Konto pracodawcy


Hillebrand rozwija usługi i zwiększa zatrudnienie – firma poszukuje menedżera sprzedaży i spedytorów drogowych

Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku beverages, wzmacnia pozycję na polskim rynku TSL i konsekwentnie realizuje strategię dynamicznego rozwoju. Firma stawia na rozszerzenie usług drogowych krajowych i międzynarodowych, a jednym z kluczowych kierunków ekspansji ma być Wschód i kraje b. WNP. Polska ma pełnić funkcję „control tower” dla klientów z rynków wschodnich. Teraz Hillebrand rozbudowuje polski zespół i zatrudnia nowych pracowników do działów operacyjnego oraz handlowego.

- Oddziały Hillebrand na Wschodzie, zwłaszcza w Rosji, rozwijają współpracę z europejskimi winnicami i producentami alkoholi. W 2020 roku wielu z naszych rosyjskich klientów spodziewa się wzrostu wolumenów o 20-25 proc., co oznacza, że zwiększy się ich zapotrzebowanie na usługi transportowe i magazynowe. Polska ma idealne położenie geograficzne, a bliskość obu kultur - wschodniej i zachodniej, sprawia, że Hillebrand Polska jest najlepszym miejscem do uruchomienia „control tower” dla wschodnich klientów. Współpracujemy z ponad 20 dużymi rosyjskimi importerami i producentami alkoholi, do tej pory obsługiwanych przez Hillebrand Russia i rosyjskich przewoźników. Teraz chcemy wzmocnić ofertę, transporty dla rosyjskich klientów na trasie Europa-Rosja będą częściowo organizowane przez polski oddział i współpracujących z nam sprawdzonych, rzetelnych polskich przewoźników – zapowiada Ellina Lolis, wiceprezes Hillebrand Poland i prezes Hillebrand Russia.

Hillebrand rozwija polski zespół i rekrutuje nowych pracowników
Przygotowując się na tak dynamiczny rozwój, Hillebrand rozbudowuje polski zespół i zatrudnia nowych pracowników do działów operacyjnego oraz handlowego. Już teraz biuro główne w Gdyni ma wzmocnić specjalista ds. spedycji drogowej, który m.in. będzie odpowiadać za organizację transportów na rynki wschodnie. Natomiast do działu handlowego dołączy outside sales manager, odpowiadający za współpracę z klientami na terenie całej Polski.
- Hillebrand od 175 lat specjalizuje się w logistyce rynku alkoholi i napojów, jesteśmy obecni na każdym ważniejszym rynku wina, piwa i mocnych alkoholi na świecie. To bardzo wąska specjalizacja, która wymaga wszechstronnej wiedzy, znajomości lokalnej specyfiki biznesu i przepisów prawa. W związku z planami ekspansji na Wschód, szukamy osób z doświadczeniem i znajomością branży TSL, szczególnie w zakresie obsługi rynków wschodnich. Z pewnością atutem będzie znajomość języka rosyjskiego, jako bonus do wynagrodzenia pokryjemy też koszty nauki tego języka – uzupełnia Ellina Lolis.
Nowym pracownikom Hillebrand zapewnia również profesjonalne szkolenia oraz możliwości rozwoju zawodowego w ramach międzynarodowych struktur, tworzonych przez oddziały w 90 krajach na świecie.

Hillebrand na Wschodzie
Hillebrand, obecny na polskim rynku od 2013 roku, organizuje łańcuchy dostaw dla największych producentów i dystrybutorów alkoholi i napojów oraz komponentów do ich produkcji. Przy organizacji transportów drogowych, całopojazdowych i częściowych, na Wschód polski oddział korzysta ze wsparcia i doświadczenia lokalnych zespołów Hillebranda. Obecnie operator posiada biura w krajach byłej WNP, czyli Rosji, krajach bałtyckich, Kazachstanie, Uzbekistanie, Gruzji, Azerbejdżanie, in., współpracuje też z importerami i dystrybutorami z Turkmenistanu i Tadżykistanu. W sierpnia 2019 roku nastąpiła integracja oddziałów tworzących wschodni klaster Hillebranda.

(źr. Hillebrand)

 

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Co warto wiedzieć o sprawozdaniach rocznych ADR?
Kto skorzysta z nowego ZUS+?
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
Bruksela o krok bliżej do zatwierdzenia pakietu mobilności
Klasyfikacja taryfowa towarów a Wiążąca informacja stawkowa?
Co ze starym urządzeniem do poboru opłat drogowych w Czechach?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Ile Polska zarobi na rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku?
Intralogistyka w 2019 – co działo się w polskiej gospodarce magazynowej?
Apetyt inwestorów na nieruchomości w CEE nie spada
Co czeka logistykę, produkcję i handel w 2020 roku?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
GEFCO z certyfikatem GDP dla transportu drogowego
DPD Polska partnerem logistycznym Federacji Polskich Banków Żywności
Poczta Polska podsumowała miniony rok
Tańczący z paletami w Wielkim Finale Raben
Nowy dyrektor pionu operacyjnego VIVE Textile Recycling
BIK w 2019 roku podpisał umowy najmu na 40 tys. mkw. powierzchni magazynowej
Koleje Mazowieckie posiadają super nowoczesny symulator jazdy
W 7R Park Tczew powstaje kolejny BTS – tym razem dla POLOmarket
Jak Dachser korzysta z inteligentnej intralogistyki?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC