Konto pracodawcy


CEVA Logistics regionalnym operatorem logistycznym Ideal Standard

CEVA Logistics, globalny operator logistyczny, specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, frachcie lotniczym, morskim i drogowym oraz dystrybucji towarów na wszystkich kontynentach, podpisał kontrakt na obsługę logistyczną Ideal Standard, jednego z wiodących na świecie producentów wyposażenia łazienek dla sektora prywatnego i publicznego.

W ramach współpracy CEVA Logistics odpowiada za zarządzanie Regionalnym Centrum Dystrybucyjnym w Polsce i dostawy do klientów Ideal zlokalizowanych w 13 krajach Europy. Magazyn o powierzchni 17,375 tys. m kw. znajduje się w Bielanach Wrocławskich. Zdolność operacyjna obiektu wynosi ponad 150 tys. palet rocznie. Ideal Standard, z siedzibą w Brukseli, koncentruje się na rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w wielu kategoriach produktów, takich jak ceramika łazienkowa, baterie i armatura, kąpiel i wellness oraz meble i akcesoria. CEVA Logistics zarządza wszystkimi procesami magazynowymi i transportowymi tego producenta, począwszy od zaopatrzenia Centrum Dystrybucyjnego z fabryk w Europie Centralnej i Północnej, po dostawy do finalnych odbiorców w kilkunastu państwach Europy (w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Szwajcarii, Słowacji, Luxemburgu, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Belgii i Holandii).  

Perfekcyjność obsługi
Projekt ten jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie, a procesy logistyczne opracowano zgodnie z metodologią CEVA - Zero Defect Startup,  co oznacza perfekcyjność w każdym obszarze działania.  
- Metodologia Zero Defect Startup gwarantuje zbudowanie zespołu ekspertów w konkretnych dziedzinach zgodnie z potrzebami i wymogami projektu. Celem tej metody jest  bezbłędne wdrożenie projektu i utrzymanie dyscypliny budżetowej oraz zagwarantowanie najwyższej jakości obsługi po zakończeniu fazy wdrożeniowej  – wyjaśnia Guillaume Sauzedde, Managing Director Central & Eastern Europe CEVA.

Zespoły ekspertów CEVA Logistics oraz Ideal Standard odbyły szereg spotkań projektowych w lokalizacjach klienta w Niemczech oraz we Włoszech, opracowały dokumentację operacyjną, layout hali, procesy zakupowe i instalacyjne. Eksperci przeprowadzili też procesy rekrutacyjne i szkoleniowe oraz administracyjne, w tym nadzorowali projekty wyposażenia biura i powierzchni socjalnej.

Nowoczesne technologie i autorskie rozwiązania
Technologie, które wykorzystano przy uruchomieniu i realizacji tego kontraktu należą do najbardziej zaawansowanych w świecie logistyki. Oprócz strategicznego systemu WMS Matrix opracowanego przez ekspertów CEVA Logistics, wykorzystano automatyzację oraz inne innowacyjne narzędzia, które posłużą do wsparcia procesów administracyjno-magazynowych. Zgodnie z metodologią Zero Defect Startup wdrożono również najwyższe standardy bezpieczeństwa, co oznacza zero wypadków przy pracy, jak również program zaangażowania pracowników w świadome budowanie bezpiecznego środowiska pracy.

CEVA  Logistics to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na rynku usług logistycznych. Obsługuje wymagające branże, oferując doskonałość operacyjną dla przemysłu: motoryzacyjnego, energetycznego, retail, health&care, lotniczego oraz technologicznego.

(źr. CEVA Logistics)

kobiety w logistyce
30 lat w Polsce – jaki przepis na sukces ma prezes firmy LOXX – Iwona Betlejewska?
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
reklama
Mniej paliwa, mniej CO2 - dlaczego ekonomika paliwowa jest tak ważna?
Tarcze antykryzysowe okiem doradcy podatkowego
Zmiany w dyrektywie o delegowaniu pracowników nie dotyczą kierowców?!
ABC postępowania celnego
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Czy pakiet mobilności zakłóci powrót do równowagi branży transportowej?
Spedytorzy mówią - „Nie Dla Opłaty Manipulacyjnej DCT Gdańsk”
Wakacje na „L4” – czy zabraknie rąk do pracy?
Jak zagraniczna sprzedaż może pomóc firmom w czasie pandemii? - komentarz DHL
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
DB Schenker otworzy nowy terminal na Lubelszczyźnie
FM Logistic uruchamia kolejną platformę logistyczną dla Polpharmy
CEVA Logistics uruchomiła innowacyjną platformę do zarządzania transportem - myCE ...
Nestlé dołączyło do European Clean Trucking Alliance
Gebrüder Weiss przejmuje część działalności Ipsen Logistics
Powstała nowa zwrotna butelka PET - czy czeka nas opakowaniowa rewolucja?
ID Logistics podsumowało I półrocze - wzrost sprzedaży o 4,3 proc.
Dobre wyniki po pierwszej połowie roku w Kuehne+Nagel
Firmy znów szukają magazynów buforowych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC