Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis startuje z programem ochrony lasów deszczowych i ogranicza ślad węglowego

Prologis rozszerza na Europę swoją współpracę z Cool Earth - brytyjską organizacją charytatywną walczącą ze zmianą klimatu oraz The Planet Mark – firmą certyfikującą zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju. Współpraca dotyczy pionierskiego projektu, którego celem jest monitorowanie i ograniczanie emisji dwutlenku węgla w pełnym cyklu życia budynku we wszystkich nowych nieruchomościach logistycznych Prologis.

W ramach programu Prologis wraz z Cool Earth sfinansują działania mające na celu ochronę lasów deszczowych. Dzięki temu Prologis będzie mógł zrównoważyć ekwiwalent nieuniknionej emisji dwutlenku węgla w swoich nowych inwestycjach w całej Europie, a jednocześnie pomoże ochronić obszar lasów deszczowych o powierzchni ponad trzydziestokrotnie większej niż każdy nowobudowany obiekt Prologis.

W Wielkiej Brytanii Prologis był pierwszą firmą w branży nieruchomości logistycznych, wprowadzając w 2008 roku program ograniczania emisji dwutlenku węgla w pełnym cyklu życia budynku. Od tego czasu The Planet Mark certyfikowała 55 inwestycji Prologis na rynku brytyjskim, dokumentując tym samym redukcję emisji dwutlenku węgla o niemal 300 000 ton.

- Prologis w Wielkiej Brytanii jest pionierem w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla w pełnym cyklu życia budynku, lub inaczej mówiąc - wbudowanej emisji CO2 – powstającej podczas budowy nowego budynku. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom projektowym wbudowaną emisję CO2 można ograniczyć, jednak nie jest możliwe całkowite jej wyeliminowanie. Dzięki współpracy z Cool Earth i The Planet Mark ograniczyliśmy nieuniknioną, wbudowaną emisję dwutlenku węgla w naszych budynkach w Wielkiej Brytanii. Dotychczas pomogliśmy w ten sposób ochronić aż 12 500 akrów lasów deszczowych w Peru i Papui Nowej Gwinei, co jest ekwiwalentem 50 kilometrów kwadratowych – to obszar niemal równy powierzchni Karkonoskiego Parku Narodowego. Widzimy ogromny potencjał tej inicjatywy, dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć program na Europę kontynentalną i dzięki temu w jeszcze większym stopniu przyczynić się do ograniczenia naszego śladu węglowego, jak również wspomóc rozwój społeczności zamieszkujących lasy deszczowe - powiedział Ben Bannatyne, prezes Prologis na Europę.

Prologis we współpracy z Cool Earth wspiera ludność zamieszkującą lasy deszczowe i chroni cenny drzewostan, który przetwarza dwutlenek węgla z całego świata, dostarcza świeżą wodę i daje schronienie ogromnej różnorodności gatunków roślin i zwierząt. Prologis pomaga społecznościom zamieszkującym lasy deszczowe, zapewniając ochronę 3,2 milionom drzew, które magazynując 3,5 milionów ton dwutlenku węgla kompensują około 600 000 ton emisji CO2. W ramach partnerstwa Prologis prowadzi także działania edukacyjne dla 7 500 uczniów szkół położonych w pobliżu swoich parków logistycznych, organizując zajęcia na których wyjaśniane są istotne zasady zrównoważonego rozwoju. Warsztaty dla lokalnych szkół prowadzone przez The Eden Project są bezpłatne, a ich celem jest uświadomienie dzieciom, jak ważną rolę mogą odegrać w ratowaniu naszej planety.

- Po zakończeniu każdej nowej inwestycji przekazujemy darowiznę na rzecz organizacji Cool Earth, ponieważ zdajemy sobie sprawę jak delikatne są lasy deszczowe i chcemy wspomóc ochronę tego ekosystemu tak szybko, jak to tylko możliwe – podkreślił Ben Bannatyne.

Prologis poinformował o rozszerzeniu swojej współpracy podczas obchodzonego 5 czerwca 2020 roku Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego podkreślając, że jest ona wyrazem wsparcia kampanii Dekady Działań ONZ oraz częścią szerszych działań mających na celu podniesienie standardów zrównoważonego rozwoju w całym europejskim sektorze nieruchomości przemysłowych.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.