Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics otwiera kolejne oddziały w Azji Południowej

CEVA Logistics w ramach ekspansji na wschodzących rynkach Azji Południowo-Wschodniej, otworzyła dwa kolejne biura w Bangladeszu. Mieszczą się one w Dhace i Chittagong.

CEVA działa w Bangladeszu od 17 lat. Jednakże do tej pory robiła to poprzez partnera sieciowego, świadczącego usługi logistyczne dla wielu międzynarodowych i lokalnych klientów. Od marca 2020 roku zgodnie ze strategią rozwoju regionalnego, CEVA zdecydowała się na otwarcie własnych biur z pełnym zespołem pracowników, w celu zaspokojenia potrzeb wynikających z rosnącego eksportu w tym regionie świata.

Siedziba główna zlokalizowana w centrum Dhaka jest wspierana przez biuro operacyjne w Chittagong, drugim co do wielkości mieście Bangladeszu i głównej bramie morskiej. Nowe oddziały CEVA będą oferować pełen zakres rozwiązań w zakresie zarządzania transportem ładunków i frachtem, CFS (Container Freight Station), pośrednictwa celnego, zarządzania projektami oraz innymi usługami o wartości dodanej.

Bangladesz, to państwo w Azji Południowej, położone nad Zatoką Bengalską i graniczące z zachodu, północy i wschodu z Indiami, a na południowym wschodzie z Mjanmą. Jest jednym z najgęściej zaludnionych krajów świata i jednym z najszybciej rozwijających się rynków w regionie Azji Południowej.
Bangladesz jest obecnie trzecią co do wielkości gospodarką w Azji Południowej, a według prognoz Banku Światowego jego gospodarka w 2020 r. ma rosnąć najszybciej w regionie. U podstaw tej prognozy leżą solidne ramy makroekonomiczne, stabilność polityczna, realizacja planowanych projektów infrastruktury publicznej oraz trwające reformy mające na celu poprawę otoczenia biznesu.   

Russell Pang, Dyrektor Zarządzający Emerging Markets (Bangladesz, Kambodża, Laos i Myanmar) CEVA Logistics, powiedział - Bangladesz jest strategicznie położony, by wspierać handel z wieloma regionami. Rozwinął dojrzały i stabilny rynek eksportowy z USA, Europą i Chinami. Nasza wizja polega na dodaniu większej wartości i zwiększeniu możliwości usług na tym rynku, w szczególności w uzupełnieniu do rosnących nowych łańcuchów dostaw w elektronice, technologii i ochronie zdrowia. Cieszymy się, że będziemy mogli rozwijać nasze usługi zgodnie z rosnącymi wymogami naszych klientów.

(źr. CEVA Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.