Konto pracodawcy


UPS opublikował wyniki za III kwartał – firma osiągnęła olbrzymie zyski

Spółka UPS opublikowała dane dotyczące skonsolidowanych przychodów za trzeci kwartał 2020 r., które wyniosły 21,2 mld USD i były o 15,9 proc. wyższe w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Skonsolidowany średni wolumen dzienny zwiększył się o 13,5 proc. w ujęciu rok do roku. Zysk netto za kwartał wyniósł 2 mld USD, o 11,8 proc. więcej niż w tym samym okresie 2019 r. (w ujęciu skorygowanym wzrost o 10,7 proc.). Zysk operacyjny ukształtował się na poziomie 2,4 mld USD, co oznacza wzrost o 11 proc. w porównaniu z trzecim kwartałem ubiegłego roku (w ujęciu skorygowanym wzrost o 9,9 proc.).

– Nasze wyniki dowodzą, że zintegrowana globalna sieć UPS posiada zdolność szybkiego reagowania i dostosowywania swojej działalności w trudnych warunkach pandemii. Pozytywny wpływ na nasze wyniki miał silny popyt na przesyłki z Azji, a także wzrost zapotrzebowania na nasze usługi ze strony małych i średnich przedsiębiorstw – powiedziała Carol Tomé, Dyrektor Generalna UPS. – Pracownicy UPS to bohaterowie dnia codziennego, dzięki którym możliwe jest utrzymanie funkcjonowania światowych łańcuchów dostaw. Chciałabym podziękować całemu zespołowi za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz klientów i społeczności, które korzystają z naszych usług.
 
Segment przesyłek międzynarodowych
Średni wolumen dzienny wzrósł o 12,1 proc. dzięki dwucyfrowej dynamice wzrostu wolumenu przesyłek eksportowych na świecie i utrzymaniu się silnego popytu na przesyłki z Azji. Marża operacyjna ukształtowała się na poziomie 23,6 proc., a skorygowana marża operacyjna wyniosła 23,8 proc..
 
Segment łańcucha dostaw i spedycji towarów
Przychody ze sprzedaży wzrosły o 16,5 proc. na skutek dużego popytu na usługi spedycji z Azji. Marża operacyjna ukształtowała się na poziomie 7,6 proc., a skorygowana marża operacyjna wyniosła 7,7 proc.
 
Perspektywy
Spółka UPS nie publikuje prognoz skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i rozwodnionego zysku na akcję ze względu na niepewność co do terminu i tempa poprawy sytuacji gospodarczej. Aktualnie spółka nie jest w stanie przewidzieć wpływu pandemii koronawirusa na swoją działalność ani czasu jej trwania i nie może racjonalnie oszacować wyników swojej działalności operacyjnej w kolejnych kwartałach.
– Nasze podejście wyrażające się hasłem „Lepiej, nie więcej” wpłynęło pozytywnie na wyniki kwartalne, głównie dzięki podjętym przez nas działaniom w zakresie jakości przychodów. Ponadto w ostatnim czasie podjęliśmy nowe inicjatywy mające na celu dalsze ograniczanie kosztów – wyjaśnił Brian Newman, Dyrektor Finansowy UPS.  – Przygotowując się na nadejście czwartego kwartału, współpracujemy z klientami i korzystamy ze sprawdzonych narzędzi, aby kontrolować wolumeny i zwiększać odporność sieci na niekorzystne zmiany. Koncentrujemy się na wypracowaniu dobrych wyników w szczycie sezonu oraz generowaniu zysków gotówkowych.

(źr. UPS)

kobiety w logistyce
Kobiety w logistyce - DB Schenker Ukraina z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda dyrektorem zarządzającym DHL Supply Chain
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Rząd planuje zmiany w ryczałcie - rewolucja bez rewolucji?
Koniec ulgi abolicyjnej - wyższe podatki dla pracujących za granicą
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
Zgłoszenie celne a komunikaty IE599 i IE45 - o czym przedsiębiorca wiedzieć powini ...
Efekt pakietu mobilności – jak się do tego przygotować?
Zaległy urlop tylko do 30 września, udzielany także bez zgody pracownika
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Cyberprzestępczość przynosi straty, ale to wewnętrzne awarie są przyczyną roszczeń
Rusak Busiess Services o Brexicie po polsku – silni, zwarci, gotowi…
Coraz więcej kontroli płacy minimalnej w Europie i tysiące euro kar!
Kolejny lockdown może zniszczyć polską gospodarkę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics stworzy najnowocześniejsze centrum dystrybucji książek w Europie
GEFCO Polska i Daewoo Power Products rozwijają współpracę na polskim rynku
Castorama przedłuża umowę z Prologis Park Stryków II
Własna sieć agentów lotniczych ułatwia Fracht FWO rozwój usług aircargo
Fresh Logistics Polska zwiększa powierzchnie magazynowe
Nowa sortownia DPD Polska w Rudzie Śląskiej obsłuży do 300 tys. paczek dziennie
Volvo Trucks gotowe do sprzedaży elektrycznych aut ciężarowych w Europie
DKV Box rozlicza opłaty drogowe w Bułgarii
Raben otwiera nowy magazyn w Legnicy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC