Dodaj ogłoszenie o pracy


Castorama przedłuża umowę z Prologis Park Stryków II

Castorama Polska, ma w Prologis Park Stryków II jeden ze swoich głównych magazynów oraz biuro o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. Właśnie została przedłużona umowa najmu tego magazynu na kolejne lata.  

- Długoletnia współpraca z właścicielem marki Castorama, znajomość wymagań klienta z zakresu logistyki i magazynowania oraz sprawnie przeprowadzony proces negocjacji poskutkowały przedłużeniem umowy najmu firmy Castorama w Prologis Park Stryków II. Jednym z kluczowych czynników jakie zdecydowały o pozostaniu naszego klienta w obecnej lokalizacji było świetne umiejscowienie parku Prologis na mapie Polski. Centrum logistyczne w Strykowie obsługuje sklepy Castorama na terenie całego kraju, zatem położenie tuż przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2 jest ogromnym atutem parku, ponieważ zapewnia ono doskonałe skomunikowanie z pozostałymi regionami Polski – podkreślił Tomasz Mika, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL w Polsce, firmy doradczej na rynku nieruchomości, która pośredniczyła w transakcji.  
Prologis Park Stryków II to nowoczesne centrum logistyczne w samym sercu Polski, z infrastrukturą drogową zapewniającą doskonałe połączenie z aglomeracją łódzką i całą Polską, a także efektywną dystrybucję w kierunkach Berlin - Moskwa oraz Gdańsk – Wiedeń.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.