Konto pracodawcy


DB Schenker wprowadza nową wizualizację swojej marki

Nowy system podkreśla atuty korporacji, jego podstawowe elementy gruntownie się zmieniają. To najbardziej istotna zmiana pod względem komunikacyjnym od czasu włączenia firmy do spółki matki: Deutsche Bahn.

- Wyróżnia nas międzynarodowy charakter, praca zespołowa, duch innowacyjności i niezawodność. Nasi klienci wiedzą, co potrafimy robić i czym różnimy się od konkurencji. Dzięki nowemu językowi wizualnemu będziemy teraz mogli lepiej zaprezentować te atuty. Dlatego też zdecydowaliśmy się na mocniejsze wyróżnienie naszej marki na tle często szablonowych rozwiązań w zakresie wizerunku branży logistycznej. Nadszedł czas, aby na nowo przemyśleć markę i pozostawić znane nam utarte wzorce za sobą - powiedział Jochen Thewes, CEO w DB Schenker.

Po pierwsze, znacząco zmieniona została kolorystyka marketingowa: granatowy, który jest powszechnie stosowany w branży, zostanie obecnie w dużym stopniu ograniczony. Zamiast tego ma być wykorzystany kolor morski „Teal” jako świeży i nowoczesny odcień podstawowy. Wprowadzenie tej nowej wyróżniającej się kolorystyki podkreśla również działania i cele, jakie DB Schenker stawia sobie w zakresie zrównoważonego rozwoju w logistyce. Jednocześnie takie elementy, jak czerwony akcent tzw. „Pulse”, umożliwiają rozpoznawalność i łatwe skojarzenie z marką parasolową DB.

- Zamiast zmieniać logo, zmieniliśmy jego otoczenie. W ten sposób pozostajemy wierni zasadniczym cechom marki, ale nadal możemy wskazać na jej ewolucję. Silniejsze odwołanie do emocji w zewnętrznym wizerunku podkreśla unikalną tożsamość naszej firmy, której do tej pory nie komunikowaliśmy w wystarczającym stopniu - powiedział Rüdiger Vetter, Vice President Global Marketing w DB Schenker.

Nowe walory wizualne są także odzwierciedlone w doborze motywów w materiałach fotograficznych. Nowe zdjęcia prezentują przede wszystkim prawdziwych pracowników DB Schenker – autentycznych „bohaterów logistyki”. Poszczególne kadry są pokazane w naturalnym świetle. Ten nowy akcent i odejście od obrazów przedstawiających środki transportu zostały już przetestowane w ramach bieżącej kampanii #OurAnwerIsYes, która spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem.
Niektóre z nowych zdjęć portretowych zostały wykonane przez monachijskiego artystę fotografika Thomasa Strauba, którego umiejętności wizualnej narracji idealnie wpisują się w główną ideę nowego wizerunku marki DB Schenker.

W ramach nowego podejścia wykorzystanie logo daje więcej elastyczności, ponieważ nie jest już wymagane obowiązkowe zastosowanie białego tła. Dotyczy to zarówno nazwy własnej „Schenker”, jak i zintegrowanego logo „DB” Deutsche Bahn AG. Opcjonalna zmiana koloru czcionki na biały zamiast czarnego umożliwia stosowanie znaku również na ciemnym tle.

Ponieważ umieszczanie obowiązkowych elementów w kampaniach i motywach reklamowych również zostało ograniczone, pojawia się więcej miejsca i więcej swobody w zakresie pozycjonowania marki pod kątem wartości. Dzięki temu marka może być bardziej elastyczna w środowisku komunikacji cyfrowej.
Rok 2018 dał pierwszy impuls dla modyfikacji marki DB Schenker. Wtedy to właśnie powstała inicjatywa silniejszego globalnego podejścia do zarządzania marką. Sposób jej modyfikacji konsultowany był z poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi DB Schenker.

DB Schenker, zatrudniając około 76,2 tys. pracowników w ponad 2,1 tys. lokalizacjach w 130 krajach jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie. Firma świadczy usługi w dziedzinie transportu lądowego, lotniczego i oceanicznego, a także oferuje kompleksowe rozwiązania z jednego źródła w zakresie logistyki i zarządzania globalnymi łańcuchami dostaw.

(źr. DB Schenker)

kobiety w logistyce
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wjazd do Wielkiej Brytanii już możliwy, ale…
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Jak zagraniczna sprzedaż może pomóc firmom w czasie pandemii? - komentarz DHL
Covid-19 wystawił na próbę światową logistykę – czy to rozwinie nearshoring?
Co dalej z kierowcami i jak cyfryzacja wpłynie na ich rynek pracy?
Jak zarządzać łańcuchem dostaw po pandemii COVID-19?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Linie Emirates zwiększają ładowność, usuwając fotele z kabiny klasy ekonomiczne ...
DKV chce zwiększyć dostęp do strzeżonych parkingów dla aut ciężarowych
Kuehne+Nagel w Polsce podpisało wieloletni kontrakt z firmą Huel
CEVA Logistics rozpoczęła realizację planu ekspansji w Afryce
Pierwsze FLIRTy wjeżdżają na tory
Fracht FWO Polska dynamicznie rozwija transport morski kontenerów
GLS wprowadza na polski rynek rowery kurierskie
Innowacyjne rozwiązanie Hillebrand chroni beczki przed TCA w transporcie
Dachser Polska w nowej siedzibie w Strykowie k. Łodzi
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC