Konto pracodawcy


FM Logistic i FoodCare przedłużają współpracę

FM Logistic CE i firma FoodCare podjęli decyzję o podpisaniu długoterminowego kontraktu i przedłużeniu współpracy, która trwa już od 2006r. Obecna umowa obejmująca dotychczasową obsługę logistyczną wzbogacona została o usługi transportu drobnicowego z magazynów i fabryk klienta.

FM Logistic CE nadal będzie prowadził magazyn dla FoodCare na swojej platformie logistycznej w Będzinie na Śląsku i stąd, tak jak dotychczas, będzie realizowana dystrybucja. Nowy element kontraktu to dystrybucja drobnicowa z dwóch fabryk w Zabierzowie i Niepołomicach oraz magazynu klienta w Kokotowie bezpośrednio do odbiorców końcowych. Będzie ona prowadzona w ramach dostaw 24h.

- Wieloletnie relacje z klientami są dla nas bardzo cenne, gdyż stanowią realne potwierdzenie zaufania klienta, a także dowodzą, że potrafimy sprostać stawianym nam wyzwaniom - mówi Anna Galas, senior business development director, FM Logistic CE oraz dodaje - Podczas naszej 14 letniej współpracy wielokrotnie mogliśmy udowodnić że jesteśmy partnerem godnym zaufania. Mam tu na myśli takie momenty, jak  wprowadzenie na rynek napoju Frugo, wody mineralnej Ostromecko,  Mistrzostwa Europy w 2012 a także każde lato  gdy udaje nam się sprostać ogromnym skokom aktywności spowodowanym wzrostem popytu na produkty producenta. Fakt, że teraz przedłużamy i rozszerzamy naszą współpracę jest dla nas dużym wyróżnieniem i okazją do udowodnienia po raz kolejny naszej doskonałości operacyjnej.

Firma FoodCare to firma z branży FMCG, w swoim portfolio posiada w Poslce takie marki jak: Black, N-Gine, 4move, Frugo, Gellwe, Fitella, Ostromecko. Foodcare co roku wprowadza na rynek kilkadziesiąt nowości odpowiadających na najważniejsze trendy rynkowe i konsumenckie. W 2020, w odpowiedzi na zwiększone zainteresowanie gotowaniem w domu wprowadził innowacyjne mieszanki do wypieków chleba pod marką Gellwe. W marce Frugo powstała przełomowa innowacja, napój Frugo Energy z naturalną kofeiną Yerba Mate i najwyższą w rynku, bo aż 20 proc. zawartością soków. Produkty FoodCare eksportowane są do ponad 50 krajów, a roczny obrót to ponad 160 mln eur. Spółka posiada 3 nowoczesne fabryki oraz zatrudnia ok. 1000 pracowników.  

- W związku ze specyfiką rynku FMCG oraz dynamicznymi zmianami dystrybucji produktów, zdecydowaliśmy się na wybór operatora logistycznego , który wielokrotnie udowodnił że możemy liczyć na jego elastyczność w działaniach. Jako firma staramy się nadążyć za rynkiem – bez profesjonalnego partnera nie bylibyśmy w stanie sprostać oczekiwaniom jakie stawiają obecnie nasi Klienci. Przez lata współpracy wypracowaliśmy z FM Logistic CE optymalne rozwiązania, które przynoszą obopólne korzyści  – mówi Bartłomiej Ślusarczyk dyrektor logistyki FoodCare Group.

Na przestrzeni lat kilkakrotnie zmieniała się lokalizacja magazynu prowadzonego przez FM Logistic CE dla producenta. Pierwszy magazyn mieścił się w Chorzowie, skąd w 2013 roku został transferowany na platformę logistyczną operatora w Olszowej. W 2018 roku natomiast miał miejsce kolejny transfer do obecnej lokalizacji w Będzinie, gdzie składowanych jest do 17 tysięcy palet producenta. Obie przeprowadzki były podyktowane usprawnieniem oraz optymalizacją procesów i odbyły się bez zatrzymania dystrybucji.

Magazyn w Będzinie zlokalizowany przy autostradzie A1, ok. 20 km od Katowic, to najnowsza platforma logistyczna należąca do FM Logistic CE, oddana do użytku w 2018 roku, o powierzchni około 25 tys. mkw i posiadająca prawie 40 tys.  miejsc paletowych. W roku 2019 obiekt został rozbudowany o cross dock transportowy liczący 30 doków i ok. 5 tys. mkw powierzchni. Stąd realizowana jest dystrybucja dla regionu. W tym roku platforma uzyskała certyfikat LEED v4. zdobywając punkty w takich kategoriach jak: zrównoważone zagospodarowanie terenu, efektywne wykorzystanie wody, energia i atmosfera, materiały i surowce, jakość środowiska wewnętrznego, innowacyjność operacyjna i priorytety regionalne.

(źr. FM Logistic CE)

kobiety w logistyce
Kobiety w logistyce - DB Schenker Ukraina z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda dyrektorem zarządzającym DHL Supply Chain
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
Zgłoszenie celne a komunikaty IE599 i IE45 - o czym przedsiębiorca wiedzieć powini ...
Efekt pakietu mobilności – jak się do tego przygotować?
Zaległy urlop tylko do 30 września, udzielany także bez zgody pracownika
Rząd wprowadza pakiet Slim VAT – co to oznacza dla przedsiębiorców?
Jak wyłapać „czarne owce” – czy kontrole pracowników na home office będą s ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Przemysł w Europie będzie potrzebował ponad 11,5 mln mkw. powierzchni magazynowej
Nieruchomości magazynowe napędzają rynek inwestycyjny
COVID-19 przyspieszy rozwój sektora e-commerce w Europie o rok
Podatkowe znaki bezmyślności czyli banderole
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
DB Schenker Technology Center Warsaw wyróżnione Great Place to Work
Brambels wdraża nowatorskie regeneratywne łańcuchy dostaw
DHL Express drugi wśród najlepszych miejsc pracy na świecie
Dachser poszerza ofertę połączeń czarterowych w okresie szczytu paczkowego
Volvo Trucks rozpoczyna klienckie testy elektrycznych samochodów ciężarowych
Praca zdalna zostanie, ale nie zastąpi biur, gdyż są nam potrzebne bardziej, niż ...
Poczta Polska rozbudowuje sieć automatów paczkowych
Andrzej Klimek nowym dyrektorem w zespole Fracht FWO Polska
Opłaty na Węgrzech będzie można już rozliczać za pomocą DKV Box Europe
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC