Konto pracodawcy


CEVA Logistics regionalnym operatorem logistycznym Ideal Standard

CEVA Logistics, globalny operator logistyczny, specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, frachcie lotniczym, morskim i drogowym oraz dystrybucji towarów na wszystkich kontynentach, podpisał kontrakt na obsługę logistyczną Ideal Standard, jednego z wiodących na świecie producentów wyposażenia łazienek dla sektora prywatnego i publicznego.

W ramach współpracy CEVA Logistics odpowiada za zarządzanie Regionalnym Centrum Dystrybucyjnym w Polsce i dostawy do klientów Ideal zlokalizowanych w 13 krajach Europy. Magazyn o powierzchni 17,375 tys. m kw. znajduje się w Bielanach Wrocławskich. Zdolność operacyjna obiektu wynosi ponad 150 tys. palet rocznie. Ideal Standard, z siedzibą w Brukseli, koncentruje się na rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w wielu kategoriach produktów, takich jak ceramika łazienkowa, baterie i armatura, kąpiel i wellness oraz meble i akcesoria. CEVA Logistics zarządza wszystkimi procesami magazynowymi i transportowymi tego producenta, począwszy od zaopatrzenia Centrum Dystrybucyjnego z fabryk w Europie Centralnej i Północnej, po dostawy do finalnych odbiorców w kilkunastu państwach Europy (w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Szwajcarii, Słowacji, Luxemburgu, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Belgii i Holandii).  

Perfekcyjność obsługi
Projekt ten jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie, a procesy logistyczne opracowano zgodnie z metodologią CEVA - Zero Defect Startup,  co oznacza perfekcyjność w każdym obszarze działania.  
- Metodologia Zero Defect Startup gwarantuje zbudowanie zespołu ekspertów w konkretnych dziedzinach zgodnie z potrzebami i wymogami projektu. Celem tej metody jest  bezbłędne wdrożenie projektu i utrzymanie dyscypliny budżetowej oraz zagwarantowanie najwyższej jakości obsługi po zakończeniu fazy wdrożeniowej  – wyjaśnia Guillaume Sauzedde, Managing Director Central & Eastern Europe CEVA.

Zespoły ekspertów CEVA Logistics oraz Ideal Standard odbyły szereg spotkań projektowych w lokalizacjach klienta w Niemczech oraz we Włoszech, opracowały dokumentację operacyjną, layout hali, procesy zakupowe i instalacyjne. Eksperci przeprowadzili też procesy rekrutacyjne i szkoleniowe oraz administracyjne, w tym nadzorowali projekty wyposażenia biura i powierzchni socjalnej.

Nowoczesne technologie i autorskie rozwiązania
Technologie, które wykorzystano przy uruchomieniu i realizacji tego kontraktu należą do najbardziej zaawansowanych w świecie logistyki. Oprócz strategicznego systemu WMS Matrix opracowanego przez ekspertów CEVA Logistics, wykorzystano automatyzację oraz inne innowacyjne narzędzia, które posłużą do wsparcia procesów administracyjno-magazynowych. Zgodnie z metodologią Zero Defect Startup wdrożono również najwyższe standardy bezpieczeństwa, co oznacza zero wypadków przy pracy, jak również program zaangażowania pracowników w świadome budowanie bezpiecznego środowiska pracy.

CEVA  Logistics to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na rynku usług logistycznych. Obsługuje wymagające branże, oferując doskonałość operacyjną dla przemysłu: motoryzacyjnego, energetycznego, retail, health&care, lotniczego oraz technologicznego.

(źr. CEVA Logistics)

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Co warto wiedzieć o sprawozdaniach rocznych ADR?
Kto skorzysta z nowego ZUS+?
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
Bruksela o krok bliżej do zatwierdzenia pakietu mobilności
Klasyfikacja taryfowa towarów a Wiążąca informacja stawkowa?
Co ze starym urządzeniem do poboru opłat drogowych w Czechach?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Ile Polska zarobi na rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku?
Intralogistyka w 2019 – co działo się w polskiej gospodarce magazynowej?
Apetyt inwestorów na nieruchomości w CEE nie spada
Co czeka logistykę, produkcję i handel w 2020 roku?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
GEFCO z certyfikatem GDP dla transportu drogowego
DPD Polska partnerem logistycznym Federacji Polskich Banków Żywności
Poczta Polska podsumowała miniony rok
Tańczący z paletami w Wielkim Finale Raben
Nowy dyrektor pionu operacyjnego VIVE Textile Recycling
BIK w 2019 roku podpisał umowy najmu na 40 tys. mkw. powierzchni magazynowej
Koleje Mazowieckie posiadają super nowoczesny symulator jazdy
W 7R Park Tczew powstaje kolejny BTS – tym razem dla POLOmarket
Jak Dachser korzysta z inteligentnej intralogistyki?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC