Grupa DPD osiągnęła rekordowe wyniki pomimo wyzwań, wśród których są m.in. zmiana modelu ruchu w centrach miast, trudności na rynku pracy oraz wzrost kosztów funkcjonowania. DPD odnotowało w roku 2019 przychody na poziomie 7,8 miliarda EUR, co stanowi 6,7 proc. wzrost w porównaniu z 2018 r.
Całkowita liczba przesyłek dostarczonych na całym świecie przez DPDgroup przekroczyła 1,3 miliarda, a w tzw. „cyfrowy poniedziałek” pobito rekord doręczeń, których liczba wyniosła 9,3 miliona. Przychody w kwocie 7,8 miliarda EUR stanowią 30 proc. obrotów Groupe La Poste. DPDgroup odnotowała 6,7 proc. wzrost przychodów w porównaniu z rokiem 2018.
Rynek europejski wzrasta nadal przede wszystkim dzięki segmentowi B2C. Działania DPDgroup opierają się na hybrydowej sieci B2B-B2C. W 2019 r. segment B2B stanowił 55 proc. wolumenu DPDgroup, a segment B2C odnotował 9 proc. wzrost. Grupa zwiększyła przychody w Polsce (+18 proc.), Wielkiej Brytanii (+5,7 proc.) pomimo niepewności związanej z Brexitem, we Francji (+5,5 proc. DPD Francja i 6,6 proc. Chronopost) oraz w Niemczech (4,5 proc.). 29 stycznia 2020 r. Parlament Europejski ratyfikował zatwierdzoną w styczniu przez parlament brytyjski umowę opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. DPDgroup utrzyma działalność operacyjną pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską na dotychczasowym poziomie, aby zapewnić ciągłość świadczonych usług i płynność w obszarze handlowym.
Zobowiązanie zrównoważonego rozwoju
Z uwagi na doręczenie ponad 1,3 miliarda przesyłek w 2019 r. oraz rozwój rynku e-commerce, DPDgroup podjęła zobowiązanie dotyczące ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko poprzez program społecznej odpowiedzialności biznesu o nazwie DrivingChangeTM. Celem Grupy jest 30 proc. ograniczenie emisji CO2 na przesyłkę do roku 2025 i utrzymanie pozycji lidera na rynku dobrowolnego równoważenia emisji w sektorze KEP. Chcąc osiągnąć ten cel, od 2012 r. DPDgroup wdraża liczne inicjatywy w ramach dwustopniowej strategii: wszystkie doręczenia odbywają się w sposób neutralny dla środowiska, a pozostała emisja dwutlenku węgla jest równoważona przez projekty kompensacyjne.
(źr. DPD Polska)