Dodaj ogłoszenie o pracy


DPDgroup osiągnęło w 2019 roku przychody na poziomie 7,8 miliarda euro

Grupa DPD osiągnęła rekordowe wyniki pomimo wyzwań, wśród których są m.in. zmiana modelu ruchu w centrach miast, trudności na rynku pracy oraz wzrost kosztów funkcjonowania.  DPD odnotowało w roku 2019 przychody na poziomie 7,8 miliarda EUR, co stanowi 6,7 proc. wzrost w porównaniu z 2018 r.

Całkowita liczba przesyłek dostarczonych na całym świecie przez DPDgroup przekroczyła 1,3 miliarda, a w tzw. „cyfrowy poniedziałek” pobito rekord doręczeń, których liczba wyniosła 9,3 miliona. Przychody w kwocie 7,8 miliarda EUR stanowią 30 proc. obrotów Groupe La Poste. DPDgroup odnotowała 6,7 proc. wzrost przychodów w porównaniu z rokiem 2018.

Rynek europejski wzrasta nadal przede wszystkim dzięki segmentowi B2C. Działania DPDgroup opierają się na hybrydowej sieci B2B-B2C. W 2019 r. segment B2B stanowił 55 proc. wolumenu DPDgroup, a segment B2C odnotował 9 proc. wzrost. Grupa zwiększyła przychody w Polsce (+18 proc.), Wielkiej Brytanii (+5,7 proc.) pomimo niepewności związanej z Brexitem, we Francji (+5,5 proc. DPD Francja i 6,6 proc. Chronopost) oraz w Niemczech (4,5 proc.).  29 stycznia 2020 r. Parlament Europejski ratyfikował zatwierdzoną w styczniu przez parlament brytyjski umowę opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. DPDgroup utrzyma działalność operacyjną pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską na dotychczasowym poziomie, aby zapewnić ciągłość świadczonych usług i płynność w obszarze handlowym.  

Zobowiązanie zrównoważonego rozwoju
Z uwagi na doręczenie ponad 1,3 miliarda przesyłek w 2019 r. oraz rozwój rynku e-commerce, DPDgroup podjęła zobowiązanie dotyczące ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko poprzez program społecznej odpowiedzialności biznesu o nazwie DrivingChangeTM. Celem Grupy jest 30 proc. ograniczenie emisji CO2 na przesyłkę do roku 2025 i utrzymanie pozycji lidera na rynku dobrowolnego równoważenia emisji w sektorze KEP. Chcąc osiągnąć ten cel, od 2012 r. DPDgroup wdraża liczne inicjatywy w ramach dwustopniowej strategii: wszystkie doręczenia odbywają się w sposób neutralny dla środowiska, a pozostała emisja dwutlenku węgla jest równoważona przez projekty kompensacyjne.  

(źr. DPD Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.