Dodaj ogłoszenie o pracy


Poczta Polska operatorem Tobacco Trading

Poczta Polska podjęła współpracę z firmą Tobacco Trading International Poland (TTI), jednym z liderów rynku tytoniowego w Polsce. Poczta będzie wykonywała dla nowego klienta usługi logistyczne w ramach Krajowej Przesyłki Paletowej, którą intensywnie rozwija.

Nawiązanie współpracy z firmą TTI otworzyło Poczcie drogę do rozszerzenia swojego portfolio klientów do obsługi branży tytoniowej. Jej specyfiką jest podatek akcyzowy oraz spełnienie wymagań związanych z unijną dyrektywą „Track and Trace” – system śledzenia wyrobów tytoniowych, która określa identyfikację i cracking przesyłek. Wiązało się to z koniecznością dostosowania systemów informatycznych PP SA.
– Rozwój usług logistycznych i pozyskiwanie nowych, kluczowych klientów w tym obszarze to strategiczny kierunek działań Poczty Polskiej. Pomimo pandemii w tym roku liczba naszych klientów korzystających z Krajowej Przesyłki Paletowej wzrosła o 16 proc.  – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Polska jest drugim co do wielkości, po Włoszech, producentem suszu tytoniowego w Europie. Uprawia się go głównie w południowo-wschodnich województwach naszego kraju. Wyroby tytoniowe to towar lekki, przez co łatwy w obsłudze transportowej. Z drugiej strony specjalne wymagania regulacyjne na tym rynku sprawiają, że obsługa takich przesyłek paletowych wymaga  dostosowania swoich systemów informatycznych do obowiązku raportowania w systemie „Track and Trace” .

Transport ładunków paletowych, zarówno drobnicowych,  całopojazdowych, jak i częściowych, to ważna gałąź logistyki Poczty, którą firma sukcesywnie rozwija w kraju od 2009 r., a również  w Europie   (m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Holandii) od lutego 2019 roku.  Na początku tego roku Poczta uruchomiła bezpośrednie połączenia z krajami bałtyckimi Litwą, Łotwą, Estonią, w lipcu wyjechały pierwsze bezpośrednie transporty do Czech i Słowacji.

(źr. Poczta Polska)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.