Dodaj ogłoszenie o pracy


50 nowych ciągników siodłowych we flocie Omega Pilzno

Omega Pilzno odebrało 50 sztuk ciągników siodłowych Iveco Poland - S-WAY Natural Power o mocy 460 KM, które są wyposażone w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo gaz ziemny (Liquid Natural Gas – LNG).

Dostarczone pojazdy zasiliły flotę Omegi liczącą ponad 700 jednostek. Część z zamówionych pojazdów przeznaczona jest do obsługi klientów na terenie Polski, pozostałe jednostki wyjechały na drogi Europy zachodniej.
 
Ciągniki S-WAY w wersji Standard zostały doposażone w nowoczesne duże lodówki, ergonomiczne spojlery, opony klasy A, retardery, komfortowe fotele i leżanki, automatyczną klimatyzację, infotainment z nawigacją oraz światła full LED. Niezwykle istotnym jest fakt, że ciągniki korzystają z pakietu łączności, umożliwiającego stały monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym, aktualizację oprogramowania oraz zdalną diagnozę pozwalającą na proaktywny serwis ograniczający nieplanowane przestoje.
W ramach umowy pakietowej z Iveco Poland, Omega uruchomi na terenie swojej bazy transportowej mobilną stację tankowania gazu LNG. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań czas tankowania pojazdów gazem ziemnym będzie porównywalny z czasem tankowania pojazdów konwencjonalnych, zapewniając przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa.
Ważnym elementem towarzyszącym przekazaniu pojazdów, było szkolenie kierowców Omega Pilzno przeprowadzone przez trenerów z Akademii Jazdy IVECO. Obejmowało ono nie tylko naukę techniki ekonomicznej jazdy z wykorzystaniem nowoczesnych systemów pojazdu, ale również tankowanie pojazdów LNG.

Ekologiczne zestawy Omegi Pilzno
Wykorzystanie 50 niskoemisyjnych ciągników siodłowych IVECO S-WAY Natural Power stanowi część szerszej ekologicznej koncepcji przedsiębiorstwa transportowego z Pilzna. Już teraz klientom oferowane są przewozy, które uwzględniają wykorzystanie pojazdów ciężarowych zasilanych gazem, wyposażonych dodatkowo w opony o zmniejszonych oporach toczenia. Uzupełnieniem ekologicznego zestawu są naczepy cechujące się obniżoną wagą własną.

(źr. Iveco Poland)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.