Konto pracodawcy


InPost Manaslu 2019 Expedition – trzecia Polka zdobyła drugi ośmiotysięcznik w ciągu roku

Magdalena Gorzkowska – polska alpinistka i himalaistka – 27 września o godz. 6:35 zdobyła ośmiotysięcznik Manaslu w Nepalu. Polka wraz ze swoim partnerem w wyprawie InPost Manaslu 2019 – Pembą Sherpa Lamą – dotarli na wierzchołek góry bez dodatkowego tlenu. Tym samym Magdalena stała się trzecią Polką, której udał się taki wyczyn – do tej pory zrobiły to jedynie Wanda Rutkiewicz oraz Kinga Baranowska. InPost jest głównym sponsorem wyprawy.

InPost Manaslu 2019 Expedition rozpoczął się 8 września – wtedy Magdalena Gorzkowska wyleciała do Pragi, skąd wyruszyła w dalszą podróż do Nepalu. Polka całą drogę wyprawy – począwszy od trekkingu do Tilje, aż do wejścia na szczyt Manaslu – pokonała z Pembą Sherpa Lamą, doświadczonym himalaistą. Manaslu to drugi w tym roku ośmiotysięcznik – po Makalu – który polska himalaistka zdobyła bez dodatkowego tlenu. Jest to też trzeci ośmiotysięcznik, na którego szczyt Polka dotarła w ciągu ostatnich 16 miesięcy.
- 27 września już na zawsze zapisze się w historii polskiego himalaizmu i sportu jako dzień wielkiego triumfu. Magda spełniła swoje wielkie marzenie, a my z zachwytem przyjęliśmy wiadomość o zdobyciu przez nią ósmej pod względem wysokości góry świata bez dodatkowego tlenu. To niesamowite dokonanie pokazuje siłę ludzkiego umysłu i ciała – głęboko wierzymy, że Magda w przyszłości zdobędzie Koronę Himalajów i Karakorum. Jako InPost będziemy ją w tym wspierać – Magdo, serdecznie gratulujemy wejścia na szczyt Manaslu. Twoja odwaga i siła są dla nas inspiracją – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Na koncie Magdaleny Gorzkowskiej jest Mount Everest i Makalu oraz nowo zdobyty Manaslu. Magdalena, to najmłodsza Polka, której udało się zdobyć najwyższy szczyt świata.
- 27 września o 6:35 stanęłam wraz z Pembą Szerpą na szczycie ósmej góry świata! Na grani szczytowej było bardzo wietrznie, ale udało nam się zdobyć wierzchołek Manaslu i upamiętnić tę wspaniałą chwilę. Serdecznie dziękuję InPost za wspieranie rozwoju polskich sportowców i umożliwienie im spełniania swoich marzeń – powiedziała Magdalena Gorzkowska.

Magdalena Gorzkowska (ur. 30 kwietnia 1992 roku w Bytomiu) przed rozpoczęciem kariery himalaistki była uznaną lekkoatletką i sprinterką. W 2011 roku zdobyła srebro na mistrzostwach Europy juniorów, a rok później zajęła 20. miejsce w biegu na 100 metrów podczas mistrzostw Europy w gronie seniorów. Uczestniczyła w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 jako rezerwowa w sztafecie 4 × 400 metrów. Halowa wicemistrzyni kraju w biegu na 400 metrów (Spała 2013) oraz złota medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy (Tampere 2013). W marcu 2016 roku weszła w skład polskiej sztafety 4 × 400 metrów, która zdobyła srebrny medal halowych mistrzostw świata w Portland.

(źr. InPost)

kobiety w logistyce
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
Jak korzystać z tarczy antykryzysowej - koronawirus a transport
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Rozwój transportu drogowego po koronawirusie
Jak wygląda handel po wybuchu pandemii?
Nadal nie zlikwidowano barier w rozwoju transportu intermodalnego – alarmuje NIK
Cena ropy naftowej… poniżej zera – co dalej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
ID Logistics - dynamiczny I kwartał, wzrost sprzedaży o 9,6 proc.
Ponad 100 proc. więcej wydali kupujący na kwietniowych e-zakupach
11,3 mln ton przeładowanych w I kwartale 2020 w Porcie Gdańsk
CEVA Logistics dzięki robotyzacji zwiększa wydajność magazynów o 400%
Grupa Raben ponownie Marką Godną Zaufania
Agility realizuje kontrakty dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony
GLS Poland rozpoczyna współpracę z BLIKIEM
Darmowa platforma Clicktrans dla transportu przesyłek pomocowych dla szpitali
Fracht FWO realizuje kolejne dostawy z Polski do USA dla elektrowni wiatrowych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC