Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel w sojuszu na rzecz ochrony klimatu

Kuehne + Nagel, jako pierwszy operator logistyczny, ogłosił przystąpienie do sojuszu na rzecz rozwoju i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym (Development and Climate Alliance). Sojusz został zainicjowany w 2018 roku  przez niemieckie Federalne Ministerstwo Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (BMZ) we współpracy z Instytutem Badawczym - Research Institute for Applied Knowledge Processing i Niemieckim Towarzystwem Współpracy Międzynarodowej (The German Society for International Cooperation). Celem współpracy jest jednoczesne promowanie rozwoju w zakresie ochrony środowiska oraz połączenie i zaangażowanie w te działania sektora prywatnego.

Kuehne + Nagel dołącza do sojuszu w ramach programu Net Zero Carbon uruchomionego we wrześniu 2019 r. Program ten zakłada pełną kompensację bezpośrednich emisji CO2 wywołanych przez firmę od 2020 roku, czyli emisji których nie można uniknąć. Ponadto, Kuehne + Nagel postanowiło aktywnie działać w zakresie redukcji pozostawianego śladu węglowego przez dostawców, tj. przez linie lotnicze, armatorów i przewoźników do 2030 roku. Program Net Zero Carbon zakłada trzy obszary działania: wykrywanie, redukcję i kompensację CO2. Kuehne + Nagel inwestuje w różne projekty środowiskowe oparte o kompensację dwutlenku węgla. Pomagają one zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych poprzez pobieranie węgla z atmosfery, jednocześnie poprawiając warunki życia lokalnych społeczności oraz chroniąc różnorodność biologiczną i dziką przyrodę. Te dobrowolne środki kompensacyjne są zgodne z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG).

- Dzięki programowi Net Zero Carbon, firma Kuehne + Nagel uznaje swoją odpowiedzialność za środowisko, ekosystemy i przede wszystkim za ludzkość. Przystępując do sojuszu, wspieramy cele niemieckiego Ministerstwa Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Jesteśmy zdania, że sektor prywatny również musi wnieść swój wkład w ochronę naszego wspólnego środowiska – powiedział Otto Schacht, członek zarządu Kuehne + Nagel International AG odpowiedzialny za spedycje morską.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.