Konto pracodawcy


Grupa Raben na podium w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

5 czerwca została ogłoszona lista firm najbardziej zaangażowanych społecznie w Polsce – Ranking Odpowiedzialnych Firm. Grupa Raben zajęła drugie miejsce w zestawieniu branżowym: „usługi, handel i transport” oraz trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Wręczenie nagród, ze względu na pandemię, odbyło się w przestrzeni wirtualnej.

Jest to już 14. edycja zestawienia, w którym największe spółki w Polsce oceniane są pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Wzięły w niej udział 74 firmy. Nagrodę w imieniu Grupy Raben odebrał Jakub Krzewina, Group CSR Manager, Grupa Raben:

Raben od wielu lat podejmuje i promuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W DNA firmy rodzinnej, opartej o system wartości, w naturalny sposób wpisana jest odpowiedzialność społeczna. Jeszcze zanim zostały opublikowane pierwsze wytyczne GRI, firma angażowała się w działania charytatywne, ale przede wszystkim zawsze aktywnie wspierała lokalne społeczności. Jej wizją jest wyznaczanie trendów w branży przynosząc dodatkowe korzyści otoczeniu poprzez zrównoważony rozwój. Raben realizuje strategię zrównoważonego rozwoju od 2010 roku. Do koncepcji CSR podchodzi w sposób kompleksowy, integrując działania społecznie odpowiedzialne z trzema kluczowymi kierunkami wyznaczonymi bezpośrednio w strategii biznesowej. Drogę do odpowiedzialności wskazują także drogowskazy skorelowane z celami zrównoważonego rozwoju ONZ, które firma zdecydowała się wspierać swoją działalnością.

- Zależy nam, aby każdy kilometr pokonywany przez nasze ciężarówki przybliżał nas do lepszej przyszłości i dobrobytu społecznego. Dlatego też, co roku inwestujemy w bardziej efektywne i proekologiczne rozwiązania w transporcie, sadzimy drzewa neutralizujące tony CO2, a także przewozimy charytatywnie tysiące palet dla Banków Żywności. Wierzymy, że pomoże nam to w sposób aktywny wspierać realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ: odpowiedzialna produkcja i konsumpcja, wzrost gospodarczy i akcja na rzecz klimatu. Odpowiedzialny transport jest bowiem potrzebny – mówi Ewald Raben, CEO Grupy Raben

Ranking Odpowiedzialnych Firm, to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Partnerem ROF 2020 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi jest Deloitte, zaś partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna. Autorami zestawienia są Profesor Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, analityk.

Łącznie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział już ponad 200 firm działających na polskim rynku. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, a także jest cennym instrumentem ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.

Wszelkie informacje na temat wyników rankingu można uzyskać na stronie www.rankingodpowiedialnychfirm.pl

Więcej informacji na temat podejmowanych przez Grupę Raben działań CSR można znaleźć na stronie: https://csr.raben-group.com/ 

(źr. Grupa Raben) 

kobiety w logistyce
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wjazd do Wielkiej Brytanii już możliwy, ale…
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Jak zagraniczna sprzedaż może pomóc firmom w czasie pandemii? - komentarz DHL
Covid-19 wystawił na próbę światową logistykę – czy to rozwinie nearshoring?
Co dalej z kierowcami i jak cyfryzacja wpłynie na ich rynek pracy?
Jak zarządzać łańcuchem dostaw po pandemii COVID-19?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Linie Emirates zwiększają ładowność, usuwając fotele z kabiny klasy ekonomiczne ...
DKV chce zwiększyć dostęp do strzeżonych parkingów dla aut ciężarowych
Kuehne+Nagel w Polsce podpisało wieloletni kontrakt z firmą Huel
CEVA Logistics rozpoczęła realizację planu ekspansji w Afryce
Pierwsze FLIRTy wjeżdżają na tory
Fracht FWO Polska dynamicznie rozwija transport morski kontenerów
GLS wprowadza na polski rynek rowery kurierskie
Innowacyjne rozwiązanie Hillebrand chroni beczki przed TCA w transporcie
Dachser Polska w nowej siedzibie w Strykowie k. Łodzi
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC