Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser Polska pomaga poznańskim szpitalom w walce z pandemią

Dachser Polska zaangażował się w pomoc instytucjom i personelowi medycznemu będących na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa. We współpracy z inicjatorem akcji - Beiersdorf Manufacturing Poznań, operator pro bono dostarczył prawie 6 ton produktów do dezynfekcji i środków pielęgnacyjnych do szpitali, urzędów, domów opieki społecznej i organizacji na terenie Poznania.

Akcja charytatywna została zrealizowana w ramach międzynarodowego programu wsparcia „Care Beyond Skin”, którego organizatorem jest koncern Beiersdorf. Główny cel programu to pomoc lekarzom i instytucjom w walce z pandemią. Dachser przyłączył się do akcji i bezpłatnie dostarczył produkty zapewnione przez Beiersdorf. Z fabryki w Poznaniu przewiezione zostały produkty o łącznej wadze 5 978 kg. Dostawy zorganizowane przez Dachser dotarły m.in. do poznańskich szpitali, domów opieki społecznej, urzędów oraz stowarzyszeń.

- Społeczna odpowiedzialność jest integralną częścią tożsamości Dachser dlatego przyłączenie się do akcji Beiersdorf było dla nas czymś naturalnym. Jesteśmy firmą rodzinną, a wyznawane przez nas wartości  opierają się na wzajemnym wsparciu i pomocy w chwilach potrzeby. Jako operator logistyczny zaoferowaliśmy to, w czym jesteśmy najlepsi – inteligentną logistykę dostosowaną do indywidualnych potrzeb i sprawną sieć transportową. Współorganizacja dostaw w ramach szczytnej akcji „Care Beyond Skin” jest świetnym przykładem kooperacji przedsiębiorstw, dzięki której możemy w realny sposób wspomóc personel medyczny i instytucje walczące o ludzkie życie w czasie pandemii koronawirusa - powiedział Jarosław Witkowski, kierownik oddziału Dachser w Poznaniu.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.