Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser uruchomił specjalne loty czarterowe cargo do Chin

W odpowiedzi na ograniczenia w zakresie transportu przesyłek lotniczych związane z epidemią wirusa COVID-19, Dachser Air & Sea Logistics opracował plan awaryjny polegający na uruchomieniu specjalnych rejsów czarterowych. Dzięki temu klienci, w tym firmy z Polski, mogą skorzystać z serwisu z Frankfurtu do Chin. Z naszego kraju w ten sposób zostały już wysłane m.in. maseczki ochronne.

Ze względu na epidemię koronawirusa wiele linii lotniczych zawiesiło loty do Chin, co przełożyło się na ograniczony dostęp do przestrzeni cargo. W związku z tym zespół Dachser Global Management Air organizuje własne loty czarterowe do Państwa Środka. Pierwszy z kilku zaplanowanych lotów do Szanghaju przebiegł pomyślnie. W ramach tego rejsu, Dachser przetransportował m.in. różnego rodzaju środki medyczne. Dachser Polska również już realizuje pilne przesyłki eksportowe do Chin wykorzystując to unikalne rozwiązanie. Wśród klientów jest głównie branża motoryzacyjna, ale wysyłane są również maszyny, urządzenia oraz np. pilne dostawy maseczek ochronnych.
Kolejne rejsy czarterowe z Frankfurtu będą realizowane do końca marca. Rozważana jest także opcja organizacji lotów z Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Ameryki Łacińskiej.
- Dzięki temu dedykowanemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom niezawodne możliwości w zakresie transportu do Chin, a tym samym reagować na ograniczenia związane z rozwojem nowego koronawirusa – mówi Timo Stroh, szef Global Air Freight w Dachser.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.