Dodaj ogłoszenie o pracy


GEFCO uruchamia nową linię pociągów blokowych z Chin do Rosji

Wartość rocznej wymiany handlowej Rosji z Chinami przekracza 96 mld EUR. W ramach wsparcia przepływu towarów między obydwoma krajami GEFCO zdecydowało o rozszerzeniu usług logistycznych typu door-to-door o regularne, cotygodniowe transporty pociągami blokowymi z czasem dostawy od 14 do 16 dni. Nowe połączenie skróci również czas tranzytu towarów z Chin przez Rosję do pozostałych krajów Europy.

GEFCO w ramach nowej usługi oferuje cotygodniowe transporty FCL/LCL typu door-to-door. Przewozy pociągami blokowymi są prowadzone z czterech miast w Chinach (Chongqing, Nanjing, Suzhou, Yiwu) do dwóch lokalizacji w obwodzie moskiewskim (Chowrino, Sielatino) oraz do Worsina, Nowosybirska i Jekaterynburga.

Wsparcie ze strony GEFCO obejmuje zarządzanie rezerwacją przed i po przewozie (pre & post carriage), magazynowanie Inbound & Outbound, przygotowanie zamówienia, kontrolę towarów, etykietowanie i ponowne etykietowanie. Usługa może obejmować również pakowanie i przepakowanie, zarządzanie dokumentacją, cross-docking, odprawę celną, ubezpieczenie oraz transport FCL/LCL „ostatniej mili”. Pełną widoczność w łańcuchu dostaw zapewniają rozwiązania Track & Trace.

Transport FCL z Chin do wszystkich lokalizacji w Rosji odbywa się w konkurencyjnych czasach dostawy - od 14 do 16 dni. Z kolei transport LCL z Chin do Worsina trwa od 19 do 21 dni. Wszystkie transporty są realizowane za pośrednictwem 3 bezpośrednich połączeń kolejowych w każdym tygodniu.

Wymiana handlowa między Chinami i Rosją
W 2018 roku najważniejszymi towarami eksportowymi Chin do Rosji były maszyny i pojazdy o wartości ponad 26 mld euro. Na kolejnych pozycjach eksportowych z Chin znajdują się tekstylia (5,2 mld euro), chemikalia (4,6 mld euro) i metale (3,6 mld euro). Z Rosji do Chin najczęściej eksportowano energię i surowce mineralne, których łączna wartość przekroczyła 38 mld euro. Rosja oprócz energii i minerałów eksportuje do Chin również drewno i wykonane z niego produkty (4,3 mld euro), żywność i surowce rolne (2,3 mld euro) oraz maszyny i pojazdy (1,6 mld euro).

(źr. GEFCO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.