Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus Logistics otwiera nowy oddział w Kielcach

Po województwie małopolskim, zachodniopomorskim i podlaskim nadszedł czas na kolejny rejon – Rohlig Suus Logistics otwiera nowy oddział w Kielcach. Magazyn będzie służył do obsługi całego Świętokrzyskiego i Radomia.

W ubiegłym roku kompleksowy Rohlig Suus Logistics otworzył nowe lokalizacje w Krakowie, Białymstoku i Szczecinie, oddając do użytku łącznie 25,6 tys. m kw. Powierzchnia magazynowa nowego oddziału w Kielcach wynosi 1200 m kw. W ramach tej inwestycji powstał terminal, służący do przeładunku przesyłek krajowych. W planach operatora jest również uruchomienie części magazynowej, która umożliwi bezpośrednią dystrybucję przechowywanego towaru klienta, oraz budowa nowoczesnej przestrzeni biurowej.
– Nowy obiekt, przeznaczony do obsługi wielu klientów, ma dla nas strategiczne znaczenie. Sąsiedztwo drogi ekspresowej S7 daje nam możliwość szybkiego transportu przesyłek do największych polskich aglomeracji, skracając tym samym czas realizacji zamówienia. Nowa lokalizacja Rohlig Suus Logistics jest również odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne usługi logistyczne w tym rejonie – mówi Mariusz Lasek, branch manager Oddziału Rohlig Suus Logistics w Kielcach.

Atrakcyjność Kielc, jako ważnego ośrodka magazynowego w Polsce, potwierdzają również wyniki raportu „Small town, big deal”. Spośród 34 przeanalizowanych miast, stolica województwa świętokrzyskiego zajęła pierwsze miejsce wśród 10 najlepiej ocenionych wschodzących lokalizacji. Kielce wypadły szczególnie dobrze pod względem dojrzałości rynku, warunków finansowych oraz rynku pracy.

Do pracy w nowym magazynie Rohlig Suus Logistics zatrudniono osoby w ramach programu  „Zatrudnienie w 48 godzin”. Program ten daje kandydatom gwarancję uzyskania informacji w dwie doby od nadesłanego zgłoszenia. Co więcej, wybrani kandydaci otrzymują ofertę pracy również w ciągu 48 godzin od spotkania rekrutacyjnego. Wkrótce rozpocznie się nabór do nowopowstałych działów – obsługi klienta i sprzedaży.  

(źr. Rohlig Suus)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.