Dodaj ogłoszenie o pracy


Włączamy czystą energię dla Polski!

Koleje Mazowieckie dołączyły do Koalicji „Włącz czystą energię dla Polski”. To inicjatywa, która ma na celu wspieranie i propagowanie działań na rzecz osiągnięcia neutralności klimatycznej przy założeniach Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Zasadniczym założeniem dla GOZ jest odpowiednie gospodarowanie surowcami, właściwe zagospodarowanie odpadów czy ekoprojektowanie produktów. Równie istotne jest  dążenie do poprawy efektywności energetycznej na każdym etapie wytwarzania, przesyłu, dystrybucji, magazynowania oraz wykorzystania przez przemysł i mieszkańców.

Koleje Mazowieckie wpisują się w cele Koalicji przede wszystkim poprzez realizację projektu EcoDriving, będącego częścią działań w kierunku optymalizacji zużycia energii trakcyjnej podczas eksploatacji pojazdów. Do realizacji założeń Koalicji przyczyni się także wdrożenie Instrukcji Gospodarka Odpadami wytwarzanymi w Spółce "Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o., gdzie znajdują się podstawowe zasady dotyczące gospodarki odpadami na terenie spółki. W razie potrzeby przewoźnik deklaruje modernizację źródeł energii, poszukiwanie dostawców lub współpracę z podmiotami, które mają wiedzę, doświadczenie i zasoby technologiczne, pozwalające na korzystanie ze źródeł energii najbardziej przyjaznej środowisku. Dążeniom tym ma sprzyjać organizowanie spotkań i prowadzenie rozmów z podmiotami zewnętrznymi w zakresie możliwości pozyskiwania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł, np. instalacji fotowoltaicznych na wybranych obiektach użytkowanych przez spółę KM.

Każdy z koalicjantów, przystępując do Koalicji, deklaruje m.in. gotowość do współpracy, dzielenia się dobrymi praktykami, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim promocji rozwiązań, które pomogą Polsce w osiągnięciu celów wskazanych w Europejskim Zielonym Ładzie, z korzyścią dla społeczeństwa i rozwoju gospodarczego naszego kraju. Koalicję „Włącz czystą energię dla Polski” powołali do życia Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, zaś jej inicjatorem i współzałożycielem jest Fortum - globalny lider w obszarze czystej energii.

(źr. Koleje Mazowieckie)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.