Dodaj ogłoszenie o pracy


Fresh Logistics Polska zwiększa powierzchnie magazynowe

Fresh Logistics Polska zainwestowała w nowoczesne hale magazynowe o łącznej powierzchni 16 tys. mkw., w Wojanowie oraz Nowej Wsi Wrocławskiej. Po zakończeniu inwestycji spółka dysponuje łącznie powierzchnią magazynową ponad 55 tys. mkw., przeznaczoną do składowania produktów spożywczych wymagających temperatury kontrolowanej.

Centrum dystrybucyjne w Wojanowie, zlokalizowane na północy Polski to 2 858 mkw. powierzchni przeładunkowej oraz aż 7 448 mkw. magazynu wysokiego składowania, który pomieści 12 840 palet. Magazyn podzielony został na cztery komory, z różnymi zakresami temperatur, co daje możliwość magazynowania towarów wymagających różnych warunków termicznych, od 0°C do +15°C, oraz realizacji usług dodatkowych m.in. takich jak co-packing czy etykietowanie.
W celu zminimalizowania zagrożenie dla środowiska firma zainwestowała w wysokosprawny i nisko energetyczny system chłodzenia oparty o znikome ilości amoniaku i glikolu. Ponadto, z instalacji chłodu odzyskiwana jest energia cieplna na potrzeby procesu rozmrażania chłodnic wentylatorowych. Instalacja posiada pełen monitoring pracy i stanu urządzeń za pomocą systemów IT, gwarantując tym samym właściwą temperaturę, a co najważniejsze bezpieczeństwo składowanych produktów spożywczych.

Magazyn wyposażony jest w najnowsze rozwiązania przeciwpożarowe oraz energooszczędne oświetlenie typu LED, z czujkami ruchu, a także awaryjne oświetlenie ewakuacyjne. Efektywność procesów magazynowych wspierają wózki litowo-jonowe, przystosowane do trudnych warunków pracy w magazynie chłodniczym. Ze względu na swój długi czas pracy są bardzo wydajne i gwarantują lepsze zdolności przeładunkowe, a brak konieczności inwestowania w akumulatorownię przyczynia się do lepszego wykorzystania powierzchni magazynowej. Nowoczesne wózki li-ion to mniejsze zużycie energii, a więc nie tylko korzyści finansowe, ale przede wszystkim troska o środowisko naturalne. Inne ciekawe rozwiązanie to zastosowanie elektronicznych klinów przy rampach magazynu, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas rozładunku czy załadunku towaru.

Bliskość trójmiejskich portów oraz i ich dynamiczny rozwój sprawia, że nowe centrum dystrybucyjne w Wojanowie k/Gdańska jest dogodnym miejscem na wszelkie operacje przeładunkowe jednostek kontenerowych. Fresh Logistics Polska oferuje tego typu operacje zarówno w temperaturze kontrolowanej, od 0°C do +6°C, jak również w temperaturze otoczenia.
- Logistyka świeżych produktów spożywczych wymaga ciągłego inwestowania w najnowocześniejszą infrastrukturę, ponieważ tylko taka jest w stanie zapewnić najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa żywności.  Systemy operacyjne dedykowane do zarządzania magazynem, usługami dodatkowymi i transportem oraz ich integracja powodują, że nasza firma oferuje swoim klientom kompleksowe i bezpieczne rozwiązania logistyczne” – komentuje Remigiusz Muller, Dyrektor Operacyjny Regionu, Fresh Logistics Polska i dodaje: Kultura ciągłego doskonalenia jest wpisana w DNA naszej firmy. Poprzez nowe inwestycje budujemy przewagę konkurencyjną nie tylko naszej firmy, ale przede wszystkim naszych klientów. Nowoczesne rozwiązania magazynowe pozwalają nam i naszym partnerom na optymalizację procesów w łańcuchu dostaw i tym samym optymalizację kosztów operacji logistycznych.

Druga inwestycja Fresh Logistics Polska zlokalizowana jest na terenie centrum magazynowo- logistycznego Prologis Park Wrocław V, na skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S8. Doskonała lokalizacja w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą i systemami zarządzania magazynem oraz bogaty zakres usług dodatkowych takich jak co-packing, etykietowanie czy tworzenie zestawów promocyjnych otwiera przed klientami firmy nowe możliwości. Centrum dystrybucyjne w Nowej Wsi Wrocławskiej to innowacyjny magazyn wysokiego składu, o powierzchni 3,5 tys. mkw. z temperaturą kontrolowaną od 0°C do +6°C, dający możliwość przechowywania ponad 3 tys. palet. W celu uzupełnienia wachlarza towarów, które mogą być składowane w magazynie, jedna z komór tzw. „mroźnia” o powierzchni 400 mkw. przystosowana została do składowania towarów mrożonych. Dla klientów, którzy w swoim portfolio mają produkty spożywcze nie wymagające temperatury kontrolowanej firma zapewnia 1836 miejsc paletowych w tzw. magazynie suchym.
Nowe obiekty wyposażony jest w innowacyjne systemy magazynowe i transportowe, logistyka w duchu „paperless” oparta jest o elektroniczną wymianę danych.

(źr. Fresh Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.