Dodaj ogłoszenie o pracy


General Motors powierza CEVA Logistics zarządzanie łańcuchem dostaw części do produkcji respiratorów

CEVA Logistics został wybrany przez General Motors (GM) na operatora 4PL odpowiedzialnego za zarządzanie łańcuchem dostaw komponentów do masowej produkcji respiratorów w USA. Na mocy umowy między GM a amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, CEVA Logistics została wyłącznym dostawcą w zakresie organizacji dostaw przychodzących w tym projekcie.

CEVA działa w Stanach Zjednoczonych od 10 lat, świadcząc tam usługi z zakresu frachtu lotniczego, morskiego, drogowego oraz logistyki kontraktowej. Z General Motors CEVA również współpracuje od 10 lat. Teraz, w ramach specjalnego projektu, zespół CEVA Logistics odpowiada za zarządzanie dostawami, zamówieniami, transport, obsługę celną oraz monitoring dostaw komponentów niezbędnych do produkcji respiratorów. CEVA została wyłącznym dostawcą usług logistycznych w zakresie organizacji dostaw przychodzących.  
Na mocy umowy między General Motors a amerykańskim Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej, CEVA Logistics ma zapewnić dostawy do fabryki GM w Kokomo w stanie Indiana. Do produkcji jednego respiratora Ventec Life Systems V+Pro potrzeba aż kilkuset części, które
produkowane są w różnych miejscach na świecie. Za realizację oraz zarządzanie całym ich łańcuchem dostaw odpowiadają CEVA Control Towers w Singapurze, Houston i Detroit.

Dostawa w rekordowym czasie
- Jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać produkcję urządzeń, które mają ratować życie i pomagać pracownikom służby zdrowia w całych Stanach Zjednoczonych. Nasza wieloletnia współpraca z General Motors jest kluczem do sukcesu tego tak wyjątkowego projektu. Specjalistyczna wiedza CEVA w zakresie zarządzania łańcuchami dostaw zarówno dla branży motoryzacyjnej jak i medycznej pozwoliła sprostać wyzwaniu. Powierzenie nam tego zadania przez General Motors w czasie obecnego kryzysu jest potwierdzeniem naszej niezawodności i profesjonalnej wiedzy – mówi Mathieu Friedberg, dyrektor generalny CEVA Logistics. - Zapewniamy dostawy na czas z wielu miejsc na całym świecie w rekordowo krótkim czasie, monitorując wszystkie etapy transportu, tak aby respiratory mogły być produkowane najszybciej jak to jest możliwe i wykorzystywane do ratowania życia w Stanach Zjednoczonych.  Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do powodzenia tego projektu i będziemy nadal dostarczać wszystko, co jest niezbędne do jego realizacji.

- Każdy, wyprodukowany przez nas respirator, może pomóc w ratowaniu ludzkiego życia.  Globalni dostawcy i zespoły produkcyjne GM, UAW wspólnie z mieszkańcami Kokomo pracują z pełną pasją i zaangażowaniem, tak aby jak najlepiej wykonać swoją pracę - mówi Gerald Johnson, wiceprezes wykonawczy General Motors Global Manufacturing. - Ludzie niemalże przenoszą góry, aby zwiększyć produkcję respiratorów do intensywnej terapii. Nigdy nie widziałem czegoś podobnego w mojej karierze.

Po zakończeniu produkcji, respiratory zostaną przetransportowane z fabryki w Kokomo do szpitali w m.in. w Gary (Indiana) i Chicago. W tym miesiącu zostanie wysłanych ponad 600 z łącznej liczby 30 000 urządzeń.

(źr. CEVA Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.