Dodaj ogłoszenie o pracy


Już 5 września spotkanie HeroTrucker 2020

HeroTrucker to wieloletni program, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. W 2020 roku będzie to cykl bezpłatnych szkoleń z pierwszej pomocy w wypadkach drogowych dedykowany kierowcom zawodowym. Pierwsze dwa z sześciu zaplanowanych wydarzeń odbędą się już 5 i 6 września w Żarskiej Wsi k. Zgorzelca.

- Pierwsza pomoc to trudny, ale bardzo ważny temat. Statystyki mówią, że tylko 16% kierowców podjęłyby się udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Te dane nie nastrajają optymistycznie. Dlatego, aby przybliżyć temat pierwszej pomocy i natchnąć kierowców do zdobywania wiedzy w tym zakresie, do współpracy zaprosiliśmy “znanych i lubianych” - czyli najbardziej popularnych polskich truckerów. Kto inny będzie w stanie przekonać kierowców do idei niesienia pierwszej pomocy bardziej niż ich branżowi koleżanki i koledzy? - wyjaśnia Natalia Janiszewska, rzecznik prasowy Fundacji Truckers Life - organizatora projektu.

Według policyjnych statystyk w 2019 roku w Polsce doszło do 490 (1,8 proc.) wypadków, których bezpośrednią i potwierdzoną przyczyną było zaśnięcie lub zmęczenie. Na związek kondycji kierowców z bezpieczeństwem na drogach bardzo wyraźnie zwraca uwagę Adrian Trucker Paker, jeden z Ambasadorów kampanii i kierowca, który kilka lat temu radykalnie zmienił swój styl życia  - Absolutnie zgadzam się ze stwierdzeniem, że zdrowy kierowca to bezpieczny kierowca. Zdrowy kierowca to kierowca spokojniejszy, sprawny, mniej narażony na skutki uboczne siedzącego trybu pracy. I co najważniejsze - mniej narażony na ryzyko spowodowania wypadku na skutek zaśnięcia, zawału czy zasłabnięcia.
Misją i celem Fundacji Truckers Life jest poprawa zdrowia i bezpieczeństwa kierowców zawodowych. - Nie jesteśmy w stanie bezpośrednio “wpłynąć” na zmniejszenie liczby wypadków drogowych. To co możemy robić to edukować jak minimalizować prawdopodobieństwo spowodowania wypadku przez kierowcę zawodowego - np. poprzez prowadzenie zdrowego trybu życia i utrzymywanie zbilansowanej diety, oraz jak radzić sobie w sytuacjach kiedy będziemy świadkami takiego wypadku - wyjaśnia Natalia Janiszewska.

Wypadki to nieodłączny element pracy kierowców. Jak słusznie podkreśla Iwona Blecharczyk “Trucking Girl” - Kierowca zawodowy większość swojego życia spędza w trasie i jest bardzo prawdopodobne, że podczas którejś trasy życie ofiary wypadku, będzie zależeć od tego, czy będzie potrafił udzielić pierwszej pomocy.

Z pomocą przychodzi Fundacja Truckers Life, która od 2013 roku realizuje projekty skierowane właśnie do kierowców zawodowych. W 2020 roku prowadzi projekt HeroTrucker - serię bezpłatnych szkoleń dla kierowców z zakresu udzielania pierwszej pomocy w razie zaistnienia zdarzeń drogowych, a także stanów nagłych takich jak: zawał, udar. Program ten jest kontynuacją realizowanego w latach 2018 i 2019 projektu Truckers LAB - ogólnopolskich badań stanu zdrowia kierowców. Podczas serii eventów kierowcy mogli wziąć udział w darmowych badaniach diagnozujących ich ogólny stan zdrowia. - Dzięki ich działaniom kierowcy nie tylko mogą poszerzać swoją wiedzę, ale - co nawet ważniejsze - pomóc innym. Daję sobie rękę uciąć, że ¾ lub nawet więcej kierowców, w tym niestety ja, nie wie jak udzielić pierwszej pomocy. Szkolenia są więc bardzo potrzebne i przydatne - ta wiedza przyda nam się przecież nie tylko na drodze, ale także na co dzień. Na dobrą sprawę większość z nas po prostu chwyta za telefon, wzywa pomoc i czeka. A przecież ten czas można wykorzystać! Dlatego z miłą chęcią wezmę udział w takim szkoleniu i zachęcam też do tego moje koleżanki i kolegów - zaprasza Mateusz “Raptus” Gierlak.

Szkolenia w ramach HeroTrucker2020 odbędą się we wrześniu w 3 lokalizacjach. Są one bezpłatne, decyduje kolejność zapisów. Zostały ostatnie wolne miejsca, ale wciąż można dopisać się do listy uczestników.

Szczegóły i zapisy: www.herotrucker.eu

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.