Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics regionalnym operatorem logistycznym Ideal Standard

CEVA Logistics, globalny operator logistyczny, specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, frachcie lotniczym, morskim i drogowym oraz dystrybucji towarów na wszystkich kontynentach, podpisał kontrakt na obsługę logistyczną Ideal Standard, jednego z wiodących na świecie producentów wyposażenia łazienek dla sektora prywatnego i publicznego.

W ramach współpracy CEVA Logistics odpowiada za zarządzanie Regionalnym Centrum Dystrybucyjnym w Polsce i dostawy do klientów Ideal zlokalizowanych w 13 krajach Europy. Magazyn o powierzchni 17,375 tys. m kw. znajduje się w Bielanach Wrocławskich. Zdolność operacyjna obiektu wynosi ponad 150 tys. palet rocznie. Ideal Standard, z siedzibą w Brukseli, koncentruje się na rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w wielu kategoriach produktów, takich jak ceramika łazienkowa, baterie i armatura, kąpiel i wellness oraz meble i akcesoria. CEVA Logistics zarządza wszystkimi procesami magazynowymi i transportowymi tego producenta, począwszy od zaopatrzenia Centrum Dystrybucyjnego z fabryk w Europie Centralnej i Północnej, po dostawy do finalnych odbiorców w kilkunastu państwach Europy (w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Szwajcarii, Słowacji, Luxemburgu, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Belgii i Holandii).  

Perfekcyjność obsługi
Projekt ten jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie, a procesy logistyczne opracowano zgodnie z metodologią CEVA - Zero Defect Startup,  co oznacza perfekcyjność w każdym obszarze działania.  
- Metodologia Zero Defect Startup gwarantuje zbudowanie zespołu ekspertów w konkretnych dziedzinach zgodnie z potrzebami i wymogami projektu. Celem tej metody jest  bezbłędne wdrożenie projektu i utrzymanie dyscypliny budżetowej oraz zagwarantowanie najwyższej jakości obsługi po zakończeniu fazy wdrożeniowej  – wyjaśnia Guillaume Sauzedde, Managing Director Central & Eastern Europe CEVA.

Zespoły ekspertów CEVA Logistics oraz Ideal Standard odbyły szereg spotkań projektowych w lokalizacjach klienta w Niemczech oraz we Włoszech, opracowały dokumentację operacyjną, layout hali, procesy zakupowe i instalacyjne. Eksperci przeprowadzili też procesy rekrutacyjne i szkoleniowe oraz administracyjne, w tym nadzorowali projekty wyposażenia biura i powierzchni socjalnej.

Nowoczesne technologie i autorskie rozwiązania
Technologie, które wykorzystano przy uruchomieniu i realizacji tego kontraktu należą do najbardziej zaawansowanych w świecie logistyki. Oprócz strategicznego systemu WMS Matrix opracowanego przez ekspertów CEVA Logistics, wykorzystano automatyzację oraz inne innowacyjne narzędzia, które posłużą do wsparcia procesów administracyjno-magazynowych. Zgodnie z metodologią Zero Defect Startup wdrożono również najwyższe standardy bezpieczeństwa, co oznacza zero wypadków przy pracy, jak również program zaangażowania pracowników w świadome budowanie bezpiecznego środowiska pracy.

CEVA  Logistics to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na rynku usług logistycznych. Obsługuje wymagające branże, oferując doskonałość operacyjną dla przemysłu: motoryzacyjnego, energetycznego, retail, health&care, lotniczego oraz technologicznego.

(źr. CEVA Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.