparciu o sprawozdania marża operacyjna wyniosła 8,4proc.

 

W okresie przedświątecznym w IV kwartale 2011r. globalna dzienna liczba przesyłek była wyższa niż oczekiwano i przekroczyła w pięciu różnych dniach liczbę 25 mln przesyłek, a tylko w ciągu  dwóch dni osiągając aż 27 mln. UPS w szczytowym okresie zrealizował dostawę 480 mln przesyłek. Źródłem wzrostu był sektor e-handlu. Oznacza to wzrost średniej dziennej liczby przesyłek o 3,8proc. dzięki intensywnej działalności w dziedzinie zakupów internetowych. Liczba przesyłek drogowych wzrosła o 3,5proc., zaś przesyłek typu Deferred o 12,3proc., z kolei liczba przesyłek w ramach usługi UPS Next Day Air® nieznacznie spadła. Przychody na przesyłkę wzrosły o 3,4proc. dzięki wyższym stawkom bazowym oraz dopłatom paliwowym, zrównoważonym z kolei przez niższą przeciętną wagę przesyłki oraz zmiany w mieszance klientów i produktów. Nowa usługa UPS My Choicesm, została dobrze przyjęta przez rynek. Rejestracja w pierwszej tego typu usłudze w branży przekroczyła oczekiwania osiągając poziomu 750 tys. subskrybentów.

 

Marża operacyjna wzrosła o 260 punktów bazowych do 15,2proc. w wyniku wzrostu liczby przesyłek w szczycie sezonu o ponad 7proc. oraz dzięki wydajnościowym sieciowym. W oparciu o sprawozdania zysk operacyjny spadł do 0,84 mld USD, zaś marża operacyjna wyniosła 9,7proc. w wyniku skorygowania do wartości rynkowej rachunkowości emerytalnej. 
Przychody w sektorze przesyłek międzynarodowych wyniosły 3,15 mld USD i wzrosły o 3,5proc. Wielkość eksportu za IV kwartał wzrosła o 4,5proc., przekraczając po raz pierwszy w historii UPS 1 mln przesyłek dziennie. Motorem tego wzrostu był eksport do Europy oraz silny wzrost wewnątrzregionalny w Azji.

Przychody na przesyłkę wzrosły o 2proc, zaś po uwzględnieniu różnic kursowych wzrost ten wyniósł 3,9proc. Skorygowana marża operacyjna w IV kw. wyniosła 16,0proc (spadek o 140 punktów bazowych w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku). Głównymi czynnikami spadku marży były słabszy sektor przesyłek z Azji do USA oraz zmiany kursów walut.

 

Na początku kwartału ubr. UPS wprowadził nowe usługi UPS Returns® Exchange oraz UPS Returns Pack® and Collect dostępne w 30 krajach europejskich.  Nowe rozwiązania skierowane są w szczególności do sklepów internetowych.

W IV kwartale UPS przejęło grupę Pieffe – włoską spółkę zajmującą się logistyką na rynku farmaceutycznym. Przejęcie to wzmocniło realizację globalnej strategii UPS w sektorze dystrybucji medycznej.

- UPS zrealizował rekordowy poziom zysku na akcję w zmiennym globalnym otoczeniu operacyjnym przy różnych trendach w poszczególnych regionach – powiedział Kurt Kuehn, dyrektor finansowy UPS. Było to możliwe dzięki zrównoważonej obecności na całym świecie, szerokiemu portfelowi rozwiązań oraz najlepszym pracownikom w branży. W 2012 roku spodziewamy się różnych poziomów wzrostu gospodarczego na świecie przy umiarkowanej poprawie sytuacji w USA. Jednak oczekujemy, że będzie to kolejny rok wysokich zysków – dodał. Według naszych prognoz, zysk na akcję rozwodnioną powinien wynieść 4,75-5,00 USD, co oznaczałoby wzrost o 9-15proc. w stosunku do skorygowanych wyników za 2011 roku.
(źr. za inf. UPS)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.