Dodaj ogłoszenie o pracy


Action otwiera pierwsze centrum dystrybucyjne w Polsce

Sieć dyskontów niespożywczych Action weszła na polski rynek dwa lata temu, otwierając swój pierwszy sklep w Lesznie. Teraz firma uruchomiła swoje pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne. Docelowo pracować będzie tam 400 osób.

To już ósme centrum dystrybucyjne Action w Europie i pierwsze w Polsce. Znajduje się w miejscowości Osła, w gminie Gromadka na Dolnym Śląsku. Kompleks o powierzchni całkowitej 45 tys. mkw. i z przestrzenią na ponad 50 tys. palet będzie w stanie pomieścić cały asortyment Action. Stąd będą zaopatrywane sklepy w południowo-zachodniej Polsce oraz we wschodnich Niemczech. – Otwarcie centrum dystrybucyjnego w miejscowości Osła to krok milowy w rozwoju Action w Polsce. W ciągu ostatnich dwóch lat otworzyliśmy prawie 50 sklepów i zamierzamy mieć ich znacznie więcej. Centrum dystrybucyjne to inwestycja w naszą obecność na polskim rynku. Dzięki naszym partnerom biznesowym oraz władzom gminy Gromadka mamy stabilną podstawę do dalszych działań – wyjaśnia Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska. – Osła to strategiczna lokalizacja dla naszego rozwoju, zapewniająca odpowiednią infrastrukturę oraz dogodne połączenie z pobliskimi autostradami – dodaje Sławomir Nitek.

Za zarządzanie centrum dystrybucyjnym Action w miejscowości Osła odpowiada operatore logistyczny - Fiege. Obie firmy współpracują ze sobą od 2017 roku, kiedy Fiege objęło zarządzanie podobnym obiektem należącym do Action w niemieckim Biblis, koło Frankfurtu. W ciągu dwóch lat od wejścia na polski rynek, sieć dyskontów niespożywczych Action otworzyła tu łącznie 46 sklepów. Do końca 2019 roku ma ich być 50. Obecnie firma zatrudnia w Polsce ponad 750 osób.
– Nasz dynamiczny rozwój przez ostatnie dwa lata nie tylko stanowi dowód na to, że model biznesowy Action jest skalowalny, ale także pokazuje, że Polacy bardzo polubili nasz koncept polegający na zaskakiwaniu klientów szerokim, często zmieniającym się asortymentem dobrej jakości w najniższych możliwych cenach – podkreśla Sławomir Nitek.

(źr. Action)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.