Konto pracodawcy


Emirates SkyCargo oferują już regularne loty cargo

Z początkiem maja 2020 r. Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, rozpoczęły regularne, cotygodniowe loty cargo do 67 kierunków na 6 kontynentach, w tym do 11 miast na Bliskim Wschodzie, 7 w Afryce, 22 w Azji, 6 w Australii, 15 w Europie i 6 miejscowości w obu Amerykach.

Spośród 67 kierunków, 58 obsługiwanych jest samolotami pasażerskimi Emirates Boeing 777-300ER o pojemności około 40 ton. Loty do 24 miast realizowane są przez samoloty Emirates SkyCargo Boeing 777-F, które mogą przewieźć aż 100 ton ładunku. W kwietniu Emirates SkyCargo wykonały łącznie ponad 2500 lotów towarowych. Działając jako globalny transporter niezbędnych materiałów eksploatacyjnych, w tym sprzętu ochronnego i medycznego, farmaceutyków i żywności, przewoźnik odbył ponad 1650 lotów frachtowcami Boeing 777-300ER i ponad 850 maszynami Boeing 777 realizując loty do ponad 80 miejsc w ramach regularnych i specjalnych usług czarterowych. Od stycznia 2020 r. Emirates SkyCargo przewiozły ponad 375 tysięcy ton ładunku.

- W ciągu ostatnich 6-8 tygodni musieliśmy pracować innowacyjnie i przez całą dobę, aby przetransportować ładunki do miejsc, w których były one najbardziej potrzebne. Pod koniec marca zaczynaliśmy od zaledwie kilkunastu miast obsługiwanych przez nasze frachtowce Boeing 777-300ER, jednak w ciągu miesiąca zwiększyliśmy działalność – w naszej siatce mamy obecnie ponad 65 kierunków i około 85 codziennych lotów cargo. Nasza działalność przewozowa stale rośnie. Wraz ze zwiększającym się popytem, każdego dnia pracujemy nad rozszerzeniem liczby realizowanych połączeń. Nasze operacje wspierają nie tylko niezbędne działania pomocowe, ale w zachwianej gospodarce światowej pomagają również utrzymać biznes i handel. Za zgodą lokalnych rządów, jesteśmy także gotowi zaoferować nasze loty towarowe w celach repatriacyjnych - powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates Cargo.

W kwietniu Emirates SkyCargo odnotowały zauważalny wzrost zapotrzebowania na loty czarterowe – w ciągu zaledwie 4 tygodni przewoźnik zrealizował aż 170 takich połączeń. Transportowano nimi przede wszystkim materiały pomocowe. W ramach lotów rozkładowych i czarterowych przewieziono w kwietniu łącznie około 10 tysięcy ton materiałów ochrony osobistej, sprzętu medycznego, urządzeń i leków. Szybki, bezpieczny i efektywny transport produktów leczniczych jest możliwy dzięki wyspecjalizowanemu doświadczeniu Emirates SkyCargo – światowego lidera w przewozie farmaceutyków wrażliwych na temperaturę.

Oprócz zaopatrzenia medycznego Emirates SkyCargo realizowały także loty z innymi towarami, w tym produktami świeżymi i łatwo psującymi się. W okresie od stycznia do kwietnia 2020 roku, przewoźnik przetransportował ponad 85 tysięcy ton żywności, wspierając tym samym lokalne rolnictwo i eksport oraz zapewniając konsumentom na całym świecie dostęp do owoców, warzyw i innych świeżych produktów w ich lokalnych sklepach.

Emirates SkyCargo ściśle współpracują z rządami państw i pomagają w ożywieniu ich gospodarek, zapewniając przedsiębiorstwom możliwości eksportowe. Przewoźnik rozpoczął niedawno współpracę z rządami Australii oraz Nowej Zelandii, aby pomóc w transporcie na globalne rynki ich lokalnych produktów świeżych i innych ważnych towarów eksportowych, zapewniając jednocześnie, że kluczowe dostawy, w tym sprzęt i leki, bez zakłóceń trafiają do Australii i Nowej Zelandii.

(źr. Emirates SkyCargo)

kobiety w logistyce
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
Jak korzystać z tarczy antykryzysowej - koronawirus a transport
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Rozwój transportu drogowego po koronawirusie
Jak wygląda handel po wybuchu pandemii?
Nadal nie zlikwidowano barier w rozwoju transportu intermodalnego – alarmuje NIK
Cena ropy naftowej… poniżej zera – co dalej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics dzięki robotyzacji zwiększa wydajność magazynów o 400%
Grupa Raben ponownie Marką Godną Zaufania
Agility realizuje kontrakty dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony
GLS Poland rozpoczyna współpracę z BLIKIEM
Darmowa platforma Clicktrans dla transportu przesyłek pomocowych dla szpitali
Fracht FWO realizuje kolejne dostawy z Polski do USA dla elektrowni wiatrowych
Emirates SkyCargo oferują już regularne loty cargo
DB Schenker przedłuża współpracę z NEONET
GEFCO otwiera centrum dystrybucyjne w Schiphol
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC