Konto pracodawcy


Hillebrand rozwija usługi i zwiększa zatrudnienie – firma poszukuje menedżera sprzedaży i spedytorów drogowych

Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku beverages, wzmacnia pozycję na polskim rynku TSL i konsekwentnie realizuje strategię dynamicznego rozwoju. Firma stawia na rozszerzenie usług drogowych krajowych i międzynarodowych, a jednym z kluczowych kierunków ekspansji ma być Wschód i kraje b. WNP. Polska ma pełnić funkcję „control tower” dla klientów z rynków wschodnich. Teraz Hillebrand rozbudowuje polski zespół i zatrudnia nowych pracowników do działów operacyjnego oraz handlowego.

- Oddziały Hillebrand na Wschodzie, zwłaszcza w Rosji, rozwijają współpracę z europejskimi winnicami i producentami alkoholi. W 2020 roku wielu z naszych rosyjskich klientów spodziewa się wzrostu wolumenów o 20-25 proc., co oznacza, że zwiększy się ich zapotrzebowanie na usługi transportowe i magazynowe. Polska ma idealne położenie geograficzne, a bliskość obu kultur - wschodniej i zachodniej, sprawia, że Hillebrand Polska jest najlepszym miejscem do uruchomienia „control tower” dla wschodnich klientów. Współpracujemy z ponad 20 dużymi rosyjskimi importerami i producentami alkoholi, do tej pory obsługiwanych przez Hillebrand Russia i rosyjskich przewoźników. Teraz chcemy wzmocnić ofertę, transporty dla rosyjskich klientów na trasie Europa-Rosja będą częściowo organizowane przez polski oddział i współpracujących z nam sprawdzonych, rzetelnych polskich przewoźników – zapowiada Ellina Lolis, wiceprezes Hillebrand Poland i prezes Hillebrand Russia.

Hillebrand rozwija polski zespół i rekrutuje nowych pracowników
Przygotowując się na tak dynamiczny rozwój, Hillebrand rozbudowuje polski zespół i zatrudnia nowych pracowników do działów operacyjnego oraz handlowego. Już teraz biuro główne w Gdyni ma wzmocnić specjalista ds. spedycji drogowej, który m.in. będzie odpowiadać za organizację transportów na rynki wschodnie. Natomiast do działu handlowego dołączy outside sales manager, odpowiadający za współpracę z klientami na terenie całej Polski.
- Hillebrand od 175 lat specjalizuje się w logistyce rynku alkoholi i napojów, jesteśmy obecni na każdym ważniejszym rynku wina, piwa i mocnych alkoholi na świecie. To bardzo wąska specjalizacja, która wymaga wszechstronnej wiedzy, znajomości lokalnej specyfiki biznesu i przepisów prawa. W związku z planami ekspansji na Wschód, szukamy osób z doświadczeniem i znajomością branży TSL, szczególnie w zakresie obsługi rynków wschodnich. Z pewnością atutem będzie znajomość języka rosyjskiego, jako bonus do wynagrodzenia pokryjemy też koszty nauki tego języka – uzupełnia Ellina Lolis.
Nowym pracownikom Hillebrand zapewnia również profesjonalne szkolenia oraz możliwości rozwoju zawodowego w ramach międzynarodowych struktur, tworzonych przez oddziały w 90 krajach na świecie.

Hillebrand na Wschodzie
Hillebrand, obecny na polskim rynku od 2013 roku, organizuje łańcuchy dostaw dla największych producentów i dystrybutorów alkoholi i napojów oraz komponentów do ich produkcji. Przy organizacji transportów drogowych, całopojazdowych i częściowych, na Wschód polski oddział korzysta ze wsparcia i doświadczenia lokalnych zespołów Hillebranda. Obecnie operator posiada biura w krajach byłej WNP, czyli Rosji, krajach bałtyckich, Kazachstanie, Uzbekistanie, Gruzji, Azerbejdżanie, in., współpracuje też z importerami i dystrybutorami z Turkmenistanu i Tadżykistanu. W sierpnia 2019 roku nastąpiła integracja oddziałów tworzących wschodni klaster Hillebranda.

(źr. Hillebrand)

 

kobiety w logistyce
30 lat w Polsce – jaki przepis na sukces ma prezes firmy LOXX – Iwona Betlejewska?
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
reklama
Mniej paliwa, mniej CO2 - dlaczego ekonomika paliwowa jest tak ważna?
Tarcze antykryzysowe okiem doradcy podatkowego
Zmiany w dyrektywie o delegowaniu pracowników nie dotyczą kierowców?!
ABC postępowania celnego
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Czy pakiet mobilności zakłóci powrót do równowagi branży transportowej?
Spedytorzy mówią - „Nie Dla Opłaty Manipulacyjnej DCT Gdańsk”
Wakacje na „L4” – czy zabraknie rąk do pracy?
Jak zagraniczna sprzedaż może pomóc firmom w czasie pandemii? - komentarz DHL
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
DB Schenker otworzy nowy terminal na Lubelszczyźnie
FM Logistic uruchamia kolejną platformę logistyczną dla Polpharmy
CEVA Logistics uruchomiła innowacyjną platformę do zarządzania transportem - myCE ...
Nestlé dołączyło do European Clean Trucking Alliance
Gebrüder Weiss przejmuje część działalności Ipsen Logistics
Powstała nowa zwrotna butelka PET - czy czeka nas opakowaniowa rewolucja?
ID Logistics podsumowało I półrocze - wzrost sprzedaży o 4,3 proc.
Dobre wyniki po pierwszej połowie roku w Kuehne+Nagel
Firmy znów szukają magazynów buforowych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC