Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES uruchomił nowy terminal w Olsztynie

Dzięki nowej inwestycji, operator zapewni szybszy transfer ładunków lokalnie, jak też na terenie całego kraju i do wielu miejsc w Europie. PEKAES od kilku lat intensywnie inwestuje w rozbudowę sieci terminali drobnicowych. Tylko w tym roku Grupa uruchomiła nowy, dwudziesty Oddział w Mińsku Mazowieckim, nowy terminal w Lublinie oraz powiększyła powierzchnię magazynową na Mazowszu, jak również w Kielcach i Krakowie.


Nowy terminal w Olsztynie, operacyjnie rozpoczął działalność 24 sierpnia. Obiekt posiada 10 doków wewnętrznych i 20 miejsc do jednoczesnego załadunku samochodów dystrybucyjnych.  W budynku znajduje się także zaplecze socjalno-biurowe.
– Konsekwentnie realizujemy plan rozwijania biznesu w obszarze dystrybucji drobnicowej krajowej i międzynarodowej. W efekcie sieć drobnicowa PEKAES liczy już 20 Oddziałów w Polsce i obejmuje ponad 40 krajów w Europie. Teraz przyszedł czas na powiększenie powierzchni terminalowej i zmianę lokalizacji Oddziału PEKAES Olsztyn. Duża przepustowość nowego magazynu umożliwi nam jeszcze szybszą realizację dostaw do wielu odbiorców w tym rejonie. Niewątpliwie ogromnym atutem nowej lokalizacji jest dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa. – mówi Maciej Bachman, prezes Zarządu Grupy PEKAES.

Terminal znajduje się na terenie parku logistycznego Panattoni Park Olsztyn (Tomaszkowo 52A). Bezpośredni zjazd z drogi ekspresowej S51 umożliwia dogodny transfer ładunków w sieci dystrybucyjnej PEKAES.
– Olsztyn to ważny ośrodek ekonomiczny północno-wschodniej Polski. Eksportuje się stąd towary głównie do krajów nadbałtyckich, Holandii, Belgii, Niemiec, a także Czech. W terminalu PEKAES w Olsztynie obsługujemy m.in. towary branży meblarskiej, a także producentów stolarki budowlanej oraz ekogroszku. – mówi Sławomir Szema, dyrektor sieci krajowej PEKAES.

W ramach swoich usług PEKAES zapewnia kompleksową usługę transportu drogowego, która obejmuje kompleksowe usługi dowóz/odwóz z terminalu oraz usługi spedycyjne w zakresie transportów na terenie całej Unii Europejskiej, a także do krajów europejskich niebędących członkami UE.

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.