Dodaj ogłoszenie o pracy


Hillebrand inwestuje w rozwój globalnej sieci magazynów

Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku beverage, inwestuje w rozwój globalnej sieci logistycznej. W ostatnim czasie firma uruchomiła nowe magazyny z temperaturą kontrolowaną o łącznej powierzchni 40 tys. mkw. Położone w pięciu kluczowych dla działalności firmy lokalizacjach, dedykowane są głównie obsłudze win a także innych napojów.

Większość nowych magazynów Hillebrand została uruchomiona w samym sercu najważniejszych regionów winiarskich, takich jak Barcelona (Hiszpania), Melbourne (Australia), Kapsztad (RPA) oraz Werona i La Spezia (Włochy).  Operator, rozszerzając zasięg działalności, otworzył też magazyn w Incheon (Korea Płd.), jednym z najszybciej rozwijających się rynków winiarskich na świecie. Aby zwiększyć efektywność procesów dystrybucji i transportu, wszystkie nowe magazyny Hillebrand są bardzo dobrze skomunikowane z portami morskimi, węzłami kolejowymi oraz lotniskami.
- Hillebrand posiada ponad 50 magazynów, z których każdy usytuowany jest w pobliżu regionów winiarskich i miejsc konsumpcji wina. Inwestycje w rozwój sieci transportowej oraz powierzchni magazynowych pozwalają nam w jak najlepszy sposób dopasować się do potrzeb klientów działających na rynkach wina, piwa i napojów spirytusowych - mówi Marc Heeren, dyrektor działu zintegrowanych rozwiązań logistycznych, Hillebrand.
Wszystkie obiekty mają status magazynów celnych, a zastosowane w nich rozwiązania logistyczne zapewniają odpowiednie warunki do składowania i obsługi napojów. Ponadto magazyny oferują szeroki zakres usług wartości dodanej, co ma ułatwić wprowadzenie produktów na rynek we właściwym czasie i przy zachowaniu odpowiednich warunków.

Rozwój usług magazynowych na rynku napojów
Hillebrand jest jedną z niewielu firm na świecie specjalizujących się w zarządzaniu łańcuchami dostaw dla branży beverage, znaną z eksperckiej wiedzy i szytych na miarę rozwiązań logistycznych. Dzięki temu operator może wspierać swoich klientów w ich międzynarodowej ekspansji oraz zwiększaniu efektywności zarządzania procesami magazynowania w łańcuchach dostaw.
- Napoje nie są zwykłymi towarami, lecz wymagają specjalnego podejścia. Weźmy pod uwagę wino, szlachetny produkt, który wymaga precyzji i profesjonalnej wiedzy, co pozwala zachować jego jakość. To właśnie dlatego rozszerzamy globalną sieć transportową o dedykowane rozwiązania logistyczne, łącząc najlepsze technologie z rozbudowaną infrastrukturą oraz wiedzą i pasją naszych zespołów. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów, możemy zapewnić klientów, że ich produkty zostaną dostarczone na rynek w najlepszy możliwy sposób - uzupełnia Marc Heeren.

Hillebrand, oprócz globalnych usług transportowych i magazynowych, oferuje także usługi dodatkowe oparte na technologiach przyszłości. Wśród nich wymienić można indywidualnie dopasowany do potrzeb klientów system monitorowania przesyłek „od drzwi do drzwi”, zarządzanie łańcuchami dostaw, Control Tower i 4 PL, oraz inne rozwiązania, dzięki którym winiarnie, producenci, importerzy, dystrybutorzy i sprzedawcy mogą czerpać korzyści z optymalizacji łańcuchów dostaw. Dostęp online do informacji zapewnia też platforma cyfrowa myHillebrand. Ułatwia ona użytkownikom, zarówno klientom jak i ich dostawcom, monitorowanie poziomu zapasów, zamówień i wysyłek, optymalizację produkcji oraz poziomu dostaw w zależności od potrzeb.

- Inwestycje w rozwój usług magazynowych i uruchomienie kolejnych, wyspecjalizowanych magazynów w kluczowych regionach winiarskich z pewnością umocnią naszą pozycję na rynku usług logistycznych dedykowanych branży beverage. Dzięki temu będziemy mogli wzmocnić ofertę dla naszych klientów, eksporterów i importerów, i zapewnić im nowe rozwiązania, zarówno z obszaru transportu i spedycji jak i magazynowania – podkreśla Ellina Lolis, wiceprezes JF Hillebrand Poland i prezes JF Hillebrand Russia.

(źr. Hillebrand Poland)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.