Dodaj ogłoszenie o pracy


DKV przejmuje dwie duńskie spółki

Równo dwie dekady temu klienci DKV Euro Service zyskali możliwość odliczania podatku VAT zawartego w polskich fakturach DKV. Od tamtej pory operator nie ustaje w doskonaleniu usług finansowych, czego dowodem jest podpisana właśnie umowa przejęcia przez DKV dwóch duńskich spółek Alfa Transport Service VoF (ATS) oraz Alfa Commercial Finance BV (ACF).

- 20 lat temu zaoferowanie przewoźnikom karty paliwowej, którą można płacić w wielu krajach, a do tego nie tracić na VAT podczas tankowań w Polsce, było pionierskim rozwiązaniem. Był to krok milowy, który zmienił realia i konkurencyjność naszych przewoźników. Od tamtej pory obserwujemy dynamiczny rozwój usług DKV w tym zakresie. Przykładem fakturowanie netto, zwrot akcyzy, a także kolejne partnerstwa strategiczne – komentuje Tomasz Staruch, doradca podatkowy, specjalizujący się w tematyce zwrotu VAT.

Transakcje przejęcia spółek ATS i ACF zawarte w październiku br. odzwierciedlają strategiczną ekspansję DKV na międzynarodowym rynku usług finansowych dla transportu. Specjalizacja pierwszej ze spółek, ATS, wzmocni kompetencje DKV w obszarze zwrotu VAT od towarów i usług kupowanych za granicą, a zarazem poszerzy grono klientów operatora. Natomiast dzięki know-how spółki ACF firma DKV poszerzy swoją ofertę m.in. w zakresie faktoringu – dzięki transferowi należności do instytucji wyspecjalizowanej w usługach finansowych.

- To partnerstwo otwiera ogromny potencjał dla wzrostu naszej firmy w zakresie zwrotu podatków oraz innych usług finansowych. Są one trzecim, obok paliwa i opłat drogowych, najważniejszym filarem działalności DKV. – mówi Marco van Kalleveen, CEO Grupy DKV MOBILITY SERVICES. - Połączenie szerokiej oferty DKV ze specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem nowych partnerów pozwoli nam udoskonalać obsługę klientów – komentuje  dr. Werner Grünewald, CFO Grupy DKV.

Swoim entuzjazmem dzielą się też przedstawiciele ATC i ACF. - W ciągu 30 lat, dzięki wysiłkom całego zespołu, marka ATS stała się wiodącym partnerem rozliczeń dla międzynarodowych firm transportowych, koncernów paliwowych oraz operatorów kart paliwowych. Partnerstwo z DKV stanowi dla nas najlepszą szansę dla dynamicznego rozwoju w przyszłości - podsumowują Frank oraz Bert Dijkstra, dyrektorzy zarządzający i udziałowcy ATS. - ACF jest wiodącym, niezależnym od banków dostawcą usług faktoringu. Pomagamy naszym klientom działać w zrównoważony ekonomicznie sposób oraz minimalizować ryzyko utraty płynności. DKV umożliwi nam rozwój naszych usług w długiej perspektywie – mówi Bart Romeijn, CEO firmy ACF.

ATS i ACF będą w przyszłości zarządzane jako niezależne podmioty, pod parasolem Grupy DKV. Przejęcie udziałów przez DKV formalnie nie zmieni niczego dla obecnych klientów obu firm.

(źr. DKV Euro Service)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.