Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Raben otwiera oddział w Bułgarii

Na początku listopada 2019 roku Grupa Raben uruchomiła swój pierwszy oddziały w stolicy Bułgarii -Sofii. To kolejny krok w międzynarodowej strategii firmy, dający dalsze możliwości rozwoju w południowo-wschodniej części Europy.

Bułgaria jest jedną z kwitnących gospodarek w Europie Wschodniej, skoncentrowaną na przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym, tekstylnym i spożywczym. Miejscem, w którym spotykają się wschód i południowy zachód Europy. Handel z innymi krajami UE stanowi 69 proc. bułgarskiego eksportu (15 proc. do Niemiec, 9 proc. do Włoch i 9 proc. do Rumunii). Eksport do Turcji wynosi 8 proc. Jeśli chodzi o import, 64 proc. pochodzi z państw członkowskich UE (12 proc. z Niemiec, 8 proc. z Włoch i 7 proc. z Rumunii).
- Nasz obecność w Bułgarii daje nam możliwość wzmocnienia pomostu pomiędzy Grupą Raben a południowo-wschodnią częścią Europy. Turcja, Grecja czy kraje bałkańskie są silnie obecne na mapach handlowych Bułgarii, pomoże nam to przyczynić się do przyszłego rozwoju naszego biznesu – powiedział Tomasz Nieżwicki, dyrektor regionu CEE z Grupy Raben - Począwszy od listopada działamy na tym rynku poprzez międzynarodowy HUB w Sofii, utrzymując bezpośrednie, codzienne połączenia z partnerską siecią 6 magazynów w całym kraju, zatrudniających łącznie 200 wykwalifikowanych pracowników.

Raben Logistics Bulgaria planuje rozwijać usługi w zakresie dystrybucji krajowej i międzynarodowej (LTL, FTL). Połączenia międzynarodowe bułgarski oddział planuje realizować do takich krajów jak: Niemcy, Rumunia, Włochy, Polska czy Węgry, na których to rynkach Grupa ma już własne oddziały. Bułgarska spółka będzie skupiać się na obsłudze klientów z branży motoryzacyjnej, chemicznej, tekstylnej i przetwórstwa spożywczego.
Bułgaria jest już 13. Rynkiem na europejskiej mapie oddziałów Grupy Raben. W sumie firma posiada ponad 130 biur w: Czechach, Holandii, Niemczech, na Węgrzech, Litwie, Łotwie, Estonii, Polsce, Słowacji, Ukrainie, Rumunii, we Włoszech, a od listopada 2019 także w Bułgarii.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.