Konto pracodawcy


InPost Manaslu 2019 Expedition – trzecia Polka zdobyła drugi ośmiotysięcznik w ciągu roku

Magdalena Gorzkowska – polska alpinistka i himalaistka – 27 września o godz. 6:35 zdobyła ośmiotysięcznik Manaslu w Nepalu. Polka wraz ze swoim partnerem w wyprawie InPost Manaslu 2019 – Pembą Sherpa Lamą – dotarli na wierzchołek góry bez dodatkowego tlenu. Tym samym Magdalena stała się trzecią Polką, której udał się taki wyczyn – do tej pory zrobiły to jedynie Wanda Rutkiewicz oraz Kinga Baranowska. InPost jest głównym sponsorem wyprawy.

InPost Manaslu 2019 Expedition rozpoczął się 8 września – wtedy Magdalena Gorzkowska wyleciała do Pragi, skąd wyruszyła w dalszą podróż do Nepalu. Polka całą drogę wyprawy – począwszy od trekkingu do Tilje, aż do wejścia na szczyt Manaslu – pokonała z Pembą Sherpa Lamą, doświadczonym himalaistą. Manaslu to drugi w tym roku ośmiotysięcznik – po Makalu – który polska himalaistka zdobyła bez dodatkowego tlenu. Jest to też trzeci ośmiotysięcznik, na którego szczyt Polka dotarła w ciągu ostatnich 16 miesięcy.
- 27 września już na zawsze zapisze się w historii polskiego himalaizmu i sportu jako dzień wielkiego triumfu. Magda spełniła swoje wielkie marzenie, a my z zachwytem przyjęliśmy wiadomość o zdobyciu przez nią ósmej pod względem wysokości góry świata bez dodatkowego tlenu. To niesamowite dokonanie pokazuje siłę ludzkiego umysłu i ciała – głęboko wierzymy, że Magda w przyszłości zdobędzie Koronę Himalajów i Karakorum. Jako InPost będziemy ją w tym wspierać – Magdo, serdecznie gratulujemy wejścia na szczyt Manaslu. Twoja odwaga i siła są dla nas inspiracją – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Na koncie Magdaleny Gorzkowskiej jest Mount Everest i Makalu oraz nowo zdobyty Manaslu. Magdalena, to najmłodsza Polka, której udało się zdobyć najwyższy szczyt świata.
- 27 września o 6:35 stanęłam wraz z Pembą Szerpą na szczycie ósmej góry świata! Na grani szczytowej było bardzo wietrznie, ale udało nam się zdobyć wierzchołek Manaslu i upamiętnić tę wspaniałą chwilę. Serdecznie dziękuję InPost za wspieranie rozwoju polskich sportowców i umożliwienie im spełniania swoich marzeń – powiedziała Magdalena Gorzkowska.

Magdalena Gorzkowska (ur. 30 kwietnia 1992 roku w Bytomiu) przed rozpoczęciem kariery himalaistki była uznaną lekkoatletką i sprinterką. W 2011 roku zdobyła srebro na mistrzostwach Europy juniorów, a rok później zajęła 20. miejsce w biegu na 100 metrów podczas mistrzostw Europy w gronie seniorów. Uczestniczyła w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 jako rezerwowa w sztafecie 4 × 400 metrów. Halowa wicemistrzyni kraju w biegu na 400 metrów (Spała 2013) oraz złota medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy (Tampere 2013). W marcu 2016 roku weszła w skład polskiej sztafety 4 × 400 metrów, która zdobyła srebrny medal halowych mistrzostw świata w Portland.

(źr. InPost)

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Regularne tygodniowe odpoczynki poza kabiną auta to kłopot dla kierowców
Zmiany w transporcie lekkim – czyli busy na europejskich drogach
Pracownicze Plany Kapitałowe w 10 pytaniach i odpowiedziach
Niższa stawka PIT od 1 października a rok podatkowy
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Spada popyt na aircargo, a zdolność przewozowa linii lotniczych rośnie
O kosztach budowy dróg – ile za ile?
Unia zaprzecza sama sobie i stawia cele nie do spełnienia
Dostawa alkoholi a wyzwania w okresie przedświątecznym - komentarz eksperta
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Opłaty drogowe w Serbii można już rozliczać metodą post-pay
Media Expert otwiera magazyn cross-dockowy w MMP Bydgoszcz
LPP uruchomiło magazyn e-commerce w Rumunii
GLS stawia na ekologiczne pojazdy
GLS Poland partnerem WTS Sparta
Linie Emirates przewiozły już 46 mln ton cargo z/do Warszawy
Komunikacja międzykulturowa na 25-lecie WISTA Poland
Volvo Trucks działa już 25 lat na polskim rynku
Poczta Polska tworzy coraz więcej miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC