Dodaj ogłoszenie o pracy


Agility Logistics Polska rozpoczyna obsługę branży farmaceutycznej

Agility Logistics rozszerza ofertę o obsługę firm z branży farmaceutycznej i całego sektora life science. Operator uzyskał właśnie jeden z najważniejszych międzynarodowych certyfikatów - Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD), potwierdzając wysoką jakość świadczonych usług i gotowość do obsługi tych sektorów.  
Międzynarodowy certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Good Distribution Practice - GDP) przyznawany jest firmom logistycznym, obsługującym branżę life science, które spełniają restrykcyjne wymagania jakościowe określone przez WHO i Komisję Europejską. Agility Logistics w pełni przestrzega wymagań Dyrektywy KE (2013/C 341/01) i otrzymało certyfikat w dwóch zakresach - organizacji dostaw produktów farmaceutycznych drogą lotniczą, morską i drogą oraz odpraw celnych. Certyfikat obejmuje wszystkie lokalizacje firmy w Polsce – w Warszawie i Wrocławiu.

- Logistyka dla life science i farmacji jest bardzo złożona, operator musi spełnić szereg wymagań, w tym prawne, tak aby zagwarantować pełne bezpieczeństwa dostaw. Otrzymany certyfikat DPD potwierdza, że nasze oddziały w Polsce działają według najwyższych standardów. Dzięki temu będziemy mogli sprostać specyficznym potrzebom i zbudować silną pozycję na tak wymagającym rynku. Wsparciem dla nas będzie doświadczenie globalnych zespołów Agility, które już od wielu lat przygotowują dedykowane rozwiązania dla tej branży - zapewnia Karolina Gasińska-Byczkowska, country manager Agility Logistics w Polsce.
Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej został przyznany Agility Logistics przez niezależną firmę certyfikująca AJA Registrars Germany na okres trzech lat. Ponowny audyt ma się odbyć w 2023 roku.

Agility dla branży life science i farmaceutycznej
Na świecie obsługa firm z branży farmaceutycznej i life science jest jedną z najważniejszych specjalizacji Agility. Operator przygotowuje dedykowane rozwiązania logistyczne, obejmujące m.in. magazynowanie w różnych zakresach temperatur, chłodnicze łańcuchy dostaw (cold chain), konsolidację ładunków czy logistykę zwrotów. Dzięki zaawansowanym technologiom monitorowania przesyłek zapewnia, co jest istotne w obsłudze tej branży, pełną widoczność łańcucha dostaw oraz raportowanie przepływu towarów w transporcie lotniczym, morskim i drogowym. W logistyce dla farmacji kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo i standaryzacja usług. Tu Agility opiera się m.in. na wytycznych i regulacjach wydawanych przez EU, WHO oraz FDA (Food and Drug Administration, amerykańska agencja rządowa), posiada też niezbędne certyfikaty, jak GDP.
W Szwajcarii działa Pharma Competence Centre Agility, które odpowiada za zarządzanie chłodniczymi łańcuchami dostaw dla produktów farmaceutycznych. Rocznie obsługiwanych jest tu ponad 20 tys. przesyłek transportowanych w temperaturze kontrolowanej.

(źr. Agility)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.