Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics przedłuża umowę z Mondadori

CEVA Logistics konsekwentnie umacnia pozycję lidera logistyki kontraktowej w Europie. Firma przedłużyła właśnie umowę z Grupą Mondadori, jednym z największych włoskich wydawców książek i czasopism. W swoich magazynach, w tym również w Polsce, CEVA Logistics stawia na wdrażanie autorskich wysoce zaawansowanych technologicznie rozwiązań i najwyższą jakość procesów logistycznych.

CEVA Logistics jest partnerem logistycznym Grupy Mondadori od maja 2017 roku. Podpisana właśnie umowa przedłuża współpracę między firmami o następne 5 lat. CEVA będzie zarządzała wszystkimi operacjami logistycznymi w magazynie Mondadori, który usytuowany jest między Stradellą a Weroną. CEVA będzie odpowiadać za dystrybucję około 65 mln przesyłek rocznie obejmujących blisko 340 tys. tytułów książek.
- Jesteśmy bardzo dumni z odnowienia tego kontraktu, za co chciałbym podziękować Ernesto Mauriemu, dyrektorowi generalnemu Grupy Mondadori. To dowód na to, że CEVA jest jednym z najbardziej cenionych operatorów logistycznym na włoskim rynku księgarskim – powiedział Christophe Boustouller, dyrektor zarządzający CEVA Logistics we Włoszech.

Autorskie rozwiązania w logistyce kontraktowej
CEVA Logistics dbając o najwyższą jakość obsługi procesów operacyjnych w logistyce kontraktowej stawia na wdrażanie autorskich projektów oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Do wsparcia procesów magazynowych, takich jak kompletacja czy monitoring, operator wykorzystuje automatyzację oraz drony i roboty. Przy wdrażaniu różnego rodzaju projektów, kluczowe znaczenie mają też opracowane przez ekspertów CEVA standardy jakościowe, których celem jest utrzymanie perfekcyjności procesów w każdym obszarze działania.

(źr. CEVA Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.