Konto pracodawcy


SPAR uruchomił centrum logistyczne w Czeladzi

Wasz Sklep SPAR – należący do SPAR Group wyłączny operator licencji SPAR na terenie Polski – uruchomił nowe centrum logistyczne w Czeladzi. Powierzchnia magazynu wynosi około 8,8 tys. m.kw z tego 4 tys. m.kw stanowi cześć chłodzona, kolejne 4 tys. m.kw przeznaczone jest na artykuły suche, a pozostałe 800 m.kw na pomieszczenia administracyjno-socjalne. Magazyn wybudowany został w nowoczesnej technologii, z uwzględnieniem aspektów środowiskowych i uzupełni infrastrukturę logistyczną sieci SPAR realizowaną przez główne centrum dystrybucyjne zlokalizowane pod Poznaniem.

Centrum będzie zaopatrywało placówki partnerów z południowej i południowo-wschodniej części Polski. Do dyspozycji detalistów SPAR docelowo będzie 1600 SKU – w tym około 750 SKU artykułów suchych i 850 SKU produktów świeżych. Sieć sklepów przygotowała szeroką ofertę asortymentową produktów najbardziej znanych producentów z danej branży. Magazyn pozwoli rozbudować sieć sklepów SPAR w Polsce. Wasz Sklep SPAR zakłada 400 placówek w ciągu 5 lat – na bazie sklepów Piotr i Paweł, a także w oparciu o nowe umowy z niezależnymi detalistami. Obecnie sieć SPAR obejmuje ponad 210 sklepów, a rocznie dołączać będzie około 50 nowych lokalizacji.

- Sieć sklepów SPAR rozrasta się – ważnym elementem naszej infrastruktury są także centra logistyczne odpowiedzialne za płynne dostawy towarów do sklepów. Właściwe zaopatrzenie jest przewagą konkurencyjną sieci SPAR we wszystkich krajach, słyniemy też z szerokiej oferty produktów świeżych. Dlatego tak duża powierzchnia jest chłodzona i dedykowana właśnie temu wymagającemu asortymentowi. Taka infrastruktura pozwoli obsłużyć pięcioletni plan rozwoju, który jawi się bardzo optymistycznie. Zakładamy, że rocznie będzie dołączać do nas przynajmniej 50 nowych sklepów. Tym samym w ciągu czterech lat sieć obejmie ponad 400 placówek. Nasi partnerzy otrzymują szeroką ofertę świeżych warzyw i owoców oraz innych artykułów spożywczych wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Nie boimy się też małych miast – na każdy format i rozmiar sklepu mamy pomysł. Działamy, jak krawiec – skroimy ofertę, jak garnitur na zamówienie. Sklepy SPAR z założenia mają być maksymalnie dopasowane do oczekiwań klientów w miejscu, w którym działają. Najważniejsze dla nas jest, by być blisko lokalnych społeczności. Taki model działania – przy wsparciu naszych partnerów detalicznych – wprowadzamy w całej Polsce – powiedział Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep SPAR.

Wasz Sklep SPAR wprowadził w wybranych placówkach SPAR oraz wszystkich sklepach własnych Piotr i Paweł specjalne ulotki z listą zakupową dostępne dla klientów. Po uzupełnieniu zamówienia poza sklepem można zostawić ulotkę w przeznaczonym do tego miejscu – załoga sklepu skompletuje koszyk i zadzwoni do klienta, gdy zakupy będą gotowe do odebrania przy kasie, gdzie ten dokona za nie płatności. Rozwiązanie to umożliwi osobom młodszym realizację zakupów w godzinach dla seniorów.
Sieć uruchomiła usługę SPAR Drive w sklepach SPAR oraz Piotr i Paweł. Klienci wybranych sklepów mogą od teraz odbierać zamówienia złożone przez Internet na parkingu. Po zaparkowaniu na dedykowanym miejscu parkingowym przed placówkami pracownik wstawi zakupy klienta wprost do jego bagażnika. Usługa zostanie wdrożona do końca kwietnia łącznie w 11 miastach w Polsce. Sieć SPAR zakłada również uruchomienie obu usług w maju w kolejnych 12 placówkach, w tym w 6 nowych miastach – jeśli formuła się przyjmie.

W sklepach SPAR w związku z pandemią wdrożono:
• bariery ochronne wykonane z płyt pleksi dla zwiększenia bezpieczeństwa pracowników sklepów oraz klientów na stanowiskach kasjerów, przy stoiskach z wędlinami i serami oraz przy kasach alkoholowych
• jeszcze częstszą dezynfekcję stanowisk pracy, kas i terminali
• we współpracy ze SPAR International zorganizowano import dodatkowych środków higienicznych, m.in.: maseczek na twarz, jednorazowych rękawiczek, plastikowych fartuchów, środków do dezynfekcji i mydeł.
• specjalne przyłbice na twarz, które są dystrybuowane do zespołów pracujących w sklepach SPAR
• rotacyjne zmiany załogi sklepów
• skrócenie godzin pracy
• ograniczenie ekspozycji produktów na wagę – owoce i warzywa są dostępne we wcześniej przygotowanych opakowaniach
• prowadzone są szkolenia w zakresie procedur

SPAR International – właściciel marki SPAR na całym świecie – zarekomendował wdrożenie działań podjętych przez sieć SPAR w Polsce związanych z epidemią koronawirusa jako wzór we wszystkich krajach, w których działa SPAR. Rozwiązania zaproponowane i wdrożone w Polsce zostały ocenione przez SPAR International jako najlepsze światowe praktyki w Grupie SPAR.

Wasz Sklep SPAR jest w gronie firm wspierających pracowników medycznych w walce z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Sieć sklepów przekazała Szpitalowi Wojewódzkiemu przy ul. Lutyckiej w Poznaniu oraz Szpitalowi Powiatowemu we Wrześni zestawy pomocowe: ekspresy do kawy SPAR Natural oraz kilkaset kapsułek biodegradowalnych z kawą oraz herbatą. Ponadto wspólnie z Vandemoortele producentem wyrobów piekarniczych,  od 30 marca codziennie za darmo dostarczają świeże wypieki – tj. bułki, croissanty czy donuty – do sześciu szpitali, Pogotowia Opiekuńczego oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Warszawie.

(źr. Grupa SPAR)

kobiety w logistyce
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
Jak korzystać z tarczy antykryzysowej - koronawirus a transport
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Rozwój transportu drogowego po koronawirusie
Jak wygląda handel po wybuchu pandemii?
Nadal nie zlikwidowano barier w rozwoju transportu intermodalnego – alarmuje NIK
Cena ropy naftowej… poniżej zera – co dalej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics dzięki robotyzacji zwiększa wydajność magazynów o 400%
Grupa Raben ponownie Marką Godną Zaufania
Agility realizuje kontrakty dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony
GLS Poland rozpoczyna współpracę z BLIKIEM
Darmowa platforma Clicktrans dla transportu przesyłek pomocowych dla szpitali
Fracht FWO realizuje kolejne dostawy z Polski do USA dla elektrowni wiatrowych
Emirates SkyCargo oferują już regularne loty cargo
DB Schenker przedłuża współpracę z NEONET
GEFCO otwiera centrum dystrybucyjne w Schiphol
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC