Konto pracodawcy


Już 5 września spotkanie HeroTrucker 2020

HeroTrucker to wieloletni program, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. W 2020 roku będzie to cykl bezpłatnych szkoleń z pierwszej pomocy w wypadkach drogowych dedykowany kierowcom zawodowym. Pierwsze dwa z sześciu zaplanowanych wydarzeń odbędą się już 5 i 6 września w Żarskiej Wsi k. Zgorzelca.

- Pierwsza pomoc to trudny, ale bardzo ważny temat. Statystyki mówią, że tylko 16% kierowców podjęłyby się udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Te dane nie nastrajają optymistycznie. Dlatego, aby przybliżyć temat pierwszej pomocy i natchnąć kierowców do zdobywania wiedzy w tym zakresie, do współpracy zaprosiliśmy “znanych i lubianych” - czyli najbardziej popularnych polskich truckerów. Kto inny będzie w stanie przekonać kierowców do idei niesienia pierwszej pomocy bardziej niż ich branżowi koleżanki i koledzy? - wyjaśnia Natalia Janiszewska, rzecznik prasowy Fundacji Truckers Life - organizatora projektu.

Według policyjnych statystyk w 2019 roku w Polsce doszło do 490 (1,8 proc.) wypadków, których bezpośrednią i potwierdzoną przyczyną było zaśnięcie lub zmęczenie. Na związek kondycji kierowców z bezpieczeństwem na drogach bardzo wyraźnie zwraca uwagę Adrian Trucker Paker, jeden z Ambasadorów kampanii i kierowca, który kilka lat temu radykalnie zmienił swój styl życia  - Absolutnie zgadzam się ze stwierdzeniem, że zdrowy kierowca to bezpieczny kierowca. Zdrowy kierowca to kierowca spokojniejszy, sprawny, mniej narażony na skutki uboczne siedzącego trybu pracy. I co najważniejsze - mniej narażony na ryzyko spowodowania wypadku na skutek zaśnięcia, zawału czy zasłabnięcia.
Misją i celem Fundacji Truckers Life jest poprawa zdrowia i bezpieczeństwa kierowców zawodowych. - Nie jesteśmy w stanie bezpośrednio “wpłynąć” na zmniejszenie liczby wypadków drogowych. To co możemy robić to edukować jak minimalizować prawdopodobieństwo spowodowania wypadku przez kierowcę zawodowego - np. poprzez prowadzenie zdrowego trybu życia i utrzymywanie zbilansowanej diety, oraz jak radzić sobie w sytuacjach kiedy będziemy świadkami takiego wypadku - wyjaśnia Natalia Janiszewska.

Wypadki to nieodłączny element pracy kierowców. Jak słusznie podkreśla Iwona Blecharczyk “Trucking Girl” - Kierowca zawodowy większość swojego życia spędza w trasie i jest bardzo prawdopodobne, że podczas którejś trasy życie ofiary wypadku, będzie zależeć od tego, czy będzie potrafił udzielić pierwszej pomocy.

Z pomocą przychodzi Fundacja Truckers Life, która od 2013 roku realizuje projekty skierowane właśnie do kierowców zawodowych. W 2020 roku prowadzi projekt HeroTrucker - serię bezpłatnych szkoleń dla kierowców z zakresu udzielania pierwszej pomocy w razie zaistnienia zdarzeń drogowych, a także stanów nagłych takich jak: zawał, udar. Program ten jest kontynuacją realizowanego w latach 2018 i 2019 projektu Truckers LAB - ogólnopolskich badań stanu zdrowia kierowców. Podczas serii eventów kierowcy mogli wziąć udział w darmowych badaniach diagnozujących ich ogólny stan zdrowia. - Dzięki ich działaniom kierowcy nie tylko mogą poszerzać swoją wiedzę, ale - co nawet ważniejsze - pomóc innym. Daję sobie rękę uciąć, że ¾ lub nawet więcej kierowców, w tym niestety ja, nie wie jak udzielić pierwszej pomocy. Szkolenia są więc bardzo potrzebne i przydatne - ta wiedza przyda nam się przecież nie tylko na drodze, ale także na co dzień. Na dobrą sprawę większość z nas po prostu chwyta za telefon, wzywa pomoc i czeka. A przecież ten czas można wykorzystać! Dlatego z miłą chęcią wezmę udział w takim szkoleniu i zachęcam też do tego moje koleżanki i kolegów - zaprasza Mateusz “Raptus” Gierlak.

Szkolenia w ramach HeroTrucker2020 odbędą się we wrześniu w 3 lokalizacjach. Są one bezpłatne, decyduje kolejność zapisów. Zostały ostatnie wolne miejsca, ale wciąż można dopisać się do listy uczestników.

Szczegóły i zapisy: www.herotrucker.eu

(red)

kobiety w logistyce
Kobiety w logistyce - DB Schenker Ukraina z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda dyrektorem zarządzającym DHL Supply Chain
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Rząd wprowadza pakiet Slim VAT – co to oznacza dla przedsiębiorców?
Jak wyłapać „czarne owce” – czy kontrole pracowników na home office będą s ...
Co to jest SENT i jak wygląda monitorowanie pojazdów?
Pakiet mobilności i jego możliwe konsekwencje
Oszczędność Volvo FH z I-Save wynosi nawet do 10 procent
Trzy dni na zwrot środków z rachunku VAT – idą zmiany w split payment
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Czy akcyzowa pułapka wstrząśnie branżą olejów smarowych?
Czy pakiet mobilności zakłóci powrót do równowagi branży transportowej?
Spedytorzy mówią - „Nie Dla Opłaty Manipulacyjnej DCT Gdańsk”
Wakacje na „L4” – czy zabraknie rąk do pracy?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Kuehne+Nagel wzmacnia swoją sieć obsługi farmaceutyków, także szczepionek
Volvo Trucks uruchamia w Polsce sprzedaż 4 nowych modeli samochodów ciężarowych
FM Logistic rozpoczyna współpracę z Grohe
Aż 95 proc. Polaków chce kaucji za opakowania po napojach – czy rząd wprowadzi t ...
Poczta Polska przywróciła obsługę przesyłek do Gruzji i Tajwanu
Szczepionka na Covid-19 w IV kwartale 2020? – DHL już opracował jej łańcuch dos ...
reklama
Podróż z jednym boxem EETS
Delta Trans zakończyła wdrażanie systemu WMS
Prologis podnosi standardy w obszarze ochrony środowiska - Raport ESG 2019
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC