Konto pracodawcy


Raben otwiera nowy magazyn w Legnicy

Raben Logistics Polska planuje uruchomienie w listopadzie nowej lokalizacji w Legnicy. W wynajmowanym magazynie w Parku Panattoni Legnica o powierzchni 11 tys. mkw. prowadzony będzie obsługa logistyczna  Grupy Ahlers AG.  

Nowy projekt to połączenie obecnych operacji prowadzonych dla klienta z aktywnościami magazynowymi przeniesionymi z Niemiec. - AHLERS jest naszym klientem od 2017 roku. Wówczas rozpoczęliśmy prowadzenie obsługi logistycznej w Gniewomierzu na powierzchni 2000 m2. Cieszymy się, że zdobyte przez minione lata zaufanie zaprocentowało możliwością rozszerzenia naszej współpracy. Jestem przekonany, że międzynarodowy charakter oddziału Raben Logistics Polska w Gniewomierzu oraz synergie wynikające w wykorzystaniu silnej sieci, nie tylko w Europie, ale również w Polsce pozwolą na kontynuowanie rozwoju, który wspólnie z Klientem realizujemy”– komentuje Andrzej Bielecki – dyrektor regionu, Raben Logistics Polska.

Grupa Ahlers to marki takie jak Pierre Cardin, Baldessarini, Otto Kern, Pioneer czy odzież robocza Pionier Workwear. Już wkrótce obsługa logistyczna tych brandów odbywać się będzie w Legnicy. To z magazynu Raben Logistics Polska do odbiorców w Polsce i w wielu krajach Europy wysyłanych będzie kilka milionów sztuk odzieży rocznie.
 - Zdecydowaliśmy się rozszerzyć obecne partnerstwo ze względu na profesjonalizm kooperacji, która sięga 2017 roku. Nasza współpraca opiera się, od samego początku rozmów, o otwartą wymianę zdań celem osiągnięcia najlepszych możliwych rozwiązań. Dodatkowo geograficzne położenie Legnicy (blisko granicy naszego największego rynku), spełnienie strategicznej funkcji międzynarodowego HUBu w tym oddziale Raben oraz opracowane przez ostatnie lata rozwiązania techniczne w zakresie transportu przesyłek kurierskich są kolejnymi argumentami do rozwoju naszego zaangażowania w Polsce na następne lata - dodaje Holger Berg, managing director Ahlers Poland.

Warto przypomnieć, że legnicki oddział pełni także ważną funkcję w sieci transportowej Grupy Raben, m.in. jako istotny punkt konsolidacji przesyłek w transporcie między Polską a Niemcami. To stąd codziennie w kierunku zachodniej granicy wyjeżdżają towary w ramach 39 połączeń, z czego aż 36 to trasy bezpośrednie do oddziałów Grupy Raben rozsianych po całych Niemczech. Najnowsze bezpośrednie połączenie do Kempten uruchomione zostało w połowie września i nie jest to ostatnie słowo oddziału. Dynamiczny rozwój połączeń ma swoje przełożenie w liczbach. Miesięcznie z Legnicy do samych Niemiec wyjeżdża 14 tys. przesyłek, które ważą łącznie ok. 8 mln kg.

(źr. Grupa Raben)

kobiety w logistyce
Kobiety w logistyce - DB Schenker Ukraina z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda dyrektorem zarządzającym DHL Supply Chain
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Rząd planuje zmiany w ryczałcie - rewolucja bez rewolucji?
Koniec ulgi abolicyjnej - wyższe podatki dla pracujących za granicą
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
Zgłoszenie celne a komunikaty IE599 i IE45 - o czym przedsiębiorca wiedzieć powini ...
Efekt pakietu mobilności – jak się do tego przygotować?
Zaległy urlop tylko do 30 września, udzielany także bez zgody pracownika
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Cyberprzestępczość przynosi straty, ale to wewnętrzne awarie są przyczyną roszczeń
Rusak Busiess Services o Brexicie po polsku – silni, zwarci, gotowi…
Coraz więcej kontroli płacy minimalnej w Europie i tysiące euro kar!
Kolejny lockdown może zniszczyć polską gospodarkę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics stworzy najnowocześniejsze centrum dystrybucji książek w Europie
GEFCO Polska i Daewoo Power Products rozwijają współpracę na polskim rynku
Castorama przedłuża umowę z Prologis Park Stryków II
Własna sieć agentów lotniczych ułatwia Fracht FWO rozwój usług aircargo
Fresh Logistics Polska zwiększa powierzchnie magazynowe
Nowa sortownia DPD Polska w Rudzie Śląskiej obsłuży do 300 tys. paczek dziennie
Volvo Trucks gotowe do sprzedaży elektrycznych aut ciężarowych w Europie
DKV Box rozlicza opłaty drogowe w Bułgarii
Raben otwiera nowy magazyn w Legnicy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC