Dodaj ogłoszenie o pracy


Linie Emirates przewiozły już 46 mln ton cargo z/do Warszawy

Od czasu wejścia Emirates na polski rynek w 2013 roku, linie towarowe przewoźnika – SkyCargo zdołały przewieźć ponad 46 mln ton towarów.

Wśród produktów najczęściej transportowanych na trasie Warszawa-Dubaj-Warszawa można wymienić odzież, elektronikę, artykuły gospodarstwa domowego, części zapasowe i meble oraz towary szczególnie wrażliwe na temperatury, takie jak leki, świeże owoce (głównie borówka amerykańska) oraz owoce morza. Każdego tygodnia przewoźnik może zabrać na pokłady swoich samolotów 140 ton cargo na trasie do / z Warszawy. W przewozie leków i towarów wrażliwych Emirates SkyCargo wykorzystują innowacyjne technologie, takie jak np. powłoki termoizolacyjne White Cover, albo specjalistyczne kontenery aby zapewnić farmaceutykom dodatkową izolację termiczną.

Linie Emirates powstały w 1985 r., przewozy cargo realizowane są przez flotę 268 szerokokadłubowych samolotów, w tym 12 frachtowych. Przewoźnik dysponuje 2 najnowocześniejszymi terminalami cargo w Dubaju. Obecnie linie oczekują na dostawę 231 samolotów. Emirates obsługuje loty na 158 kierunkach w 85 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

(źr. Emirates SkyCargo)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.