Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben wprowadza potwierdzenie zdjęciem dostawy przesyłek drobnicowych

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym z powodu koronawirusa Grupa Raben wprowadza nową usługę dodatkową dla przesyłek drobnicowych. Polega ona na potwierdzeniu dostawy za pomocą zdjęcia.

- Obecna sytuacja na rynku jest bez wątpienia sporym wyzwaniem, mimo to jesteśmy cały czas gotowi do obsługi przesyłek i wychodzimy naprzeciw aktualnym potrzebom naszych klientów i odbiorców. Dlatego teraz, w dobie zagrożenia koronawirusem, nie tracąc czasu, sięgamy po nowe rozwiązanie. Z myślą o dodatkowych środkach ostrożności wprowadzamy Picture Confirming Delivery (w skrócie PCD) – mówi Katarzyna Jaeger, dyrektor sprzedaży Grupy Raben.

Proces dostawy z PCD przebiega bardzo prosto. Wystarczy, że klient wprowadzi do systemu myOrder (na platformie myRaben.com) zlecenie, w którym zaznacza chęć skorzystania z darmowej usługi dodatkowej PCD. Następnie kierowca, realizując dostawę pozostawia towar w miejscu wskazanym przez odbiorcę i wykonuje 3 zdjęcia: etykiety, przesyłki i przesyłki z etykietą. W ten wygodny sposób potwierdza dostawę bez potrzeby składania podpisu przez odbiorcę, a zatem możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości między kierowcą a odbiorcą. Zdjęcia są automatycznie zapisywane w urządzeniu mobilnym kierowcy i przetwarzane na dokument potwierdzający dostawę. Na tym dokumencie  zapisywane są również: numer rejestracyjny samochodu dostawczego, data, godzina i współrzędne geograficzne miejsca wykonania zdjęć.

To rozwiązanie daje pewność, że fotografie zostały wykonane właśnie w danym miejscu i czasie. Natomiast, dokument potwierdzający dostawę klient może natychmiast zobaczyć na platformie myRaben w module myTruck&Trace. Oczywiście odbiorca zawsze może wybrać tradycyjną metodę potwierdzania odbioru, czyli podpisać się na urządzeniu mobilnym kierowcy lub dokumencie przewozowym. Raben w tym zakresie jest elastyczny.

Nowy serwis PCD jest dostępny w portfolio Raben dla drobnicowych przesyłek krajowych i międzynarodowych, w obrębie krajów obsługiwanych przez Grupę, z wyłączeniem usługi transportu świeżej żywności w temperaturze kontrolowanej. Usługa dostępna od 4 maja 2020 roku i jest bezpłatna.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.