Konto pracodawcy


Hillebrand inwestuje w rozwój globalnej sieci magazynów

Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku beverage, inwestuje w rozwój globalnej sieci logistycznej. W ostatnim czasie firma uruchomiła nowe magazyny z temperaturą kontrolowaną o łącznej powierzchni 40 tys. mkw. Położone w pięciu kluczowych dla działalności firmy lokalizacjach, dedykowane są głównie obsłudze win a także innych napojów.

Większość nowych magazynów Hillebrand została uruchomiona w samym sercu najważniejszych regionów winiarskich, takich jak Barcelona (Hiszpania), Melbourne (Australia), Kapsztad (RPA) oraz Werona i La Spezia (Włochy).  Operator, rozszerzając zasięg działalności, otworzył też magazyn w Incheon (Korea Płd.), jednym z najszybciej rozwijających się rynków winiarskich na świecie. Aby zwiększyć efektywność procesów dystrybucji i transportu, wszystkie nowe magazyny Hillebrand są bardzo dobrze skomunikowane z portami morskimi, węzłami kolejowymi oraz lotniskami.
- Hillebrand posiada ponad 50 magazynów, z których każdy usytuowany jest w pobliżu regionów winiarskich i miejsc konsumpcji wina. Inwestycje w rozwój sieci transportowej oraz powierzchni magazynowych pozwalają nam w jak najlepszy sposób dopasować się do potrzeb klientów działających na rynkach wina, piwa i napojów spirytusowych - mówi Marc Heeren, dyrektor działu zintegrowanych rozwiązań logistycznych, Hillebrand.
Wszystkie obiekty mają status magazynów celnych, a zastosowane w nich rozwiązania logistyczne zapewniają odpowiednie warunki do składowania i obsługi napojów. Ponadto magazyny oferują szeroki zakres usług wartości dodanej, co ma ułatwić wprowadzenie produktów na rynek we właściwym czasie i przy zachowaniu odpowiednich warunków.

Rozwój usług magazynowych na rynku napojów
Hillebrand jest jedną z niewielu firm na świecie specjalizujących się w zarządzaniu łańcuchami dostaw dla branży beverage, znaną z eksperckiej wiedzy i szytych na miarę rozwiązań logistycznych. Dzięki temu operator może wspierać swoich klientów w ich międzynarodowej ekspansji oraz zwiększaniu efektywności zarządzania procesami magazynowania w łańcuchach dostaw.
- Napoje nie są zwykłymi towarami, lecz wymagają specjalnego podejścia. Weźmy pod uwagę wino, szlachetny produkt, który wymaga precyzji i profesjonalnej wiedzy, co pozwala zachować jego jakość. To właśnie dlatego rozszerzamy globalną sieć transportową o dedykowane rozwiązania logistyczne, łącząc najlepsze technologie z rozbudowaną infrastrukturą oraz wiedzą i pasją naszych zespołów. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów, możemy zapewnić klientów, że ich produkty zostaną dostarczone na rynek w najlepszy możliwy sposób - uzupełnia Marc Heeren.

Hillebrand, oprócz globalnych usług transportowych i magazynowych, oferuje także usługi dodatkowe oparte na technologiach przyszłości. Wśród nich wymienić można indywidualnie dopasowany do potrzeb klientów system monitorowania przesyłek „od drzwi do drzwi”, zarządzanie łańcuchami dostaw, Control Tower i 4 PL, oraz inne rozwiązania, dzięki którym winiarnie, producenci, importerzy, dystrybutorzy i sprzedawcy mogą czerpać korzyści z optymalizacji łańcuchów dostaw. Dostęp online do informacji zapewnia też platforma cyfrowa myHillebrand. Ułatwia ona użytkownikom, zarówno klientom jak i ich dostawcom, monitorowanie poziomu zapasów, zamówień i wysyłek, optymalizację produkcji oraz poziomu dostaw w zależności od potrzeb.

- Inwestycje w rozwój usług magazynowych i uruchomienie kolejnych, wyspecjalizowanych magazynów w kluczowych regionach winiarskich z pewnością umocnią naszą pozycję na rynku usług logistycznych dedykowanych branży beverage. Dzięki temu będziemy mogli wzmocnić ofertę dla naszych klientów, eksporterów i importerów, i zapewnić im nowe rozwiązania, zarówno z obszaru transportu i spedycji jak i magazynowania – podkreśla Ellina Lolis, wiceprezes JF Hillebrand Poland i prezes JF Hillebrand Russia.

(źr. Hillebrand Poland)

kobiety w logistyce
Kobiety w logistyce - DB Schenker Ukraina z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda dyrektorem zarządzającym DHL Supply Chain
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Rząd wprowadza pakiet Slim VAT – co to oznacza dla przedsiębiorców?
Jak wyłapać „czarne owce” – czy kontrole pracowników na home office będą s ...
Co to jest SENT i jak wygląda monitorowanie pojazdów?
Pakiet mobilności i jego możliwe konsekwencje
Oszczędność Volvo FH z I-Save wynosi nawet do 10 procent
Trzy dni na zwrot środków z rachunku VAT – idą zmiany w split payment
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Czy akcyzowa pułapka wstrząśnie branżą olejów smarowych?
Czy pakiet mobilności zakłóci powrót do równowagi branży transportowej?
Spedytorzy mówią - „Nie Dla Opłaty Manipulacyjnej DCT Gdańsk”
Wakacje na „L4” – czy zabraknie rąk do pracy?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Kuehne+Nagel wzmacnia swoją sieć obsługi farmaceutyków, także szczepionek
Volvo Trucks uruchamia w Polsce sprzedaż 4 nowych modeli samochodów ciężarowych
FM Logistic rozpoczyna współpracę z Grohe
Aż 95 proc. Polaków chce kaucji za opakowania po napojach – czy rząd wprowadzi t ...
Poczta Polska przywróciła obsługę przesyłek do Gruzji i Tajwanu
Szczepionka na Covid-19 w IV kwartale 2020? – DHL już opracował jej łańcuch dos ...
reklama
Podróż z jednym boxem EETS
Delta Trans zakończyła wdrażanie systemu WMS
Prologis podnosi standardy w obszarze ochrony środowiska - Raport ESG 2019
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC