Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker wdraża inteligentne okulary do kompletacji zamówień

DB Schenker wdrożył inteligentne okulary Picavi do operacji związanych z kompletacją zamówień – docelowo planuje wdrożyć inteligentną kompletację jako standardową procedurę w wielu swoich lokalizacjach. Podczas okresu próbnego rozwiązanie dokładnie przetestowano w Bremie i Rodgau w Niemczech, przy czym zespół w Rodgau pracował dodatkowo z inteligentną rękawicą do skanowania ProGlove.

- W DB Schenker nieustannie poszukujemy sposobów na doskonalenie i zwiększenie wydajności. Partnerstwo z Picavi i ProGlove to dwa z naszych najnowszych sukcesów w ramach wdrażania innowacji w logistyce kontraktowej. Wprowadzając w naszych magazynach inteligentne okulary i inteligentne rękawice, inwestujemy w swoją przyszłość jako preferowanego partnera w łańcuchu dostaw dla firm na całym świecie - powiedział Xavier Garijo, Board Member for Contract Logistics w DB Schenker.
Picavi wykorzystuje Google Glasses do wyświetlania wymaganych informacji w polu widzenia użytkownika. Dzięki temu pracownicy magazynu w procesie kompletacji towarów, zamiast trzymać w ręku skaner i papierowe dokumenty, mają obie ręce wolne. Nowatorskie rozwiązanie maksymalizuje produktywność i jednocześnie minimalizuje błędy.

ProGlove to inteligentna rękawica do skanowania, którą uruchamia się, gdy zwija się dłoń w pięść. Pozwala pracownikom na używanie obu rąk do kompletacji, co znacznie zwiększa wydajność pracy. Rękawice ProGlove są już wykorzystywane w magazynie DB Schenker w Eching, niedaleko Monachium. Oddział DB Schenker w Bremie dostarcza rozwiązania logistyki kontraktowej na potrzeby branży motoryzacyjnej. Zastosowanie okularów Picavi przyniosło wymierny i bezpośredni wzrost wydajności w porównaniu z dotychczasowymi skanerami ręcznymi. Pracownicy chwalą ergonomiczne zalety i łatwość obsługi. Drugie wdrożenie miało miejsce w Rodgau niedaleko Frankfurtu, gdzie okulary Picavi wykorzystuje się w połączeniu z ProGlove, co jeszcze bardziej poprawia wydajność.

Rozwiązanie typu smart-picking składa się z dwóch elementów: okularów i pierścienia lub rękawicy do skanowania. Po wybraniu zamówionego elementu, który rejestruje skaner w pierścieniu lub na rękawicy, na soczewkach okularów wyświetla się kolejne zamówienie. Użytkownik musi tylko lekko spojrzeć w górę, co oznacza, że nie wpływa to na pogorszenie zwykłego pola widzenia. Do sterowania systemem służą przyciski na akumulatorze, który waży zaledwie 200 gramów i jest przymocowany do paska pracownika. Współpraca z firmą Picavi to najnowszy projekt w zakresie digitalizacji i innowacyjności, ponieważ DB Schenker pracuje nad stworzeniem magazynu przyszłości. Innymi przykładami są szkolenia w wirtualnej rzeczywistości dla kierowców wózków widłowych oraz wdrożenie egzoszkieletów odciążających pracowników magazynu przy pracy z dużymi ładunkami.

Testy w Rodgau można obejrzeć na filmie: https://youtu.be/cJA0E19REHQ

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.