Konto pracodawcy


Eurocomplex Trucks rozbudowuje serwis w Olchowej

W lipcu  Eurocomplex Trucks w Olchowej koło Sędziszowa Małopolskiego otworzył nową część warsztatową. W nowej hali o powierzchni 350 m2 (całość 1 000 m²) zainstalowano dwa podnośniki nożycowe o nośności 30 t każdy oraz wydzielone stanowisko do napraw powypadkowych. Po rozbudowie w serwisie, w Olchowej, działać będzie 12 stanowisk do napraw samochodów ciężarowych.

Spółka Eurocomplex Trucks Sp. z o.o. powstała w roku 1997, w Krakowie. Od samego początku działa w sieci Renault Trucks jako oficjalny, autoryzowany dystrybutor samochodów nowych i używanych. W styczniu 2003 r., firma przeniosła swą działalność do nowego obiektu w  podkrakowskich Piekarach zrealizowanego według europejskich standardów Renault Trucks. W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi posprzedażnej zarząd firmy podjął decyzję o dalszym rozwoju i w 2012 r. uruchomiono kolejny punkt serwisowy w Olchowej k. Rzeszowa, który zapewnił szybką i bezproblemową obsługę pojazdów dla Klientów głównie z woj. podkarpackiego. Serwis rozpoczął działalność jako jednomarkowy serwis Renault Trucks, po dwóch latach, w ramach zaistniałych przekształceń biznesowych, serwis w Olchowej stał się serwisem dwumarkowym i rozpoczął również obsługę samochodów ciężarowych marki Volvo.

Obiekt w Olchowej mieści się na działce o powierzchni 1,18 ha. Przed rozbudową w tym profesjonalnym serwisie działało 8 stanowisk naprawczych, jest również myjnia, magazyn i sklep części zamiennych oraz spory plac manewrowo-parkingowy. Po rozbudowie w serwisie w Olchowej działać będzie 12 stanowisk do napraw samochodów ciężarowych. Również tu funkcjonuje dział sprzedaży samochodów nowych, a także filia Centrum Pojazdów Używanych.

Decyzja o rozbudowie serwisu była zdecydowanie przemyślana, ponieważ mniej więcej dwa i pół roku temu serwis w Olchowej zaczął odczuwać zbyt duże obciążenie. Pierwszą rzeczą jaką wówczas zrobiono było zwiększenie zatrudnienia – obecnie pracuje tu 12 mechaników – o 50 proc. więcej niż dwa i pół roku temu. - Dziś, niezależnie od tego, że jest koronawirus, jesteśmy cały czas zajęci pracą. Cały czas prowadzimy rekrutację i w tym roku jeszcze zwiększymy zatrudnienie – docelowo musi być 14-15 mechaników aby ten obiekt biznesowo miał sens – mówi Krzysztof Bąbka, prezes Eurocomplex Trucks i dodaje – Przez lata staraliśmy się budować biznes na relacjach. To nie jest sprzedaż krótkotrwała, o sukcesie decydują relacje, które czasami buduje się latami. Najistotniejsze jest to, czego się nie da zapisać – to są relacje z Klientami, to jest załoga, bo mamy najlepszy team i to zarówno handlowy, jak i serwisowy.
Czas na nową halę serwisową

Eurocomplex Trucks to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się dealerów zarówno w organizacji Renault Trucks, jak i Volvo Trucks. – Rok 2020 jest rokiem dla nas bardzo pracowitym, bo prowadzimy równolegle 3 inwestycje. Pierwsza z nich to właśnie rozbudowa serwisu w Olchowej i uruchomienie hali, w której właśnie jesteśmy. Druga inwestycja, którą prowadzimy w Świdniku wspólnie z przedstawicielami importerów Volvo Trucks i Renault Trucks, polega na rozbudowie serwisu o kolejne stanowisko naprawcze i rozszerzeniu parkingu o ponad 30 miejsc. Na początek września planujemy również oficjalne przekazanie do użytkowania rozbudowanej hali serwisowej w Krakowie, gdzie też dobudowaliśmy jedną nawę - powiedział Krzysztof Bąbka, prezes Eurocomplex Trucks.

(źr. Volvo Trucks Polska/ Renault Trucks Polska)

kobiety w logistyce
30 lat w Polsce – jaki przepis na sukces ma prezes firmy LOXX – Iwona Betlejewska?
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Tarcze antykryzysowe okiem doradcy podatkowego
Zmiany w dyrektywie o delegowaniu pracowników nie dotyczą kierowców?!
ABC postępowania celnego
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Spedytorzy mówią - „Nie Dla Opłaty Manipulacyjnej DCT Gdańsk”
Wakacje na „L4” – czy zabraknie rąk do pracy?
Jak zagraniczna sprzedaż może pomóc firmom w czasie pandemii? - komentarz DHL
Covid-19 wystawił na próbę światową logistykę – czy to rozwinie nearshoring?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Włączamy czystą energię dla Polski!
Jest tak duża sprzedaż w internecie, że UPS będzie dostarczał paczki także w so ...
To branża FMCG zmienia w Polsce e-commerce
Eurocomplex Trucks rozbudowuje serwis w Olchowej
CEVA Logistics przedłuża kontrakt z Volkswagenem
50 nowych ciągników siodłowych we flocie Omega Pilzno
C.H. Robinson ogłasza partnerstwo z Microsoftem
DPDgroup ma nowego prezesa
Dachser partnerem logistycznym Euro Craft
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC