Dodaj ogłoszenie o pracy


Emirates SkyCargo poszerzają siatkę połączeń o 100 kierunków

Emirates SkyCargo od lipca będą obsługiwały loty do 100 destynacji na 6 kontynentach. Nowe miasta dodane do siatki połączeń to m.in. Akra, Algier, Ateny, Fort Lauderdale, Glasgow, Larnaka, Los Angeles, Male, Moskwa (SVO), Phnom Penh, Rzym, Santiago, Sijalkot i Tunis.

Powiększenie siatki połączeń to odpowiedź na rosnącą aktywność gospodarczą i zapotrzebowanie na przewóz ładunków lotniczych z rynków na całym świecie, a także zwiększoną liczbę operacji wykonywanych przez Emirates. Dzięki oferowaniu różnych częstotliwości lotów cargo, zarówno codziennych jak i cotygodniowych do głównych rynków produkcyjnych i konsumenckich, przewoźnik pomaga w dostarczaniu towarów niezbędnych w walce z pandemią, a także maszyn i urządzeń produkcyjnych. Ponadto, poza regularnymi trasami, każdego tygodnia Emirates SkyCargo obsługują kilka specjalnych lotów czarterowych, transportując szeroką gamę towarów jak środki ochrony osobistej (PPE), farmaceutyki, żywność czy dużych rozmiarów maszyny wraz z ich elementami.

Oprócz załadunku cargo w luku bagażowym pod pokładem Emirates SkyCargo umożliwiają transport wybranego ładunku na siedzeniach pasażerskich oraz w schowkach bagażowych floty Boeingów 777-300ER. Ostatnio przewoźnik przekształcił 10 należących do floty Boeingów 777-300ER, usuwając część siedzeń z klasy ekonomicznej w kabinie pasażerskiej, by stworzyć miejsce na dodatkowy towar. Emirates SkyCargo operują także jedenastoma frachtowcami Boeing 777F latającymi każdego tygodnia do ponad 30 kierunków.

Emirates SkyCargo kładą duży nacisk na bezpieczeństwo wykonywanych operacji. Współpracując z partnerami, w tym z obsługą naziemną, linie wprowadziły szereg rygorystycznych wytycznych dotyczących załadunku towaru do kabin. Obejmują one rodzaj ładunku, jego właściwe pakowanie i obsługę zgodnie z wytycznymi IATA.

(źr. Emiartes Sky Cargo)


czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.