Dodaj ogłoszenie o pracy


InPost Manaslu 2019 Expedition – trzecia Polka zdobyła drugi ośmiotysięcznik w ciągu roku

Magdalena Gorzkowska – polska alpinistka i himalaistka – 27 września o godz. 6:35 zdobyła ośmiotysięcznik Manaslu w Nepalu. Polka wraz ze swoim partnerem w wyprawie InPost Manaslu 2019 – Pembą Sherpa Lamą – dotarli na wierzchołek góry bez dodatkowego tlenu. Tym samym Magdalena stała się trzecią Polką, której udał się taki wyczyn – do tej pory zrobiły to jedynie Wanda Rutkiewicz oraz Kinga Baranowska. InPost jest głównym sponsorem wyprawy.

InPost Manaslu 2019 Expedition rozpoczął się 8 września – wtedy Magdalena Gorzkowska wyleciała do Pragi, skąd wyruszyła w dalszą podróż do Nepalu. Polka całą drogę wyprawy – począwszy od trekkingu do Tilje, aż do wejścia na szczyt Manaslu – pokonała z Pembą Sherpa Lamą, doświadczonym himalaistą. Manaslu to drugi w tym roku ośmiotysięcznik – po Makalu – który polska himalaistka zdobyła bez dodatkowego tlenu. Jest to też trzeci ośmiotysięcznik, na którego szczyt Polka dotarła w ciągu ostatnich 16 miesięcy.
- 27 września już na zawsze zapisze się w historii polskiego himalaizmu i sportu jako dzień wielkiego triumfu. Magda spełniła swoje wielkie marzenie, a my z zachwytem przyjęliśmy wiadomość o zdobyciu przez nią ósmej pod względem wysokości góry świata bez dodatkowego tlenu. To niesamowite dokonanie pokazuje siłę ludzkiego umysłu i ciała – głęboko wierzymy, że Magda w przyszłości zdobędzie Koronę Himalajów i Karakorum. Jako InPost będziemy ją w tym wspierać – Magdo, serdecznie gratulujemy wejścia na szczyt Manaslu. Twoja odwaga i siła są dla nas inspiracją – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Na koncie Magdaleny Gorzkowskiej jest Mount Everest i Makalu oraz nowo zdobyty Manaslu. Magdalena, to najmłodsza Polka, której udało się zdobyć najwyższy szczyt świata.
- 27 września o 6:35 stanęłam wraz z Pembą Szerpą na szczycie ósmej góry świata! Na grani szczytowej było bardzo wietrznie, ale udało nam się zdobyć wierzchołek Manaslu i upamiętnić tę wspaniałą chwilę. Serdecznie dziękuję InPost za wspieranie rozwoju polskich sportowców i umożliwienie im spełniania swoich marzeń – powiedziała Magdalena Gorzkowska.

Magdalena Gorzkowska (ur. 30 kwietnia 1992 roku w Bytomiu) przed rozpoczęciem kariery himalaistki była uznaną lekkoatletką i sprinterką. W 2011 roku zdobyła srebro na mistrzostwach Europy juniorów, a rok później zajęła 20. miejsce w biegu na 100 metrów podczas mistrzostw Europy w gronie seniorów. Uczestniczyła w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 jako rezerwowa w sztafecie 4 × 400 metrów. Halowa wicemistrzyni kraju w biegu na 400 metrów (Spała 2013) oraz złota medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy (Tampere 2013). W marcu 2016 roku weszła w skład polskiej sztafety 4 × 400 metrów, która zdobyła srebrny medal halowych mistrzostw świata w Portland.

(źr. InPost)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.