Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy terminal PEKAES w Lublinie

PEKAES w ramach kolejnych inwestycji w rozbudowę sieci dystrybucyjnej, uruchomił terminal w Lublinie. Magazyn dystrybucyjny klasy A wraz z powierzchnią biurową posiada wiele udogodnień dla pracowników i kierowców. Obiekt wyposażono zgodnie z najlepszymi standardami branżowymi wspierającymi sprawną obsługę przesyłek drobnicowych.

Nowy terminal zapewni większe możliwości operacyjne w zakresie obsługi przesyłek drobnicowych krajowych i międzynarodowych. Obiekt znajduje się na terenie parku logistycznego Panattoni, bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 822, w pobliżu skrzyżowania z obwodnicą Lublina (węzeł Lublin Zadębie) i dróg ekspresowych S12 i S17.
– Czasy są bardzo wymagające, ale wierzę, że dzięki kontynuacji inwestycji przygotowujemy Spółkę do dalszego dynamicznego rozwoju po przejściu epidemii. Dlatego też realizujemy nasze plany zgodnie z wcześniej przyjętą strategią Spółki. – mówi Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.
Do nowej lokalizacji przeniesiono także dotychczasowy Oddział PEKAES w Lublinie. – Dzięki nowo oddanemu terminalowi w Lublinie zapewniamy jeszcze szybszy transfer ładunków w kierunku Warszawy, Białegostoku, Przemyśla czy Zamościa. Jestem przekonany, że liczba przesyłek drobnicowych w sieci będzie w najbliższych miesiącach stopniowo wzrastać. Musimy być na to w pełni przygotowani. – dodaje Maciej Bachman.

PEKAES stale inwestuje w segment usług drobnicowych, a sieć dystrybucyjna operatora zagęszcza się w szybkim tempie. Na początku tego roku firma otworzyła kolejny, 20. już Oddział na mapie swoich terminali, w Mińsku Mazowieckim.

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.