Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser partnerem logistycznym Euro Craft

Euro Craft, europejska grupa zakupowa dla budownictwa i przemysłu wybrała Dachser jako partnera logistycznego.

- Zyskanie Dachser jako europejskiego partnera logistycznego jest kluczowym krokiem strategicznym, oferującym naszym partnerom ogromne korzyści. W Dachser mamy zaufanego partnera, który zapewnia najwyższą jakość, niezawodność i zwartą europejską sieć. Bardzo entuzjastycznie podchodzimy do naszej współpracy – skomentował Peer de Lange, General Manager Euro Craft.
Każdego roku Dachser przewozi około 5 milionów przesyłek DIY, codziennie dostarczając zaopatrzenie do 18 tys. punktów sprzedaży w całej Europie. Wszystko odbywa się w ściśle określonych ramach czasowych, co pozwala zmniejszyć ruch na rampach rozładunkowych i optymalizuje przepływ towarów.

Euro Craft  zostało założone w 1995 r, a jego główna siedziba znajduje się w Paryżu. To obecnie sieć składająca się z sześciu partnerów europejskich, z których każdy jest największą grupą zakupową dla branży budowlano-przemysłowej na swoim krajowym rynku. Z przeszło 2250 stowarzyszonymi sprzedawcami detalicznymi i ponad 4100 lokalizacjami w ponad 25 krajach łączna wartość handlu dla wszystkich firm partnerskich wynosi około 8,5 mld euro. Misją Euro Craft jest połączenie interesów swoich uczestników, dostawców, usług i logistyki w celu uzyskania przewagi kosztowej i jak największych efektów synergii zakupowej. Takie podejście ma na celu poprawę warunków rynkowych i możliwości rozwoju dla każdej spółki członkowskiej.

Tworząc Dachser DIY-Logistics, operator opracował specjalistyczne rozwiązanie branżowe, które jest dopasowane do wymagań branży DIY i ogrodniczej. Dachser osiąga to poprzez połączenie wystandaryzowanych podstawowych usług w ramach sieci drobnicowej - transportu, magazynowania, usług dodanych i zintegrowanych systemów IT - z usługami skrojonymi specjalnie pod branżę DIY.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.