Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL partnerem logistycznym 25. filmu o Jamesie Bondzie „Nie czas umierać”

DHL został oficjalnym partnerem logistycznym nowej produkcji o Jamesie Bondzie. Firma odpowiada za transport oraz rozwiązania logistyczne przy produkcji filmów o agencie 007 od czasu „Casino Royale” (2006 r.). Na potrzeby produkcji filmu „Nie czas umierać”, który wchodzi na ekrany kin 2 kwietnia 2020 r., DHL prowadził na całym świecie skoordynowany transport za pośrednictwem drogi lotniczej, morskiej i lądowej, by zapewnić terminową realizację filmu.

 - Dotrzymywanie terminów oraz precyzja odgrywają kluczową rolę przy produkcji przebojów kinowych takich rozmiarów. Dzięki międzynarodowej sieci oraz dobrze zorganizowanym procesom wykonanym przez zespoły transportu drogą powietrzną, morską i lądową, DHL jest doskonale przygotowany do spełnienia tych wymagań. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać słynnego agenta służb specjalnych w misji ratowania świata już po raz piąty – powiedział Frank Appel, CEO Grupy Deutsche Post DHL.
Jako partner logistyczny, DHL dbał o to, by oba zespoły produkcyjne miały dostęp do odpowiedniego sprzętu w stosownym czasie i miejscu. Ten był przemieszczany między planami w Norwegii, Włoszech, na Jamajce oraz w różnych częściach Wielkiej Brytanii.

- Zasadniczo jesteśmy kompleksowym punktem dostarczającym produkcji filmowej wszystkiego, co jest potrzebne, drogą lądową, powietrzną oraz morską – skupiamy się na umożliwieniu kontynuowania produkcji. W przypadku pilnych dostaw lub tych organizowanych na ostatnią chwilę korzystamy także z sieci Express. By dotrzymywać kroku rygorystycznym i dynamicznie zmieniającym się regulacjom dotyczącym ładunków, musimy wykazać się umiejętnością przewidywania oraz wykorzystać doświadczenie w dziedzinie logistyki. Wspaniale było ponownie mieć okazję do zaprezentowania naszych możliwości. Cechuje nas wyjątkowa dbałość o powierzone nam przedmioty – mówi John Meller, kierownik projektu logistycznego „Nie czas umierać” w DHL.

(źr. DHL)


czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.