Dodaj ogłoszenie o pracy


Agility zainwestowało 18 mln USD w technologie ekologiczne dla łańcuchów dostaw

Agility, za pośrednictwem spółki córki Agility Ventures zainwestował 18 mln USD w rozwój technologii ekologicznych łańcuchów dostaw. Informacja na temat inwestycji w działania proekologiczne została opublikowana w najnowszym raporcie społecznym Agility „Values into Action”. Wiąże się to z wyznaczonymi wcześniej celami ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz uzyskaniem przez firmę certyfikatu raportowania emisji pochodzącej z transportu.

Agility realizuje ambitną strategię środowiskową. Do 2025 roku firma planuje zredukować swoją emisję gazów cieplarnianych o 25 proc., w porównaniu z poziomem z roku 2016. By osiągnąć ten cel, Agility testuje nowe rozwiązania wykorzystujące energię odnawialną w największych oddziałach na świecie i wdraża najwyższe standardy ekologiczne w budowanych obecnie obiektach przemysłowych i magazynowych o powierzchni 300 tys. mkw. na Bliskim Wschodzie i Afryce. Firma porusza też kwestie związane z działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju podczas rozmów z klientami, oferując im możliwość raportowania emisji zgodnie ze standardami ISO 14064. Chcąc przyspieszyć ekologiczną transformację całej branży, Agility Ventures uznało zielone technologie za jeden z czterech najważniejszych obszarów swoich inwestycji.

- Zielone technologie to jeden z głównych elementów naszej strategii inwestycyjnej i stale poszukujemy możliwości współpracy z nowymi, dynamicznymi firmami, które mogą zrewolucjonizować łańcuchy dostaw, tym samym wspierając ochronę naszej planety. Szukamy innowacyjnych rozwiązań, które zwiększają wartość firmy, dzięki redukcji kosztów, podnoszeniu wydajności i ograniczeniu zużycia energii elektrycznej – mówi Henadi Al-Saleh, przewodnicząca Rady Nadzorczej Agility.
Wśród start-upów oferujących zielone technologie, które już skorzystały z milionowych inwestycji, znajdują się Hyliion i TVP Solar. Hyliion to technologia hybrydowa dla transportu drogowego, która pozwala ograniczyć zużycie paliwa i związaną z nim emisję nawet o 30 proc. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu energii kinetycznej uwalnianej podczas hamowania, która zazwyczaj jest marnowana. Z kolei TVP Solar to przełomowa wysokopróżniowa technologia słoneczna, możliwa do wykorzystania w najbardziej energochłonnych systemach, takich jak klimatyzacje, odsalanie czy pozyskiwanie ciepła. Rozwiązania TVP są już dziś wykorzystywane na Bliskim Wschodzie, między innymi w siedzibie głównej Agility. Działają autonomicznie, bez konieczności czyszczenia, zastępując paliwa kopalne tańszą i czystszą energią słoneczną.
Jak podkreślił Tarek Sultan, CEO Agility, w ostatniej dekadzie firma wyznaczyła sobie bardzo wysokie standardy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, szczególnie w trzech obszarach - ochrony środowiska, logistyki akcji humanitarnych i praw pracowniczych.

Raport społeczny Agility „Values into Action” 2019 dostępny jest na stronie: https://www.sustainability.agility.com/reports/

(źr. Agility)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.