Dodaj ogłoszenie o pracy


#togetheragainst COVID-19 - Grupa Fracht włącza się w światową walkę z koronawirusem

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, wspiera działania na rzecz walki z pandemią koronawirusa (COVID-19). W pierwszych dniach kwietnia firma zorganizowała dedykowany transport lotniczy z Chin ponad 3 mln maseczek ochronnych i środków medycznych dla szpitala uniwersyteckiego w Szwajcarii.

Fracht, chcąc zapewnić jak najszybszą dostawę środków medycznych, zorganizował specjalny czarter samolotu cargo Boeing B737-800BCF. Na jego pokład załadowano 1250 kartonów z maseczkami ochronnymi i innymi artykułami, o łącznej wadze blisko 14 ton. Z lotniska w Xi’an – Xianyang samolot wystartował o godzinie 3:43 czasu lokalnego i jeszcze tego samego dnia o godzinie 14:00 czasu lokalnego wylądował w Genewie. Tu spedytorzy Frachtu wspierali załatwienie formalności celnych i zapewnili transport artykułów medycznych już bezpośrednio do szpitala. Transport specjalny środków medycznych został zorganizowany przez dwa oddziały Grupy Fracht. Za koordynację i przygotowanie operacji w Chinach odpowiadał zespół Fracht (Shanghai) a w Szwajcarii Fracht AG Genewa.

W obecnej, trudnej dla wielu firm, sytuacji na rynku, Fracht stara się też wspierać swoich klientów. Operator przygotowuje różne alternatywne rozwiązania logistyczne, z wykorzystaniem transportu drogowego, lotniczego, morskiego, kolejowego, śródlądowego i multimodalnego. Na przykład w marcu, po zawieszeniu lotów pasażerskich między USA a Europą, Fracht uruchomił bezpośrednie, regularne połączenia lotnicze cargo na trasie Liege (Belgia) – Miami (USA). Będą one realizowane samolotem Boeing 767 Freighter aż do odwołania.

(źr. Fracht FWO Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.