Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES – otwiera nowy terminal w Legnicy

PEKAES uruchomił nowy terminal w Legnicy. Rosnący popyt na usługi transportowe i przeładunkowe sprawia, że firma powiększa swoje terminale dystrybucyjne i planuje dalszą rozbudowę sieci oddziałów.

W sumie w tym roku operator otworzył już 4 terminale: w Białymstoku, Bydgoszczy, Kielcach i najnowszy w Legnicy, a w ciągu ostatnich kilku lat w Łodzi, Sosnowcu, Rzeszowie, Krakowie, Poznaniu, Gdyni i Zielonej Górze. Firma stale zwiększa nakłady finansowe na rozwój infrastruktury sieci dystrybucyjnej. – Legnica to kolejny etap inwestycji PEKAES w nowoczesne obiekty terminalowe, które zapewnią nam jeszcze większe możliwości przeładunkowe i dystrybucyjne naszej sieci krajowej. Obrany przez nas kurs inwestycyjny dotyczy także rozbudowy już istniejących obiektów. Terminal Chemikals w Braniewie, służący do przeładunku gazu płynnego, dwukrotnie zwiększył moce operacyjne. Rozbudowaliśmy także  terminal kontenerowy Spedcont, który obecnie obsługuje około 35 procent towarów jadących z Chin do Polski. Te inwestycje to nasza odpowiedź na rosnące potrzeby rynku – mówi Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

Lokalizacja kolejnego terminalu spółki nie jest przypadkowa. Legnica to ważny punkt na mapie logistycznej Dolnego Śląska. – Świadcząc usługi drobnicowe i intermodalne na tak dużą skalę, poszukujemy najlepszych lokalizacji, które zapewniają sprawną i optymalną realizację projektów. Chcemy być blisko naszych Klientów w regionie, zapewniając im serwis na najwyższym poziomie. Nowy oddział w Legnicy, który dzisiaj rozpoczyna swoją działalność, znacząco poszerza nasze możliwości operacyjne oraz skalę działania –  dodaje Maciej Bachman.
Operator dysponuje obecnie jedną z najefektywniejszych sieci drobnicowych w Polsce: 19 własnych, krajowych terminali dystrybucyjnych zapewnia sprawny przepływ ładunków zarówno na terenie Polski, jak i Europy.

(źr. PEKAES)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.