Dodaj ogłoszenie o pracy


Poczta Polska powiększyła krakowską sortownię

Na przełomie października i listopada br. krakowska sortownia Poczty Polskiej zyska nową halę w Niepołomicach o powierzchni 11 tys. m kw.  oraz 1,3 tys. m kw. powierzchni socjalno-biurowej, 20 doków kurierskich i ponad 20  doków dla samochodów o dmc 3,5 t. Obecnie sortownia w Krakowie obsługuje miesięcznie 1,3  mln paczek oraz 11,6 tys. palet. Zgodnie z założeniami wynajęcie nowej hali umożliwi sprawną obsługę rosnącego wolumenu paczek i przesyłek paletowych.

– Wynajęcie nowej hali w Niepołomicach to kolejny krok zmieniający architekturę sieci logistycznej Poczty Polskiej. Rozwijamy infrastrukturę tak, aby zapewnić efektywną obsługę  rosnących z roku na rok wolumenów przesyłek, głównie paczek i palet. Nowa lokalizacja małopolskiej sortowni zapewni sprawną obsługę klientów oraz lepsze warunki pracy pocztowców  – mówi Paweł Przychodzeń, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej ds. logistyki.

Poczta Polska zmienia sieć logistyczną i dostosowuje swoją strukturę do zjawisk rynkowych, np. zwiększającego się strumienia przesyłek międzynarodowych, również tych dostarczanych do Polski spoza Unii Europejskiej. W nowej perspektywie strategicznej do 2023 r. Spółka ma podwoić przychody z paczek. Szacuje się, że za cztery lata wartość rynku KEP (przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczkowe) i usług logistycznych w Polsce wyniesie 10 mld zł.

W ramach budowy nowej architektury logistycznej Poczta Polska zdecydowała w lipcu br. o przeniesieniu obsługi krajowej i międzynarodowej przesyłki paletowej z Warszawy do nowej hali w Grodzisku Mazowieckim. Decyzja ta oznacza, że przesyłki paletowe kierowane będą do nowej lokalizacji, przez co zwiększy się powierzchnia dla paczek w warszawskiej sortowni. Wynajęta też została hala dla sortowni pocztowej w Białymstoku. Odpowiedzią na rosnące wolumeny paczek jest także rozwój różnorodnych form dostawy. Poczta dysponuje obecnie 11,7 tys. punktów odbioru, a do końca października uruchomi 200 automatów paczkowych w kilku miastach Polski.

(źr. Poczta Polska)



czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.