Dodaj ogłoszenie o pracy


Student WSL Młodzieżowym Mistrzem Polski w boksie

Dawid Deik student Wyższej Szkoły Logistyki zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w 2011r. Na swoim koncie ma 110 stoczonych walk, z tego 87 wygranych w pięknym stylu. Brzmi jak kariera przyszłego mistrza świata w boksie? Tak, ale dzisiejszy sportowiec myśli o przyszłości logistyka. Poznaj, studenta Wyższej Szkoły Logistyki, który na co dzień łączy swoją sportową pasję z rozwojem w dziedzinie logistyki.


Dawid Deik odkąd pamięta, od zawsze interesował się sportem. Gdy jeszcze był małym chłopcem próbował swoich sił w sportach typowo szkolnych. Szybko jednak uznał że piłka nożna nie pociąga go na tyle, aby przełożyć ten sport na pasję. Zaczął rozglądać się za innymi zajęciami. W tym czasie w 2005 roku wybitny trener  boksu - Antoni Pałucki otworzył szkolną szkółkę bokserską. To było to. Dawid razem z kolegą zapisał się wstępnie, aby rozwiać swoją ciekawość względem tej sztuki walki. Kolega rozwiał ciekawość, Dawid został w klubie. Potem już toczyło się szybko. Dzień za dniem - treningi, pierwsze turnieje, pierwsze wzloty i upadki. W życiu sportowca trening zajmuje przeciętnie 1/3 życia człowieka. Z walki na walkę bokser nabierał doświadczenia i „obicia” ringowego. Start na międzynarodowej arenie pozwolił na toczenie walk z najlepszymi zawodnikami Europy.


- Podczas rozwijana się mojej kariery boksera, równolegle myślałem o podjęciu studiów. Kierunki dotyczące logistyki i transportu, oraz samo zarządzanie flotą pojazdów - zawsze budziły moją ciekawość. Od września tego roku rozpocząłem studia inżynierskie w Wyższej Szkole Logistyki na kierunku - Inżynieria systemów logistycznych - mówi David Deik.
Na pytanie dlaczego studiujesz na WSL, bokser z uśmiechem dodaje: - Kariera bokserska może się skończyć w każdej chwili. Jakikolwiek wypadek, kontuzja, wszystko może się zdarzyć. Postanowiłem nauczyć się zawodu, który w przyszłości pozwoli mi na podjęcie pracy w firmie logistycznej. Zawsze to alternatywa dla ewentualnych niepowodzeń w sporcie. W ten sposób będę miał kwalifikacje również w innej dziedzinie.


W ringu, jak w życiu – trzeba cały czas walczyć. Zawód logistyka wiąże się z ciągłymi ekspresowymi decyzjami. W zależności od rangi wykonywanego stanowiska, rośnie ryzyko oraz presja podjętych postanowień. Zarządzanie łańcuchem dostaw, procesy produkcyjne, wybór środka transportu czy zwyczajne formalności dotyczące podpisania umowy spedycyjnej – stres jest na porządku dziennym. Jak się okazuje, doświadczenie ze sportu może przydać się w rozwoju w branży logistycznej.
(źr. WSL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.